BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 6 miesiąc temu #1012092 przez mysia5
Basiu jaki piękny tort ! :) na pewno był pyszny ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


U nas uspokajacz to suszarka :whistle: naprawdę działa... nie szumis, nie odkurzacz, nic innego tylko suszarka ;) czasem chce mi się śmiać bo jest krzyk i płacz.. wlaczymy suszarkę mija minuta i mały śpi <3
tylko boje się rachunku za prąd ha ha :dry: :silly:
staram się jej używać w naprawdę krytycznych sytuacjach ale wiem ze pomaga :P
Podziękowania: basiek149

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012100 przez pesq
Mysia i Basia - zazdroszczę Wam że już po.. Ja w ogóle bardzo mało kościelna jestem, mój maż już bardziej więc on ogarnia temat ale dopiero na grudzień bo wtedy chrzestny będzie w Polsce. A ile osób u Was było? My zapraszamy tylko naszych rodziców + chrzestni. A najchętniej nikogo bym nie zapraszała, taka jestem wredna ;) Nie no serio nie lubie tego typu przyjęć. Ale tort pięęęęęęęekny.

Zaz jeśli to naprawdę alergia na mleko to dość dziwnie się objawia ale nie jest to wykluczone - jeśli tak to naprawde dobrze że znalazłaś przyczynę.

Chociaż ja już sama nie wiem, uważa(ła)m że to co jemy właściwie nie wpływa na dziecko i tak też u mnie było (jest?) ale zauważyłam że ostatnio mała ma problemy z kupką (chociaż wiem, że dla niektorych z Was kochane pół dnia nie robienia kupy to nie problem bo się o wiele bardziej męczycie) wtedy kiedy ja nażrę się smażonego i ciężkiego typu kiełbasa albo cebula. I od dziś odstawiam i sama się przekonam czy to wpłynie na małą czy nie. Mam nadzieję, że tak - w sensie że odstawie i przejdzie - mimo tego że przyznam wtedy głośno że się myliłam i to co jem wpływa na dziecko naprawdę. To nie istotne, umiem się przyznać do tego że nie miałam racji, ważne żeby jej nie bolało :)

Co do chwil wytchnienia - ja średnio co drugi dzień mam popołudnie out - albo idę na jedzenie albo do sklepu albo do kina z moją albo Łukasza siostrą a mała wtedy pije moje mleko z butli bo chcemy zeby umiała też to. I szczerze powiem że uwielbiam te chwile oderwania mimo tego, ze po tych 2-3 godzinach pędzę jak na skrzydłach bo sobie przypominam ten malusiu usmiech :) . Ale to jest naprawde potrzebne.

A no i ODPUKAĆ Agatka ostatnio chyba troche się ustabilizowała nocnie - wstaje prawie regularnie ok 1-2 póżniej ok 4-5 i śpi do rana. Super to jest bo te jej przerwy w nocy najczęściej trwają 15 minut - 5 na przewinięcie, 10 na nakarmienie i odłożenie do łóżeczka - tym samym ja się wysypiam jakoś! A no i jeszcze jedno i dobre i złe.. Przestaliśmy ją bujać i nosić, głaszczemy i tulimy na łóżku albo kanapie dzięki czemu nie domaga się ciagłego "na rączki". Za to niestety ze smokiem juz się nie rozstaje :unsure: :unsure: No nic, coś za coś.

Coś mnie gardło zaczyna boleć, uhhhhh byle nic mnie nie łapało.

A tak w ogóle cisza na naszym forum...
Podziękowania: basiek149, Sari

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012114 przez glooria
Nie martw się pesq jak bedzie starsza i bedsiesz chciala oduczyc to 2 dni i po kłopocie
A teraz uzywaj smoczka lepiej tak niz zeby ci na cycku wisiala bo wtedy ty zeswirujesz

Basiek cudny tort i fajnie ze juz po chrzcinach
Czekamy na fotki diabełka :evil:

Pesq pofolgowalas sobie ciut za duzo albo zbieg okoliczności
Moze Agatka miala dzień maruda
Nie ma co przekreslac wszystkiego od razu ... nie zawsze dieta jest dobrym rozwiązaniem
Po obserwuj ... bo z drugiej strony wszystkie problemy brzuszkowe zaczynaja sie po 2-4tyg od narodzin
I trwaja do 3 mca to tez przez diete matki

Kolki ząbki szkołę pierwsze milosci .... wszystko przetrwamy


Zazanna brawa i pokłony dla tatusia :lol:
Ps mnie tez wk.... te krazki w avencie ale teraz jest nowa seria bez tego badziewia

Co do zwierzat i dzieci to ja uwazam że jezeli tylko dziecko nie robi krzywdy zwierzeciu i zwierzatko dziecku to gra girara i wsio jest ok
Podziękowania: pesq, basiek149

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012122 przez asiekasiek
cześć mamuśki :)

wcześniej pisałam posta ale skasowałam go przy końcówce i wkurzylam się :angry:

Zaz ślicznie wyglądasz!! Cudny Bartuś i cudna Grazka;)

co do zwierzakow ja jestem za tym żeby dzieci miały kontakt z nimi. a jak u ludzi pieski to można dać powachac a przecież nie zostawiamy dzieci sam na sam z psem u kogoś.

co do chrzcin my się robimy w styczniu Pesq ja też nie lubię takich przyjęć a jeszcze jak ja ma. urządzić to już w ogóle :unsure:

L. dostała wysypki bo w tamtym tygodniu wszystko jadłam strgonowa pizze śledzie i inne potrawy.bylam u lekarki l. dostała maść robiona i juz mniej widoczne są. i teraz tak jak. Zaz jestem na marchewce ryżu i kurczaku. i współczuję Ci ze nie możesz mleka bo ja pije mleko i to dużo teraz zupy mleczne robie itp i właśnie jak napisałaś i mleko jest w maśle nawet...

kurde juz nie wiem kto co napisał bo pisze z komórki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012123 przez asiekasiek
Zaz uśmiałam się z twojego T. :D

a i zamówiłam sobie patelnie grillowa z tefala żeby nie smażyć na tłuszczu bo miałam stara taka też z tej firmy tylko nie grillowa i dopóki moja mama jej nie spaliła zepsuła wszystko było ok. a później kaput.

czy wasze dzieci robią zeza czasem ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012124 przez mysia5
Asiu ja czytałam o tym, że takie malutkie dzieci sprawiają wrażenie właśnie jakby robiły zeza ale podobno to jest tylko do czasu i później juz patrzą normalnie i wszystko jest ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012126 przez basiek149
Pesq u nas bylo w sumie 9 doroslych osob i Kubus. Moi i meza rodzice, chrzestni i chlopak chrzestnej. I niby to nie jest duzo osob ale jak przy takim malym dziecku to mialam wrazenie ze nie wiadomo ile nas jest. Bo co chwile ktos mi sie przy Kubusiu krecil. A wiadomo, ze jak sie widzi taka kruszynke to kazdy chce ponosic, poprzytulac, zrobic sobie zdjecie itp. ...

Zaz to wam sie udala historia z karmieniem Bartusia :D
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012130 przez pesq
Gloria lubię Twoje wypowiedzi sa takie kojące jakies :P w ogóle pomyślałam ze gdyby nie bylo podpisów to juz tal sie znamy ze większość bym rozpoznala kto co pisał :)

Asia ja moze nie na marchewce (uwaga marchew często uczula.. Nie zartuje. Mowila polozna ze lepiej buraki :P ) ale odejście od smażonego mnie boli. No nic poswiece sie chyba ze nie będzie różnicy. A tak czasem zezuje i to norma mięśnie galki ocznej nierozwinięte :)

Basia u nas musi byc więcej bo chrzestny ma żonę i dzieci i moja siostra chłopaka no i siostrę Lukasza zaprosimy i juz z 15 osob :/ no nic :)

Spróbujemy dalej spac bo mala juz u mnie w Łóżku a Lukasz w pracy. A tak macha lapami ze mnie bije :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012135 przez Kasia888
Hej dziewczynki :)
Gloria jako doświadczona mama potrafi pocieszyć :)

Zaz, Pesq, Asiek przetrwamy te diety, Zaz jestem na bezmlecznej już od dłuższego czasu a całą ciążę jadłam praktycznie sam nabiał :(
nie mogę słodyczy, mleka, serów wszystkiego co zawiera mleko krowie:unsure:
na śniadanie jem zwykle mleko sojowe i kupuje kaszki takie jak dla dzieci już nawet mi posmakowały :laugh:
a na obiad to zwykle zupy, nie jem nic smażonego, bo miałam ostatnio znowu atak kolki żółciowej :huh:
a żeby było zabawnie jem tak mało i mega zdrowo a i tak już nie chudne :laugh:

Co do chrzcin jak zrobiłam listę to wyszło mi 35 osób :ohmy: i to najbliższa rodzina, także zrobimy pewnie w lokalu tylko z kasą krucho...
p.s śliczne te nasze forumowe dzieciaczki i fajnie patrzeć jak rosną i się zmieniają :kiss:
Co do przepajania wodą, bo chyba Mysia pytała najlepiej podać wodę na głoda czyli jeszcze przed mlekiem, wtedy wypije chociaż trochę przynajmniej tak jest z moim, bo normalnie jak mu podam to się wykręca na wszystkie strony ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012136 przez Kasia888
A to mój śmieszek kochany
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
i to my
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012140 przez Zazanna
Kasi jaki duuużyyy!!! :woohoo:

Jak będziesz miała chwilkę, to skrobnij co jesz na bezmleku jeszcze :) Bo ja chwilowo mam dziurę w mózgu i jem głównie gotowanego kurczaka z warzywami i ewentualnie ryżem i ciasteczka owsiane własnego wyrobu. Ale już mi to brzydnie.. Jem tylko gotowane, bo mam jeszcze problemy z "dołem", a i małemu to służy ewidentnie, bo jak zjadłam coś cięższego, to go brzuszek bolał :(
A odpukać od kiedy nie jem/nie piję mleka młody jest spokojny i śpi.. Dziś w nocy przespał ....PIĘC godzin :blink: Ja się obudziłam na karmienie, bo 3, a on przegapił, aż siedziałam i patrzyłam na niego czy wszystko ok.. Za to jak się po tych 5 godzinach obudził, to miałam 3 sekundy na podanie cyca, bo ryk na całe osiedle -zgłodniał chłopak B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012147 przez kasandra9
Oj tak, duzy chłopak już...nasza mi się też wydaje już kobitą wielką, ale gdzie nas ktoś nie zobaczy w sklepie itp. to zaraz ojej jakie maleństwo i palcami pokazują:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012163 przez mysia5

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kasiu ! Jaki duży Jaś :kiss: :woohoo:
ile waży? :)
piękny uśmieszek :) juz śmieje się świadomie? Odwzajemnia wasze uśmiechy? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012170 przez mysia5

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012176 przez kasandra9
:* dxieki Mysiu:*
My pozdrawiamy z Twiedzy Modlin ze spaceru:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl