BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

12 lata 1 tydzień temu - 12 lata 1 tydzień temu #365287 przez Lui
Witam Fanta :) Gratuluje Synka :)
- ja mam dokładnie xLander XA, mam zamiar korzystać z pogody najdłużej jak się da , termin mam na 7 września :) wrzesień i październik to ostatnie ciepłe miesiące wg mnie, (w tamtym roku 17 września brałam ślub a potem byłam nad morzem do października może nad morzem nie było super pogody- ale w każdym bądź razie na spacery się nadawała :)
Włoskami w okolicy pępka się nie przejmuj - też mam (!) wczoraj musiał mnie mąż depilować niżej bo nic nie widzę :D biedny wystraszony.. dzisiaj na 13:00 mam wizytę u Ginekolog.

Znajomi od 16 tygodnia zaczepiali mnie i gratulowali (szybko wyszedł brzuszek)

Aganio87
- ja specjalnie zmieniłam samochód miesiąc temu aby nie mieć problemów z wózkiem i miejscem na bagaż na dalsze wycieczki Rodzinne :) (Kocham podróżować)
My w tym roku zaczynamy budowę (nie cały miesiąc temu dostaliśmy pozwolenie), ale podejrzewam, że nie szybciej niż za 3 lata się wprowadzimy :) więc GRATULUJE :))) !


Dzisiaj po południem postaram się wkleić zdjęcie brzuszka :)

Ja się w ogóle nie oszczędzam, nie potrafię usiedzieć na miejscu, wczoraj myłam okna( z resztą na punkcie okien to mam bzika. Nie całą godzinę temu nastawiłam ciuszki do prania dla Malutkiej, które dostałam od koleżanki - nie są jakieś rewelacyjne - ale i tak się cieszę :) potem wyprasuje i do komody :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu - 12 lata 1 tydzień temu #365295 przez Jussstyś
Kurcze,mierzylam teraz temperature i mam 37, a dzisiaj przeciez lekarze nie przyjmuja bo to sobota, nie wiem co mam robic :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #365329 przez Lui
Jussstyś - nie wiem czy chodzisz prywatnie czy nie (?). Ja chodzę prywatnie, mam nr do mojej Ginekolog komórkowy gdyby coś się działo, więc nie mam z tym problemu (nie ważne która godzina jaki dzień). Jeśli nie masz nr do swojego Ginekologa zadzwoń do szpitala (kiedyś koleżanka miała taki przypadek, tyle - że bardzo bolał ją brzuch w ciąży - kazali jej wziąć dwie najmocniejsze nospy a gdyby jej nie przyszło przyjechać po 2 godzinach - dzwoniła pod telefon alarmowy).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #365336 przez Jussstyś
Lui dzwonilam do lekarza kazal lezec i pic goraca herbate z miodem i cytryna i najlepiej z
sokiem malinowym, a jak nie przejdzie do wieczora to na noc mam wziasc paracetamol, np. apap :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #365418 przez Ania14.09
Widzę, że są nowe mamusie :) Stare też niech będą aktywne :)

Bardzo urósł mi biust, i nie mieściłam się w prawie żaden stanik. Pojechaliśmy wczoraj na zakupy. Kupiłam sobie większe biustonosze i jeden do karmienia. Piersi wyglądają w nim fatalnie. Był tylko z bawełny bez żadnej "podtrzymanki", a w przypadku mojego biustu, to musi być jakaś fiżbina ;) Madzia nabrała sobie gaci i parę stówek poszło. Bo miałam jeszcze wielką ochotę na taki pas. Świetna sprawa po porodzie. Często wtedy brzuszek obwisa, a taki pas "układa" świetnie wszystkie ograny po porodzie. Nie wiem tylko jak jest przy cesarce i nie wiem czy w połogu można nosić takie pasy.
Co Wy o tym myślicie?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #365493 przez Lui
Ania14.09 - jeśli chodzi o ten pas - też kupiłam :) nosiła go między innymi moja koleżanka zaraz po cesarce przez jakieś 2 nie całe 3 tygodnie (była bardzo zadowolona) ubrała go po powrocie domu ze szpitala :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #366212 przez mala2809
Hej dziewczyny :)

Długo się nie odzywałam, bo byłam na urlopie. Teraz mam sporo czytania do nadrobienia :)

Witam wszystkie nowe mamusie :) fajnie, że jest nas coraz więcej :)
U mnie piękna pogoda więc ide zaraz na małe zakupy spozywcze :)

Moje maleństwo na razie rośnie zdrowo, ale dalej męczą mnie wymioty i to cały dzień... Już dostałam od lekarza czopki na powstrzymanie wymiotów, ale nic mi to nie pomaga :(

Miłego dnia mamuśki :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu - 12 lata 1 tydzień temu #366214 przez agnesssa
Hej dziewczyny :lol:

Jak się ładnie rozpisałyście, aż nie nadrobię :blush: Miałam tak udany weekend, że nawet to, że jest poniedziałek i trzeba znowu być w pracy mi nie przeszkadza :D Sobotę spędziliśmy nad morzem, było chłodnawo, więc w bluzach, ale było tak przyjemnie, że można było zasnąc na plaży :D A wczoraj był taki upał, że postanowilismy kupić basen :D I na tarasie się z tym basenem rozłożyliśmy :lol: Wzbudzaliśmy ogólne zainteresowanie sąsiadów :silly:

Jussstyś temperatura kobiety w ciąży to przeciętnie 37, więc całe szczęście gorączki nie miałaś, ale mam nadzieję, że czujesz się już lepiej :kiss:

Ania a ile za ten pas dałaś, i co to właściwie jest za pas :unsure:

Mała no w końcu się odezwałaś :woohoo: Opowiadaj jak urlop minął. Masakra z tymi Twoimi mdłościami, nawet nie wiem co Ci poradzić, bo mnie jak chwycą to też nic nie pomaga, ale całe szczęście teraz już tylko sporadycznie :huh:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #366225 przez mala2809
Jak to na urlopie było super :) ale szybko minęło...

Trochę się bałam, bo jechałam do Egiptu i nie chcialam żeby mnie dopadła zemsta faraona :silly: i na szczęście tam czułam sie dość dobrze. Tylko rano mnie mdłości dopadały a potem mogłam cieszyć się urlopem :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu - 12 lata 1 tydzień temu #366227 przez andra88
hej mamusie :)
Ale się rozpisałyście :) Super!!! Zaraz zabieram się do czytania, może nadrobie na forum ;P
Mnie również weekend minął super. Wczoraj byliśmy w Wiśle. Piękna pogoda była- więc wycieczka udana ;) Dziewczyny macie też że Wasze pociechy leniuchują kilka dni?? Mój mały przez parę dni był bardzo ruchliwy i w dzień i w nocy (bardziej). Jak kopnął to aż brzuszek pofalował. Teraz od może 3-4 dni NIC :( Może kopie raz, ale lekko. Byłam w pt u lekarza i powiedział że wszystko jest ok. Tylko mnie martwi to że malucha nie czuję tak jak przedtem:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #366233 przez Ania14.09
Agnessa- nie wiem ile dokładnie ten pas kosztuje, bo już nie pytałam w sklepie,ale wiem, że to fajna sprawa nosić, to po porodzie, można też ściskające gacie , jak ktoś ma. Często zostaje brzuszek i chodzi o to żeby się wszystko ułożyło, bo w ciąży przemieszczają nam się narządy np. jelita. Nie wiem, jak jest po cesarce, ale Lui pisze,że można.
To fragment artykułu odnośnie pasa po porodzie. Można dużo znaleźć tego w necie:

Brzuch. Najlepiej byłoby, gdybyś już od początku ciąży używała preparatów przeznaczonych dla mam, by zapewnić skórze elastyczność i odpowiednie nawilżenie. Po porodzie kontynuuj tą pielęgnację, wmasowując w skórę krem (zataczaj małe kółka w kierunku od dołu do góry). Aby szybciej pozbyć się fałdki powstałej po porodzie, możesz zaopatrzyć się w specjalny pas obciskający. Podtrzymując rozciągnięte mięśnie, zmniejsza on liczbę nowych rozstępów i pomaga wrócić do dawnej figury. Pamiętaj jednak, że noszenie pasa nie zastąpi ćwiczeń mięśni brzucha osłabionych ciążą i porodem.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #366241 przez agnesssa
Mała Super, że wakacje się udały :D A jakieś zdjęcie z brzusiem w Egipcie dostaniemy :silly: :woohoo:

Andra Mi też się zdarza, że nie czuje maluszka ale zazwyczaj jest to 1, 2 dni :huh: Niestety nie wiem czy to normalne czy też nie, ale ważne, że go czujesz chociaż słabiej, może Ci brzuszek urósł i ma więcej miejsca. Jak się martwisz zadzwoń do lekarza i wypytaj co i jak, będziesz spokojniejsza :)

Ania dziękuje za info, na pewno sobie poczytam i może też się skuszę :woohoo:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #366288 przez aganio87
Mała pozazdrościć tylko :) :) :)

moje małe dzieci mają wieczorami ADHD a wczoraj miałam taki skurcz ( ok minuty czy 2) że aż musiałam sie położyć na ziemi bo nie wiedziałam co sie dzieje....




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #366298 przez patys
hej dziewczynki:) ja też miło spędziłam weekend...byłam na wsi a w niedziele na komunii...za to dzis rano zaliczyłam już pobieranie krwi i to badanie z glukozą do picia, więc dwie godziny siedziałam w przychodni żeby mi pobrali krew przed i po glukozie a to trzeba czekać ok 2 godzin, na szczęście był ze mną mąż więc się nie nudziłam :laugh: ogólnie tą glukozę da się przeżyć nie było aż takie straszne, trochę po mnie mdliło ale do wytrzymania:)może dlatego że nastawiałam się że będzie gorzej...

a w piątek byłam na usg i mój maluszek waży 720 g!!!!!!!!!!!!!! :laugh: a 4 tyg temu ważył 380:) matko jak te dzieci szybko rosną :lol: :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #366308 przez aganio87
super że Twój maluszek rośnie jak na drożdżach ja na glukoze ide dopiero 31 maja i niestety sama więc musze zaopatrzyć się w gazety :) a do gina zobaczyć maleństwo dopiero 5 czerwca....




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl