BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 11 miesiąc temu #117360 przez rojku
No i widzisz Madziu, ja zaczynałam tak wizytę, ale od czasu kiedy jestem w ciąży miałam teraz dwa usg - na początku 6 i 10 tygodnia. Następna wizytę mam w 13 tygodniu i to będzie na pewno USG z pomiarem przezierności karkowej i tak się zastanawiam, czy powinnam się jakoś delikatnie upomnieć o badanie samolotowe i jeśli tak, to jak to zrobić, żeby nie odebrał tego jako podważanie jego kompetencji.
Dodam, że jest polecanym przez wielu specjalistą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117433 przez agnesssa
Ja również za każdym razem jestem badana na fotelu, i całe szczęście za każdym razem słyszę, że jest ok.
A rodzicom nie mogłam się doczekać kiedy powiem, bo nie mogli się doczekać tak samo jak my.
Ja również mam 25 lat, ale mamy z mężem mieszkanie i prace,nasz jedyny problem to taki, że wyprowadziliśmy się z rodzinnego miasta już 3 lata temu na studia i nasi rodzice mieszkają 200km od nas, więc nie mamy żadnej babci, która mogłaby nam pomóc. Ale jakoś będziemy musieli sobie poradzić :D






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117440 przez MagdaM
Rojku masz prawo sie upomniec jako mama i pacjentka i lekarz nie powinien zle tego odebrac. W kazdej rozpisce jaka mam jest wymog badania fotelowego rowniez.
Co do specjalisty... Ja tez chodzilam do bardzo polecanego z super opiniami. Nie zbadal mnie ginekologicznie ale USG i stwierdzil ciaze pozamaciczna. No i moja pozamaciczna ma teraz 18 tygodni rozwoju i tylko dlatego, ze inny lekarz zbadal mnie najpierw ginekologicznie potem USG ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117460 przez rojku
No to jak mnie nie zbada to się w sobie zbiorę i się upomnę o swoje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #117541 przez adiafora
hej dziewczyny zróbcie sobie koniecznie badanie na cytomegalie i jeszcze na chlamydię bo czesto pracuje z dziećmi które były uszkodzone w życiu płodowym właśnie przez te czynniki. Chlamydia to drobnoustroje dostają się do organizmu poprzez uszkodzoną skórę oraz błony śluzowe, jak również na basenach i kąpieliskach, gdzie do zakażeń dochodzi bardzo często.na cyto i chlamydie warto zrobić hgg i hgm ( czy się przebywa, czy się przebyło kiedyś tę chorobę ). Hmm wychodzi na to , że będę tu najstarszą mamusią 30 lat. Co do mieszkania to teściowa na dole( mało ingerencyjny człowiek )i my z mężem na górze. Na razie 2 lata tak mieszkamy i nie planujemy zmian bo jest super. Prace mamy oboje , aż za dużo :)więc ogólnie jest ok :) No i mam jeszcze fajna grupę wsparcia :) Trzymajcie się dziewczyny :)

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #117542 przez luska
Dziewczyny ja tez wiem co to mieszkanie z teściami :laugh: Nie narzekam nie było zle .ale na początku ciężko się przyzwyczaić było bo raz przenieś się musiałam na wies dwa nagle spadł mi cały dom na głowę.Ale teraz już się pobudowaliśmy jestem sama teściów mam pod nosem ma mi kto pomagać , wiec nie jest źle.
A jak już tak zdradzamy wiek to ja w sierpniu skończę 23 lata wiec chyba do najmłodszych należę; :blink:
rojku dziwne , ze cie nie bada ja 3 ciąże chodziłam do innego lekarza i każdy badał mnie na samolocie.Nawet obyło się bez usg ale badanie musiało być.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117545 przez lilian355
a ja muszę dodać, iż termin mam jednak na 29 grudnia a nie na 31 jak wcześniej pisałam. po prostu w szpitalu dziadzia dżin się pomylił hehe chociaż to i tak nie jest powiedziane, ze się urodzi w terminie bo może akurat tego 31go :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117546 przez luska
dziewczyny pisałyście , ze hiv was dziwi.Mi w poprzednich ciążach nawet na kiłe kazali robić :huh: listerioze i inne cuda nie widy ;) Ale chodziłam i robiłam chociaż spokojniejsza byłam .a sprawdziłam na cmv tez robiła tyle , ze 2 lata temu i zastanawiam się ale chyba warto by było powtórzyć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117548 przez luska
lilian355 napisał:

a ja muszę dodać, iż termin mam jednak na 29 grudnia a nie na 31 jak wcześniej pisałam. po prostu w szpitalu dziadzia dżin się pomylił hehe chociaż to i tak nie jest powiedziane, ze się urodzi w terminie bo może akurat tego 31go :D

ja jakoś nie przywiązuje wielkiej wagi to terminów wiadomo to tylko przybliżone daty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117556 przez kabrik
Ja mam termin 3 stycznia imam nadzieję, że donoszę do tego trzeciego... Taka durna jestem, ale chciałabym, aby dzidziuś urodził się jednak w stycznu, nawet pierwszego...
Ale co będzie, to będzie, byleby się zdrowy urodził :)
Dzisiaj szwagierka zadzwoniła do mnie mówiąc, że miała proroczy sen:
że urodziłam bliźniaki i to dwóch chłopców...
Szczerze mówiąc trochę by mnie to podłamało, biorąc pod uwagę, że bliźniaki już mam....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117727 przez luska
kabrik nigdy nic nie wiadomo, chociaż mi zawsze mówione , ze sny na odwrót się spełniają :) A co do snów to mi się śniło ze już czułam ruchy maleństwa i ze strasznie się bałam , ze to może bliźniaki aż rano się obudziłam i chwile leżałam i czekałam czy coś się wydarzy :blink:
A jak tam Wasze brzuszki już coś widać.Mnie potwornie wywaliło :cheer: Wyglądam na 5 miesiąc.A najlepsze , ze była dziś u kuzynki (razem straciłyśmy ciąże) a teraz ona tez jest w ciąży tez w 10 tc prawdopodobnie :lol: wizyte ma 18 wiec wszystko mi powie bo ją tez już nieźle wywaliło i nie wie czy czasem nie było tak , że miała miesiączki a była już w ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #117742 przez rojku
:S Mój brzuchol na razie jest w stanie przedciążowym. Ostatnio przez przeziębienie schudłam dwa kilo a on ani drgnął tylko dalej taki sam, ale na leżąco widzę, że się już tak nie "płaszczy" jak kiedyś. Na razie nie wszyscy wiedzą, żem w ciąży, więc jak mi urośnie za szybko to będę pewnie mnie o obżarstwo oskarżać (poniekąd słusznie :laugh: ) Najlepiej, żeby od razu wyskoczył taki, żeby od razu było wiadomo, że to ciąża :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #117759 przez luska
teraz robione
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #117869 przez agnesssa
Luska piękny masz brzuszek :D u mnie to raczej długo nie będzie widać że to ciąża bo ja nie mam płaskiego brzuszka :( ale doczekać się nie mogę :)
Mam małą zmianę planów, dzwoniła do mnie wczoraj moja gin i przełożyła mi wizytę na dzisiaj, więc już dzisiaj będę wiedziała co z moją ciążą, mam nadzieję, że już zobaczę moją fasolkę. Później od razu jadę do rodziców więc odezwę się po południu :D






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #117910 przez adiafora
Piękny brzuszek :) ja mam chyba nawet większy :) Ale to chyba dlatego, że zawsze miałam bardzo płaski wręcz wklęsły brzuch choć najdrobniejsza nie jestem bo pupę i biodra to mam nie filigranowe:)

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl