BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #686250 przez małopolanka
hej dziewczynki u Was upały a u mnie słońca dziś nie widać. Jest może 18 stopni. W sumie to temperatura może być bo nie cierpię przez upał przynajmniej ale niech to słoneczko się pokaże chociaż.

NatB oby przedłużyli Ci ta umowę. Trzymam kciuki.

Wielomama to straszne co piszesz. Ja teraz jak byłam w Polsce to miałam dość szczegółowe badanie łącznie z tymi wszystkimi pomiarami biometria płodu, anatomia płodu, przepływy naczyniowe, ilośc płynu owodniowego moje dzidzi zostało wymierzone na wszystkie strony dostałam zdjęcia i płyte i za to dałam 80 zł. Nie wiem czy to zalicza się jako połówkowe bo to był 17-18 tydz ale wydaje mi się że badanie było bardzo szczegółowe i trwało chyba godzinę.Dostałam opisane 2 kartki co dokładnie było mierzone i sprawdzane. Wszystkie pomiary które były robione w trakcie badania mam na płycie. Zaskoczyłaś mnie ta ceną 280+ 30 zł za nagranie bo różnica jest duża cenowo między tym co ja płaciłam i zastanawiam się czym różni się to badanie połówkowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686371 przez Psotka
Cześć , jestem już po USG. Lekarz na początku był zszokowany że poprosiłam o obecność męża przy badaniu żeby sobie popatrzył. Z tego szoku to spytała się co będziemy robić bo on nie wie... Więc ja powiedziałam, że jestem w ciąży i moja gin prowadząca skierowała mnie na usg połówkowe genetyczne. Na co On że takich badań nie ma (błędna nomenklatora).. no cóż ja specjalistą od usg nie jestem. Ale generalnie odebrałam to z żartem, nie zdenerwowało mnie to.

W ostatecznym rozrachunku lekarz podczas badania okazał się mega profesjonalny i sympatyczny. No i.....będziemy mieli synka :laugh:
Nie mam jeszcze pomysłu na imię, ale teraz będzie łatwiej wybrać jeśli już wiem co nosze pod serduchem. Wszystkie pomiary sa ok, waga 352 gramy, ilość wód płodowych w normie, łożysko w porządku. Narządy wewnętrzne i układ kostny ok. Przepływ krwi i serduszko w normie. :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686391 przez pani_p
Psotka gratuluję! :kiss: :kiss: :kiss:

Zaraz zostanę sama, która nie wie kogo nosi pod serduszkiem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686392 przez oki222
Super Psotka - gratuluje kolejny chłopak - mówiłam nie martw się :) teraz pewnie jesteś już bardzo bardzo spokojna.Jak to moja koleżanka powiedziała będziesz mieć swojego prywatnego BODYGARDA :p

Czasem lekarze tacy są mój też niby bardzo profesjonalny i najlepszy multum kobiet przyjmuje i ciąż prowadzi przyjmuje dodatkowo więc zawsze się czeka ale podobno warto a mam wrażenie że jakiś roztrzepany jest do tego ma dziwny humor :/ .


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #686479 przez natB
Psotka GRATULUJĘ kochana :kiss: :kiss: :D:D:D ,ale super... kolejny chłopak w listopadówkach :P kurczę, jak tak dalej pójdzie możemy założyć drużynę piłkarską :P albo nawet i dwie :P

Mam nadzieję, że i u mnie się po raz kolejny potwierdzi... dzisiaj rozmawiałam z kumpelą-rodziła w listopadzie 2012 :), która też miała usg połówkowe, usg 3d,4d i wiecie, że cały czas była dziewczynka, a na porodówce okazał się chłopak :O:O... jej mąż szybko leciał do sklepu i wymieniał ciuszki, całe szczęście mieli paragony :P...

Oki222 ja też nie mam typowego połówkowego, nie martw się :) moja Pani Doktor
dokładnie tak samo powiedziała, że jak zauważy jakiś symptom, że coś jest nie tak wyśle mnie na połówkowe... ale ma dobry sprzęt i na prawdę sporo widać :).. mierzy brzuszek, kość udową, główkę, przepływ krwi w pępowinie, bada serduszko, wagę :) więc na prawdę to i tak sporo :)

Pani_p głowa do góry :D za niedługo masz kolejne USG :)

Mojemu maluszkowi dzisiaj źle w tym upale, mało, co się ruszał, ale jak załączyłam sobie wiatraczek i od razu temp. ciała mi spadła to maluch dał o sobie znać i sobie kopie :) <3
Cieszę się, że nie jestem w zaawansowanej ciąży, bo chyba bym nie ogarnęła tych upałów :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #686492 przez wielomama
Małopolanka z tego co opisujesz to wygląda jak połówkowe z prawdziwego zdarzenia. Bo to jest tak, że połówkowe to musi mieć robione każda ciężarna u swojego ginekologa między 18 a 23 tyg. ciąży z tym, że jeśli płód od początku wychodzi młodszy to wtedy później, bo np. moja Oliwcia jak miałam 18 tyg ciaży to rozwijała się jak 16 i 3 dni dlatego ja będę miałą robione dopiero 1 lipca. W tym okresie dopiero wszystko jest dokładnie zauważalne i rozwinięte. Ja będę miała robioną echokardię płodu. Na zwykłym usg połówkowym też lekarz wszystko widzi i robi dłużej to usg np. nie 10-15 minut, ale nie ma takiego doświadczenia, super sprzętu i nie jest kardiologiem dziecięcym ani specjalistą usg tylko ginekologiem. Może po prostu nie dojrzeć pewnych rzeczy. Wiadomo tysiące kobiet nie robi usg 3/4d, echokardii płodu i jest ok. Ja po prostu robię z przyzwyczajenia, bo znam tą lekarkę i czytam opinie o niej. Dwa razy robiłam i teraz też zrobię. U nas niestety w Katowicach to tylko ceny są od 250zł a jeśli 1 lub 2 oferują za 150 to mają bardzo złe opinie.
Małopolanka no ja na Twoim miejscu na pewno nie szła bym jeszcze na inne dodatkowe usg- to wystarczy. No i pewnie wiadomo, że im sławniejszy lekarz, mający zagraniczne certyfikaty tym bardziej się ceni a na dodatek ta moja przyjmuje w nowym centrum usg genetycznego i oni też pewnie sporo biorą. Ale sprawdzałam u innych i kwota podobna. A to, że napisałam o tej chorej dziewczynce, no cóż wiadomo takie rzeczy się zdarzają. Ważne, że mama zrobiła to usg, bo całą ciążę zwykły gin nic nie widział, ale może po prostu był zupełnie niedouczony.

Psotka przyzwoita waga...gratuluję syna. Muszę zaraz zajrzeć do tabelki ile już mamy chłopczyków i ile dziewczątek. Czy przeczytałaś może moją prywatną wiadomość?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686510 przez suzi001
Hej :)

Psotka gratuluje synka :) faktycznie chyba wiecej jest chłopców heh :D

Pani p ja tez jeszcze nie wiem kogo noszę pod sercem :) więc nie jesteś tutaj sama :P

Współczuje wam tych upałów u mnie co prawda jest 18 st ale słoneczko sobie fajnie świeci i nie ma skwaru,tez bm nie dała rady wysoedziec w takich upałach w zaawansowanej ciazy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686525 przez suzi001
Hej :)

Psotka gratuluje synka :) faktycznie chyba wiecej jest chłopców heh :D

Pani p ja tez jeszcze nie wiem kogo noszę pod sercem :) więc nie jesteś tutaj sama :P

Współczuje wam tych upałów u mnie co prawda jest 18 st ale słoneczko sobie fajnie świeci i nie ma skwaru,tez bm nie dała rady wysoedziec w takich upałach w zaawansowanej ciazy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686535 przez Ellie
witajcie w ten okropnie upalny dzień, jak ja nie znoszę takiego gorąca, jestem zimnolubna, taka pogoda to dla mnie tylko jak spędzam czas nad wodą.
Byłam w pracy, umęczyłam się strasznie, musiałam poprawiać robotę po nowej dziewczynie żeby sobie na sobotę wszystko naszykować i się nie motać, robiłam to 5 godzin i nie zrobiłam, nie umiem dojść do tego więc pójdę na żywioł, trudno, w dodatku co się skupiłam to ciągle dzwonił telefon albo ktoś coś chciał więc się nalatałam przy okazji, noga mnie boli przez to okropnie. W domu tylko zupę ugotowałam i pranie zrobiłam, więcej nic nie robię bo padnę.

natB nie miej wyrzutów sumienia przez L4, jest lato, upały, ty masz infekcje więc możesz poleniuchować trochę,a oni sobie jakoś poradzą, nie martw się

Psotka gratuluję synka:) mamy przewagę chłopców. Fajnie, że wszystko ok z maluszkiem:)

pani_p ja też nie wiem kogo mam, jest podejrzenie chłopca ale okaże się w poniedziałek(albo i nie jak się odwróci hehe)

Dostałam właśnie informację, że mam się zastanowić co chcę dla malucha i chłopaki z pracy od D. będą robić zrzutę po swoich dzieciaczkach, fajnie tylko co ja chcę?Oni mają jeszcze małe te dzieci także żadne łóżeczka, wózki itd. nie wchodzą w grę,a to mi jest najbardziej potrzebne.No nic będę miała myślący wieczór

Aaa i jeszcze, wczoraj przed snem dostałam kopniaczka, takie puknięcie, ale mi się fajnie zrobiło:)tak to czuję łaskotanie,a tu wreszcie jakaś konkretna reakcja:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686545 przez Izaa.
pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686583 przez cortezia
Dziewczyny po pierwsze czy widzicie tabelkę z tego linka. Dajcie mi znać na priv lub tutaj na forum. Jeśli któraś chce zostać dopisana też proszę pisać oraz jeśli coś się zmieniło np płeć lub data porodu a ja tego nie ogarnełam dajcie mi znać, poprawie dopisze:)

A OTO LINK DO TABELKI

docs.google.com/document/d/1-oEkJnpA0Q4Q...ZtE53sFBuuFJ0DGM/pub

I JESZCZE raz bardzo proszę o zwrotną wiadomość czy w ogóle możecie ją otworzyć:)

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #686604 przez małopolanka
haha Cortezia u mnie jest błąd w imieniu powinno być Maksymilian ale to i tak nie ważne bo prawdopodobnie zostanie Kamilek ;-) Ja otworzyłam bez problemu.

Izaa a co tam u Ciebie słychać? Jak samopoczucie i maluszek?

Suzii jak się czujesz? Pytałaś kiedyś o napady gorąca no więc ja tak miałam chyba między 15/16 tyg wtedy też miałam zadyszkę z byle powodu. Teraz znowu zdarza się że zakręci mi się w głowie albo mam takie mroczki przed oczami od czasu do czasu ale nic złego się nie dzieje. To trwa chwilkę.

Ellie jest tyle potrzebnych rzeczy że na pewno coś wymyślisz ;-) Współczuje Ci że musisz się tak męczyć w tej pracy z tą nogą i na dodatek w taki upał... trzymaj się jakoś i staraj oszczędzać chociaż w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686615 przez Psotka
Wielomama - przeczytałam ale muszę siąść i Ci odpisać,

Nat_B ja też mam głupie poczucie że jeszcze mogę przecież chodzić do pracy, ale dla naszego i dobra i dobra dziecka musimy is c na te L4 się wyciszyć i przygotować się na przyjście dzieciątka. ja to muszę sobie w kółko powtarzać.
Tym bardziej że wszyscy w koło mówią że pięknie wyglądam i że pewnie dobrze znoszę ciąże. Ja bardzo rzadko narzekam chyba że ktoś mnie sprowokuje. Przez moją energie i brak lenia wszystkim się wydaje że ja to mogę 3 ciąże na raz przejść. Ja po prostu bardzo szybko przywykam do stanu w jakim się znajduję, nie mam problemów z adaptacją. Ale nie chcę żeby przez moje nadróbstwo później dzidzi coś się stało. Więc idźmy na to L4!!! Rozsądek podpowiada STOP.

Te upały mnie wykończą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686642 przez natB
Ellie Ty to jesteś biedna, nie nadwyrężaj tak tej nogi, bo Ci się nigdy nie poprawi, a zaraz będziesz nosiła kilku kg bobaska w brzuszku, co na pewno nie fajnie obciąży nogę :(
Lepiej może się podpieraj kulą :blink:


Izaa pisz więcej kochana :), bo coś nas ostatnio tutaj mało się zrobiło... a Dzidostwo gdzie? wróci do nas, czy nie :P?

Psotka masz rację :laugh: idziemy na L4 :D najważniejsze jesteśmy teraz MY :) dzieciątka i mamusie :) taka jest prawda...

Powiem Wam, że przez ostatnie 2-3 dni tak mi brzuch wywaliło, że to zdjęcie na FB jest już nieaktualne :P:P... jutro idziemy na wesele, więc potem coś wrzucę :) mam nadzieję, że dotrwam chociaż do 1:00 :(

upałom mówimy stanowcze-> NIE :dry: :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #686649 przez natB
A właśnie i co z Brunetką już z tydzień jej nie ma...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl