BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #685597 przez natB
Wróciłam od lekarza i padam... dziękuję dziewczyny za podtrzymanie na duchu, ogólnie próbowałam już oddać ten mocz 3 razy i za każdym razem coś nie tak, ale moja kochana Pani Doktor widziała, że już chodzę cała w nerwach, więc w poniedziałek idę do niej na oddział i pobierze mi z cewnika, żebym po 1. się nie denerwowała, że coś jest nie tak, a po drugie będzie miała czysty, klarowny mocz taki jaki musi być do dobrych wyników...

Ona wie, że jestem ciągle cała w nerwach, jak słyszę ,,złe wyniki", bo wie, co przechodziłam na początku ciąży i w pełni mnie rozumie na szczęście :)...

A na koniec wizyty powiedziała ,,Natalia ciesz się ciążą i idź na lody, są tutaj pyszne na narożniku, polecam"... więc mój kochany mąż posłuchał Jej rady i wziął mnie na lody :):)

Co do pogody to ona mnie wykańcza, mam wrażenie, że moje nogi ważą ze 1000 kg :/

Oki Justynka powiem Wam, że duże już są te dzidzie WOW :O:D:)

Psotka 3mam kciuki za wizytę, na pewno będzie wszystko dobrze, trzeba zaufać lekarzom, że znają się na swoim fachu :) daj koniecznie znać, co i jak :):)
Zwłaszcza interesuje mnie waga :P, bo aż nie chce mi się wierzyć, że nosimy takie duże klopsiki :P:P

Co do wymiotów to chyba już tak będę miała do końca ciąży :P tak coś czuję heh :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #685599 przez małopolanka
małopolanka napisał:

małopolanka napisał:

małopolanka napisał:

tabelka

Nick: Imię: Wiek: Która ciąża: Przybliżona data porodu: Płeć: Proponowane imiona:
Małopolanka Sylwia 24 1-sza 9 listopada chłopiec Kamil,Maksymilian
Pani P Klaudia 23 1-sza 7 listopada nieznana Zuzanna,Kacper,Ksawery
Suzi001 Monika 25 1-sza 7 listopada nieznana Natalia,Ignacy
Wielomama Ania 3-cia 3/15 listopada dziewczynka Oliwia
Agnieszkazst Agnieszka 29,1-sza 6/7 listopada nieznana Emanuel,Emmanuela
Cortezia Fabiola 24 1-sza 18 listopada nieznana Tobiasz August
Nat B Natalia, 25, 1-sza, 11 listopad, chłopiec, Władysław
Nefretete666 Agata 23, 2-ga 7 listopada nieznana
Asiulek2706, Joanna, 28, 1-sza, 27 listopad dziewczynka, Alicja
Brunetka,Sylwia, 29, 1-sza, 14 listopada dziewczynka Amelia
Oki222,Kinga,29 , 1-sza, 1-4 listopad,chłopak,Mateusz,
Ellie,Zuza, 28lat, , 1-sza , 9 listopad., nieznana ---

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685635 przez pani_p
Małopolanka mam taką samą grupę krwi. Po porodzie dostaniemy zastrzyk w tyłek i powinno być ok. Ja będę miała robione badanie- odczyn Combsa zebyw sprawdzić czy wszystko ok. Ale to w późniejszym czasie. Nie martw się tym :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685649 przez Psotka
Dziękuje za komplementy kochane jesteście (-;

Małopolanka- u mnie też jest ryzyko konfliktu, ja mam b rh - a mąż b rh +. Ale wtedy badaj a przeciwciała, ale w ostatecznie w tych czasach to już nie problem. Matka dostaje jakiś zastrzyk i dzidzi chyba też.

Suzi- na gardło polecam roztwór z soli morskiej do płukania i syrop z cebuli do picia, w naszym stanie nie zaszkodzą, kuruj się żeby nic poważniejszego się nie wykluło.

Pani P_ przemyślcie decyzję z mieszkaniem, my 3 lata temu wzięliśmy kredyt na 30 lat, przez 8 lat Państwo nam dopłaca do odsetek z tytułu akcji "rodzina na swoim", więc aż tak bardzo nie czujemy miesięcznej raty. Jedno wiem , nie żałujemy decyzji, miesięcznie płacimy na swoje a nie wynajmowane mieszkamy w fajnym miejscu, , na kameralnym osiedlu z dobrym standardem. Jedyny minus taki, że nie mamy balkonu ale i przez to cena była atrakcyjna za m2. Myśli za 5 lat sprzedać mieszkanie z kredytem i kupić bliźniaka z ogródkiem. Życzę wam trafnej decyzji, pamiętajcie że zbędny jest pośpiech i nie bierzcie do serca podkręcania przedstawicieli (którzy wile wymyślą) żebyście tylko jak najszybciej podjęli decyzję.

Nat_B dobrze że masz wyrozumiała panią doktor, w końcu wyniki wyjdą dobre. Bardzo mi Ciebie szkoda biedulka bo do tego jeszcze wymiotujesz i te trudne początki ciąży. To wszytko de-motywuje ale zobaczysz w końcu Cię wyleczą z infekcji.I tak masz dużą pogodę ducha jak na takie utrapienia ze zdrowiem. Trzymam kciuki.

Wielopolanko, z tą czułością u mężczyzn to przeważnie jest dokądnie jak u Was. To kobieta zazwyczaj potrzebuje więcej ciepła i okazywania miłości. Ważne żebyście się szanowali i starali wzajemnie zrozumieć. Związek polega również na akceptacji człowieka takim jaki jest pod warunkiem, że przy tym się nie krzywdzicie.
Wyobraźcie sobie, że u Nas jest odwrotnie, To mój maż potrzebuje całusów, przytulania, głaskania po głowie. Ja tego od niego po troszku się nauczyłam bo raczej nie lubię się za bardzo przytulać. Jakaś dziwna jestem. Ale dobrze że Karol mnie uświadamia, że to jest bardzo ważne. Przy dziecku będę musiała być subtelna i delikatna. Gdyby Karol widział jakie to sekrety Wam zdradza to dopiero by się zdenerwował. hihi

U nas jest potwornie gorąco, nie wyobrażam sobie dnia w innym stroju niż w sukience, przewiew musi być. Dziś po pracy pojechałam na rynek po wejściówkę na koncert Orkiestry Kameralnej który odbędzie się w niedzielę, około 100 od Krakowa ale bardziej niż sam koncert interesuje mnie obiekt, budynek tego centrum. Podobno jest fenomenalne pod kątem akustyki. Wykonany w europejskim standardzie na pieniądze z Uni. Jestem po szkole muzycznej więc muzyka klasyczna i wszytko co związane z instrumentami jest mi bliskie, ciekawi mnie i jednocześnie odpręża. Także cieszę się że uda mi się zdobyć te wejściówki.

Jutro dam Wam znać jak było na usg, mam nadzieję że w końcu będę mogła podać kompletne dane do naszej tabelki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685682 przez Gravity
www.supermamy.pl/brzuszek/3144/Chlopiec-...ac-plec-dziecka.html

Macie mity ja poczytalam i troszke sie u smialam:)

Ciesze sie ze po wizytach wszystko ok i dzieciaczki zdrowo rosna:)

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685707 przez cortezia
NatB nie denerwuj się rozmawiałam dzisiaj z mamą na temat takich infekcji i podobno to jest bardzo częste u kobiet w ciąży bo są łatwiejszy celem dla bakterii, ale jest to do wyleczenia i jeśli masz to pod kontrolą(czyli się badasz, jesteś w kontakcie z lekarzem) to dziecku na pewno nic, ale to nic nie będzie. Jestem pewna, że sobie poradzisz:) Trzymam kciuki i nie denerwuj się:)

Psotka u nas to samo UPAŁ (ale kocham to), i tak jak u Nat myślę, że moje nogi ważą 1000kg:) Zazdroszczę tego koncertu:) Może jak mój przyjedzie to pomyślimy o czymś takim.

Oki i Justynka wow to w tym tygodniu co wy jesteście dzidzie są takie duże i takie ciężkie WOW ciągle pod wrażeniem jestem:) To takie niesamowite, że te maleństwa tak szybko rosną a niedawno dowiedziałyśmy się że zostałyśmy mamami:)

Buziaki i życze dobrej nocy co by nas maluchy trochę pokopały na lepsze sny:)

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685708 przez małopolanka
hej Pani P i Psotka pocieszyłyście mnie trochę. Pani P a co to takiego ten odczyn Combsa nic w szpitalu nie wspominali o tym. Wyczytałam teraz na internecie że to chodzi o ten konflikt serologiczny ale w pierwszej ciąży raczej on chyba nie występuje dopiero w kolejnych z tego co udało mi się do tej pory wyczytać. Nie miałam okazji porozmawiać o tym z lekarzem bo to pielęgniarka mi o tym powiedziała przy okazji pomiarów i tylko dała ulotkę do poczytania.


Psotka fajnie że zdobyłaś wejściówki na ten koncert. Sama mam taką potrzebe żeby w weekend gdzieś wyrwać się daleko i zrelaksować ale niestety spokój raczej nam nie pisany bo mam Kinder party córki mojej kuzynki a poza tym mój mąż w sobote pracuje;-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685729 przez natB
Psotka to ten koncert na pewno bardzo pozytywnie wpłynie na maluszka, daj znać, czy Wam się podobało :)

Co do czułości z mężem, ja uwielbiam się do mojego przytulać i go całować i głaskać, a on ma tak samo tym bardziej, że jest najmłodszy w rodzinie i on sam jeden rodzynek i 5 sióstr... trafił mi się AS :D

Co do mojej infekcji, wiem, że będzie dobrze :)... cieszę się, że moja Pani Doktor też potrafi mnie podbudować :) mam nadzieję, że przy kolejnych maluszkach będzie z górki :P

A ja relaksuję się z moim maleństwem przy muzyce, jak w sumie co wieczór :) dodatkowo ciszła załączyłam sobie wiatraczek dobrze robi na moje stopy, które są cały czas ,,ciężke" :(...

Polecam do posłuchania :), pisałyście też, że puszczacie maluszkom muzykę klasyczną... mój to uwielbia :) i czyham na jakąś fajną płytkę do słuchania w Emipku :)
Miłego wieczorku :):*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685731 przez natB
A i to jest SUPER :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685846 przez wielomama
Kochane dziewczynki niestety nie będę w stanie odpisać. Jestem po upalnym dniu padnięta i jeszcze do jutra jest u mnie mamuśka.
natB ja i przy Wiki i Milce miałam robione połówkowe i najlepszej specjalistki na śląsku i miałam robione na skierowanie, ale teraz moja gin się nie zgadza, bo nie widzi podstaw (35 lat albo chore rodzeństwo albo nieprawidłowości w usg po 12 tyg). Teraz zapłacę 280zł+30 nagranie, ale za ostatnią kasę to zrobię. Moja gin stwierdziła, że zachęca każdą pacjentkę do zrobienia. To musi być lekarka po specjalnych kursach, certyfikaty i te bajery. Badanie trwa około 45 min. Spotkałam dzisiaj taką starszą znajomą i mi opowiedziała, że wyjeżdża do Częstochowy, żeby modlić się o zdrowie dla wnuczki jej sąsiadki. Chodzi o to, że kobieta jest w 6 miesiącu ciąży i coś ją podkusiło, żeby zrobić to połówkowe prywatnie i zrobiła i niestety maleństwo ma poważne wady serca i coś z przepływami. Teraz czekają aż będzie 8 miesiąc, zrobią cesarkę i szybka operacja, ale tylko w Warszawie a my jesteśmy z Siemianowic. Na szczęście miejmy nadzieję, że unikną tragedii i nic się nie stanie maleństwu aż do porodu. Dlatego t badanie warto zrobić, bo również pokazuje czy nerki dobrze pracują i ogólnie wszystko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685848 przez Psotka
Relaksujmy sie kochane, ja wlasnie slucham Vivaldi'ego. A kochany Karolek konczy obiadek na jutro. Ja sie dmucham jeszcze klimatyzatorem bo bym sie ugotowala w sosie wlasnym.
Nad b piekne te kawalki sa co przeslalas. A widzialyscie to czekoladowe cudo Sylwi na fb?
Przepraszam za brak polskich znakow ale tak sie dzieje jak pisze z tableta.
Dobrej nocki zycze papapa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685906 przez natB
No Sylwii rarytasy wyglądają pysznie :):) ma dziewczyna talent :D

Wielomama no właśnie też myślałam dodatkowo robić to połówkowe gdzieś indziej, ale ufam ,że jednak gdyby cokolwiek moją Doktórkę zaniepokoiło na pewno by wysłała mnie na takie badanie... będzie, co ma być... a i tak pewnie maluszkowi nie byłabym teraz w stanie pomóc... modlę się codziennie o jego zdrowie, więc myślę, że będzie ok :)

Dzisiaj od rana jestem strasznie senna, staram się jakoś ogarnąć, bo trochę roboty mam w pracy... trzeba pospisywać sprawy na komputerze, co zaczęłam, bo jak pójdę na L4 nikt tego nie ogarnie :P

Jeszcze wczoraj nam samochód się zepsuł :/ grrr, a jutro jedziemy na wesele :/... i czeka nas podwójny wydatek... no, ale jak mus to mus

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #685952 przez pani_p
Witam się z rana :)

Znowu piękna pogoda, szkoda, że nie mam z kim wyskoczyć gdzieś na basen :(

NatB bo tak to jest, że jak są wydatki to kilka na raz... Taki los przewrotny :)

A odczyn Combsa to się robi chyba żeby sprawdzić czy na pewno wszystko jest ok i czy moje ciało nie wytwarza już przeciwciał. Chyba coś takiego z tego co pamiętam bo nie mam weny żeby szukać po necie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685965 przez Psotka
Witam wszystkie przyszłe mamy.

Dziś w Krakowie upalny dzień. Załatwiłam sobie od koleżanki biały kapelusz przeciwsłoneczny bo wytrzymać nie można jak tak w głowę smali.

Nat_B z samochodami tak jest jak ich potrzebujemy to się buntują, my też teraz mamy problem z klockami hamulcowymi, a w niedzielę na koncert musimy jechać 100 km od Krakowa.
Kiedy wybierasz się na L4?

Życzę miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #685990 przez natB
Hahah Psotka nam poszły jakieś tarcze i klocki hamulcowe :P... chyba pod wpływem tego ciepła wszystko pada :P...

Pani_P błagam nie pisz o basenie :( :P :P ja nie mogę :( :( z takich dobroci na razie korzystać :P


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl