BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 5 miesiąc temu #1016674 przez ete21
23.11.15 o godz. 1.30 przyszła na świat w 37 t.c. Nasza córka Kira. 2870g i 52 cm. Poród sn. 15 minut
Trzymajcie się!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016675 przez Nefri
Zuzu co Ty pierdzielisz, super wyglądasz!!!! A brzuch wcale nie taki wielki. Bliźniaki to się chyba często juz tak w 37 tygodniu rodzą co?czy to jakieś głupoty tylko? a Ty w którym teraz jesteś tyg?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016678 przez Nefri
Wow, gratulacje Ete
dziewczyny, zaczyna się, grudniówki już rodzą...jeju, jak ja się boję. Mała, teraz to chyba Twoja kolej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016680 przez Zuzu19
Gratulujemy Mamie :kiss:

Jestem w 34. Pyknął w poniedziałek. Jak bd w 36 tc zaczynam chodzić na 6 pietro piechotą :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016681 przez mała82
Nefri jeżeli chodzi o szczepionki to jest Engerix i Euvax. W szpitalach tak jak u mnie często podają ten Euvax bo jest tańszy. To szczepionka na żółtaczkę którą podają już w szpitalu. Ja już Filipa szczepiłam Engerixem i potem dalej w tych 6w1 też był Engerix już. Receptę mam w domu, jak urodzę to mąż podjedzie do apteki, kupi i przywiezie mi ją prosto do szpitala, chodzi o przechowywanie. Po porodzie zgłaszam, że chcę żeby małego zaszczepili moją szczepionką. Po porodzie z Filipem to wołali mnie w czasie szczepienia i pokazywali mi przy mnie, że szczepią go moją szczepionką. Widziałam, że sporo rodziców przywiozło swoje szczepionki. Pudełeczka po szczepionkach były na co drugim wózku z dzieckiem.
Gdzieś się o tym naczytałam i tak jakoś mi utkwiło o tej szczepionce. Niby ta Engerix jest bezpieczniejszą szczepionką. Chociaż teraz piszą już, że w Euvaxie już rtęci nie ma w tych nowych dawkach, ale nie wiem i Małego zaszczepię jak Filipa.
Pediatrzy wypisują recepty na te szczepionki. Koszt ok 40zł chyba

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016682 przez Nefri
dzięki Mała Tymek na pewno był Engerixem szczepiony, ale nie wiem czy w szpitalu czy dopiero po, musze to sprawdzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016684 przez MagdaM
Gratulacje Ete!!
15 minut?? Matko jedyna toż ja nie zdążę otworzyć bramy pod domem :D

Właśnie przyjechała pościel i kokon dla maleńkiej - boziu jakie śliczne!!

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016697 przez Mastynka
ete21 GRATULACJE!!Dużo zdrówka dla Was!
Tez mam wątpliwości co do tej luteiny,mam 50 stosować 2xdziennie chyba sobie sama zmniejszę i będę brać tylko na noc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016704 przez paalinkaa
Ale żeście się rozpisały :D wchodzę żeby zobaczyć co i jak a tu 14 nowych wiadomości :)

Miałam właśnie wypytać o te szczepionkę ale widzę że mnie ubiegłyście - MagdaM nie wiesz jak jest z tą szczepionką na Ujastku?
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ete gratuluje :) i zazdroszcze takiej szybkiej akcji. Maleństwo od razu obok Ciebie? Też bym chciała, żeby młody już był obok nas:) no dobra niech dojdzie do tego ukończonego 37 tygodnia i przejdziemy na grudzien czyli pare dni :D to coś pomyśle, porozmawiam z synem, że najwyższy czas się zbierać :D zamiast wchodzenia po schodach lepsze jest schodzenie ze względu na grawitacyjny nacisk główki na szyjkę i krocze.

Kombinowałyście coś z tym masażem krocza? Jako profilaktyka nacięcia, pęknięcia? Ja może 4 razy to robiłam ale nie mam zbytnich nadziei :D

Zuzu brzuchol Twoj wcale nie wygląda jak na bliźniaki :) wiec nie wiem skąd teksty, żebyś wzieła dwa krzesła jak chcesz usiąść ;)

Smarowałam brzuch mustelą rano i masłem palmersa na wieczór w zasadzie od początku ciąży i na brzusiu czysto od rozstepów, a na udach przy pachwinach nie smarowałam i kurcze wylazł ostatnio :( i masz babo placek... a i morfologia mi się porozjeżdżała :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016706 przez MagdaM
Paalinkaa nie wiem bo ja na to wszystko szczepilam core sama. Nikt mi w szpitalu o tym nie mówił jedynie gruźlica chyba i coś jeszcze ale to pytali o zgodę.

Boże znowu mnie zaczyna boleć :(

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016753 przez mała82
Hej! Dziewczyny a wiecie może czy mój mój mąż może dostać jakieś zwolnienie na opiekę nad drugim synkiem podczas mojego pobytu w szpitalu po porodzie? Jeśli tak to od jakiego lekarza? Od pediatry Filipa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016782 przez paalinkaa
W takiej sytuacji to chyba normalna opieka na dziecko od pediatry albo opieka na Ciebie do 14 dni wystawione przez Twojego ginekologa. Plus 2 dni okolicznosciowe z tytulu urodzenia dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016787 przez MagdaM
Opieka 14 dni to nie jest tylko w momencie cc? Mój w pl nie dostał nic. Teraz dostaje 10 dni z okazji urodzenia dziecka i 4 opieki nad starsza

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1016827 przez paalinkaa
Prawnie jest 9-14 dni (9 dni na sn, a 14 dni na cc) jednak pracodawca musiałby dopytywać ojca dziecka jak rodziła jego partnerka - z reguły nie wnikają i panowie dostają 14 dni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016828 przez mała82
Po SN ostatnio mieliśmy 14 dni i moja ginka mówiła ze nawet do miesiąca mogłaby przeciągnąć. O opiece 2 dni w roku na dziecko wiem. Chodziło mi czy na syna może dostać opiekę dodatkowa wtedy jak ja będę w szpitalu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl