BezpiecznaCiaza112023

Rodzimy w czerwcu 2011 ;-)

12 lata 10 miesiąc temu #137191 przez magdallena155
HEj Mamusie

Ja niestety jeszcze w dwupaku:( już nie moge sie doczekac chodze ciągle zła sama nie wiem na co..pewnie hormonki tak daja czadu...hheh

Reachel GRATULACJE:) i czekamy na zdjecia i realacje :)

Anja super zdjecie i wogole slicznie wygladasz po porodzie tez tak chce:) i Patryczek słodziutki

Agadolata-Kubus widac rosnie z dnia na dzien :) przytsojniaczek niezły

A daja Wam maluszki pospac?? i stosujecie diete dla mam karmiących?

Dziuplowa- ja jestem z Warszawy z Ursynowa dokładnie:)) wiec jak cos możemy na spacerki razem smigac a rodzic bede na Solcu bo tam mam lekarza i połozna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137251 przez agito11
Hej
Dziś byłam przekazać w laboratorium do ponownego zbadania mocz.
Mam nadzieję że po antybiotyku (Monural) wynik będzie ok( w osadzie wyszły leukocyty) czyli źle;-(
Póki co biorę żuravit.
Nie mam żadnych dolegliwości od strony układu moczowego. Skąd to się przyczepiło do mnie;-(
Poród może nastąpić w każdej chwili i dlatego się tak boję, po 17 będę wiedzieć co i jak...
Z maluszkiem ok, czuję ruchy. Ja też się czuje dobrze.

Pozdrawiam

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137274 przez hagne
hej agito, mam nadzieję że z moczem będzie już dobrze. Maluszek poczeka aż się wyleczysz ;)
mój też poczekał, kurację antybiotykową skończyłam, teraz tylko probiotyki.
Ja jestem z Lublina więc nie wiem jak się rodzi w Wa-wie :D
Wróciłam od dentysty. Pani zatruła mi ząbka i spytała czemu nie przyszłam wcześniej. Wiedziałyście, że w ciąży i w połogu przysługuje darmowe leczenie kanałowe, usuwanie kamienia i coś tam jeszcze (muszę dopytać). Małemu nie zaszkodzi ani zatrucie ani znieczulenie.. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, mam kilka ząbków do leczenia i zostawiłam je na "później". Umówiłam się z panią, że po porodzie przyjdę na leczenie, żeby się jeszcze załapać na darmowy kanałek.. Tylko teraz się zastanawiam, czy to nie zaszkodzi w karmieniu??
Pozdrawiam serdecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137291 przez agi-p
Hagne widzę , ze twardzielka z Ciebie :P Ja dentysty boję się okrutnie...fleee :) Ale też nie słyszałam nic o darmowej opiece dentystycznej dla kobiet w ciąży . Pewnie jest kilka takich przywilejów , ale jak zwykle cicho sie o nich mówi i dowiadujemy sie po fakcie .

Dziuplowa ja też widziałam jak niektóre Mamy przegrzewają swoje dziecinki . Ja na szczęście leżałam na sali po porodzie z dziewczyną , która miała do tego takie podejście jak ja . Jako że było gorąco to miałyśmy cały dzień otwarte okna i nawet w nocy też . Wiadomo jak w szpitalu jest parno . Córcie obie miałyśmy poubierane cieniutko ... w zasadzie tylko śpiochy i kaftanik lub pajac bez niczego . Żadnych czapeczek też nie ubierałyśmy . Jak przychodził obchód to lekarze mówili , że jesteśmy jedyne "normalne" i nie przegrzewamy Maluchów, że inne mamy to ich nie słuchają i urządzają sauny tym biednym dzieciom .
Teraz też jak wychodzę na spacerek to ubieram Amelkę cieniutko :)

No i super , że zapis ktg u Ciebie prawidłowy ... i Maleństwo przyjdzie na świat wtedy kiedy jemu będzie wygodnie :) Urwisek mały :P

Agito w ciąży często zdarzają się te ch..ne infekcje . Oby wszystko zakończyło się dobrze .Ale skoro lekarz przepisał Ci takie leki to nie powinno mieć to wpływu na dzidzię . Głowa do góry :):):)

Magdallena moja Amelcia pierwsze 2 noce w domku przespała prawie całe . Dopiero na ranem się budziła na karmienie . Teraz już jej się to unormowało i tak co 3-4 godz budzi się i mamy godzinną sesje przy cycusiu . Mała opróżnia 2 piersi , ale lubi sobie poleżeć przy cycu i usnąć tak . Dietę stosuję przez tą głupią cukrzycę , wiec i tak nie mogę jeść większości produktów . Ale wiem już np że po zupie koperkowej Amelkę bardzo brzuszek bolał . Położna mi powiedziała , ze świeży koperek tak działa . I chleb ciemny , który powinnam jeść też powoduje wzdęcia u Maluchów . Mówi , ze najlepsze jest białe pieczywko i bułeczki . A tego mi niby nie wolno . Ale ja to kicham i dostosowuję się do Małej . Ja mogę pocierpieć z cukrami byle ją brzunio nie bolał :)
Ipowiem wam , ze z każdym dniem widać jak Malutka rośnie i sie zmienia . Już nie przesypia całych dni , ale zaczyna obserwować uważnie świat . I siłacz mały tylko by główkę podnosiła :) Gwiazdeczka nasza :)

Miłej reszty dzionka Kochane :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137295 przez Gosia
Tak tak maluszki rosną w pierwszym roku życia BAAAARDZO SZYBKO i zmieniają się z dnia na dzień. Za chwilkę zapomnisz jaka ona malutka jest. Dzięki Bogu są aparaty i można te początki uwiecznić :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137378 przez agito11
hej
Mąż odebrał mi wynik badania moczu.
Szczęśliwa bo nie mam leukocytów. Czyli antybiotyk zadziałał.
Ale odczyn zasadowy więc muszę uważać. Myślę że żuravit wystarczy.
Dzięki dziewczyny za wsparcie :kiss:
Najważniejsze nasze dzieciaczki. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Jeśli chodzi o dentystę też mam jedngo zęba do leczenia kanałowego, coś mnie ostatnio boli częściej ale się boje ...po ciąży idę na 100%.
Nasza koleżanka JOANA od wczoraj walczy na porodówce. Termin porodu miała na wczoraj 12 czerwiec;-)
Ale czerwcówki idą jak burza he he :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ciekawe kiedy ja... brzuch już widać że się opuścił mi...A jeszcze 2 tygodnie do terminu mam.
Pozdrawiam

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #137420 przez AgaDolata89
agi-p skarpetki sa lepsze- widzialam co w szpitalu maluchy robia z niedrapkami:silly:
tez mialysmy w dzien i w nocy otwarte okna
moj nie oprozni nawet 1, musze odciagac 250-300ml dziennie :huh: pyt w aptece o woreczki do mrozenia mleka- nigdzie nie ma :angry:
czyli jeszcze jedno planujecie? :blush:
pomyslowego meza masz
ja figure mam jak sprzed ciazy :lol:
hagne ciesz sie brzuszkiem, mi brakuje go bardzo :(
dziuplowa najgorszy nacisk ze strony bliskich, ja malego nie przegrzewam, przegrzane maluszki sa czerwone jak raki
magdallena155 odpowiedz na twoje pyt "A daja Wam maluszki pospac?? i stosujecie diete dla mam karmiących?" zalezy od nastroju kubusia, troche spi, troche hormony mu buzuja wiec daje czasem wiwatu, w koncu musi dac znac o sobie. nie do konca przestrzegam diety, :blush: ale kolek nie ma.
agito11 bedzie dobrze, na mocz pomaga sok z aroni-herbapol. :woohoo:
joanna trzymam kciuki :side:
nasza owieczka (jak placze to na ogol wydaje "mee, mee" i dlatego tak na niego mowimy i w suwaczku mam rys owieczki :lol: ssie kciuka-11dzien)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137749 przez agi-p
Dzień dobry bardzo :):):)
Oj Gosia masz rację :) Szybko rosną te Nasze pociechy i zawsze tęskni sie do minionych etapów :) Fotografuje Małą ile się da :) Zdjęcia są bezcenną pamiątką :)

Agito swietnie , że wyniki badań prawidłowe :):):) Teraz zostaje spokojnie czekać na rozwiązanie :)
I oczywiście trzymamy kciuki za Joane :)

Aga jak ja Ci zazdroszczę tej wagi :) Kurcze też chciałabym wrócić szybko do tej z przed ciąży . Ale moje 16 kg na plusie nie chcą odpuścić . Przy Paulince też od razu wróciłam do normalnej sylwetki , ale teraz nie jest tak łatwo .
A co do odciąganego mleczka , to jesteś jakąś rekordzistką :) Szok 300 ml !!! Ja nie odciągam nic , karmię na żądanie Małą . Im więcej odciągasz , tym więcej pokarmu będziesz miała . Jak odciągałam to miałam cały czas przepełnione piersi i lało mi sie mimowolnie z nich . Teraz jest dobrze :)
Kochany ten Wasz Kubuś :kiss:

A my dzis jedziemy do lekarza ... na kontrolę wagi Amelki . Mam nadzieję , ze przybrała ta Nasza Kruszyna . Chociaż mam wrażenie , że ona jest rekordzistką w robieniu kupki . A najbardziej lubi to czystego pampersa :P Ledwo ją przebiorę , a tu niespodzianka :P Przemianę materii ma tak szybką , ze czasami sie dziwie :P:P:P

A tu dziś taka cisza , że chyba jak wrócę i zaglądne na forum to będą same wieści z porodówek :):):)

Miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137893 przez Anja
Witajcie.!

Mi strasznie mały dał popalić w nocy :dry: I teraz coś nie bardzo chciało mu się spać no ale w końcu troszkę przysnął. My właśnie czekamy na pielęgniarkę, bo ma przyjechać sprawdzić wagę.
Mam nadzieję, że coś przybrał.

Agi-p ja też mam wrażenie, że Patryk jest mistrzem w robieniu kupki :laugh: :laugh: :laugh: Co zajrzę w pieluchę jest kleksik. :blush:
AgaDolata ja też odciagam tyle mleka, daję małemu ok 100 ml za każdym razem jak się przebudzi, z butli ale w nocy. Bo wtedy w miare szybko wypija i idzie dalej spać. :laugh:
A w dzień daję mu troszkę na cycu powisieć. Poza tym uczę go już pić z butelki, jak tatauś będzie sam musiał zostać to nie będzie miał problemu. :laugh:
Mały ma trochę problemu ze smoczkiem, chyba wszystkie za duże w jego buźce, bo wypluwa i jakby się dławi, więc na siłę nie podaję. Często Mu się też ulewa-mimo, że trzymam go do odbicia nawe 20-25 min aż nie zaśnie.... :dry:
Mam nadzieję, że to minie...

Uciekam kochane, Misio się obudził.


Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137938 przez agito11
Witam
Ale dzisiaj cisza.
Nie dziwie się, mamusie z maluszkami albo na porodówce.
U mnie cisza. Te czekanie dobija :angry:
Ja już jestem psychicznie gotowa :laugh:
Pozdrawiam :blink:

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #137972 przez magdallena155
Hej

No cos spokojnie się u Nas zrobiło.,

Agito to dobrze że wyniki ok..i też mam 2 tyg do terminu :) ale to czekanie dobija..

Agadolata
super to zdjecie fajnie udało ci sie złapac.. i fajnie ze udało Ci sie juz wrocic do wagi ale pamietam ze ty malutko przytyłas w ciaży nie to co ja już 14 kg :huh:

Nie wiem czy mi ten czop nie odszedł najpierw zrobiło mi się mokro a potem cos takiego jak galaretka z budyniem nigdy czegos takiego nie mialam i nie wiem czy to to.. liczę na pomoc bardziej doświadczonych już mam :)i te skurcze to na poczatku sa takie jak przy okresie??

Ciekawe jak tam inne dziewczyny i jak joanna daje sobie rade..i riki cos dawno nie było ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #138026 przez AgaDolata89
agi-p jak ja bym nie odciagala to piersi by mi odpadly z ciezkosci, i mleko leci samo, np wchodze do wanny a tu "kap,kap" i to szybkim tepe, poza tym maly sie dlawi jak nie odciagne bo za duzo mu sie leje naraz :dry:
i jak tam waga ? ona jest mniejsza wedlug mnie bo jednak o 15dni przed wyznaczona data ja urodzilas :silly:
ty to przynajmniej zdazysz przebrac bo ja nie, jak sie nie zesika to kupe walnie na przewijak :blush: przyzwyczajam sie do tych niespodzianek :blush: prace jelit ma po tatusiu- ale to dobrze przynajmniej sie nie meczy :side: chociaz widze ze karmiac piersia szybciej pracuja moje jelita :blush:
Anja tez ucze z cyca i z butelki :side: ale w nocy daje cyca- nie chce mi sie wstawac do mikrofalowki, po odciagniete- tu mam odgrzane od razu :blush: odnosnie smoczkow zauwazylam juz to w szpitalu, powinny byc mniejsze :angry: mojemu tez sie czesro ulewa- zarlok lapczywy B)
agito11 ale maluszek nie :P juz blizej niz dalej :blink:
magdallena155 ciaze zakonczylam na 11,40kg w plusie. :blush:
ja skurcze mialam w niedziele ze okres to byl pikus (myslalam ze to te)a jednak zakonczylo sie biegunka, bo urodzilam w czwartek. tak wiec skurcze mialam kilka dni roznej czestotliwosci i o roznej sile.odnosnie czopu u mnie wygladal jak glut, dobrze ze akurat odszedl na wizycie bo bym pomyslala ze to dalej uplawy co bralam antybiotyki na to :blush:
joanna mogla napisac smska do ktorejs :blink:
wogole to dziwne to milczenie :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #138037 przez Gosia
Magdalena czop u mnie odchodził 2 dni. Jest to taki gęsty upław jak galaretka zabarwiony na brązowo albo z odrobiną krwi.

Jeśli chodzi o biegunkę to przed porodem często tak jest, że jelita się opróżniają samoczynnie! Ja np. w dniu porodu od rana byłam w kibelku kilka razy a wieczorem odeszły mi wody! Pani na Izbie przyjęć mnie pytała o wypróżnienie. Dzięki temu nie miałam lewatywy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #138041 przez martela89
Gosiu ale lewatywa nie taka zła jak ja malują :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #138045 przez Madzia8288
Hey kochane moje :*:*

Jak fajnie do was wrocic ;) My dopiero wyszlysmy wczoraj bo moja niunia miala zoltaczke ...
ogolnie juz czyjemy sie dobrze mala dala mi w kosc tylko pierwszej nocy a tak to jest spokojniutka przesypia jak narazie kazda noc , musze ja wybudzac do karmienia i przebrania ale nawet nie kweknie :) tfu tfu zeby nie zapeszyc ;)) ...
Ja mialam "maly" klopot ... ogolnie nie jestem jakos zadowolona ze szpitala w ktorym rodzilam :/ ... dzieciaczkami wogole sie nie zajmowali ja mialam swoja caly czas przy sobie ale od 3 doby mi ja zabierali na fototerapie i przywozili tylko na karmienie , strasznie tesknilam za nia i plakalam do poduszki normalnie depresja ... a jeszcze jak widzialam jak te polozne przebieraja te malenstwa to juz nie wspomne :/ ... ja swoja mala pilnowalam 24h ... a jeszcze zeby nie bylo to rozcieli mnie poiedziano mi ze tylko 4 szwy ogolnie myslalam ze wszysko jest ok wypruznilam sie juz w drugiej dobie wsumie bez bolu i problemu , ale jednak mialam problemy z siadaniem i z chodzeniem :( wczoraj przed wyjsciem juz powiedzialam o tym lekarzowi oczywiscie ogladali krocze przy kazdym obchodzie CODZIENNIE :/ no i w ostatni dzien lekarz powiedzial mi ze wyszedl mi hemoroid :\ w szoku bylam bo wiem co to jest wiec tez ze wychodza one z odbytu a ja nic nie czulam takiego :/ no ale "lekarz wie lepiej" jeszcze ordynator !! kazal przepisac mi czopki na e hemoroidy , jednak przy wyjciu pielegniarka powiedziala ze na to nie trzeba recepty ... wrocilismy do domku bol sie nasilal :( moj pojechal do apteki - do aptek i wkazdej mu powiedzieli ze trzeba na to recepte :/ no myslalm ze mnie trafi :/ w koncu dostal jakas masc ..... wieczorem przed spaniem nalozym mi masc , jednak po niej bolalo jeszcze mocniej myslalam ze zwariuje :/ ... dzis pojechalimys do szpitala po wypis i pielegniarka dala mi nazwy tych czopkow byz recepty no i je kupilam :x ... po poludniu mialam wizyte z polozna i jak zobaczyla moje krocze to az sie przerazila !!!!!!!!!!!!! bo to zadne hemoroidy tylko idiotka mnie tak zszyla !! normalnie zrobila mi masakre!!!!!!!!!! polozna zaraz posciagala szwy i bol przeszedl odrazu ... mam teraz masci zeby sie fajnie zagoilo ;) ...

Ufff ale sie rozpisalam ;) no a moja niunia jest prze kochana :) !! ale musze wniesc zmianke bo przy porodzie mala wazyla 3140g ;)... za chwilke dolaczke jakies foteczki niuni ;)

Kochane nie gniewajcie sie przeczyalam ylko kilka postow teraz postaram sie byc nabierzaco na ile pozwoli mi na to Anosia ;) serdecznie gratuluje wszystim JUZ mamusiom i 3mam kciuki za dwupaki ;) :* buziaczki kochane ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl