BezpiecznaCiaza112023

Rodzimy w czerwcu 2011 ;-)

13 lata 4 miesiąc temu #47816 przez AgaDolata89
hasia odnosnie tych boli brzucha tez na nie narzekam i uslyszalam to samo co ty POWIEkSZAJACA SIE MACICA one mnie wykrecaja od paczatku ciazy,
pewnie ze umyja rece ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47819 przez hasia_86
no ja przez jakiś czas miałam spokój, może tak z miesiac nie bolało, a już ostatnio to tylko na nospie żyłam a szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się branie leków co 3-4 dni żeby normalnie funkcjonować, a przecież wiadomo że na dziecko dobrze by to nie zadziałało :angry: :angry: :angry:

najgorsze jest to, że jak tylko na forum pojawi się coś o bólach to zaraz czytam, a potem wynajduje najgorsze scenariusze i historie dziewczyn co straciły dzidziusia i jak tu sie nie denerwować :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47822 przez sylka
Hasia nospa jest bezpieczna w ciąży. Przepisywana jest na skurcze. Siostra męża przez całą ciążę musiała brać bo miała zagrożoną. Czy lekarz przepisał ci luteinę. Ja na bóle brzucha od początku ciąży do ok. 15 tyg. przyjmowałam dopochwowo luteinę 3 razy dziennie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47830 przez hasia_86
no ja wiem że można nospe brać ale leki to leki i jakoś nie bardzo mi się to podoba :angry: ta moja to mi żadnych leków nie przepisała poleciła jedynie najdroższe witaminy (aż w aptece pytali czy aby napewno chce to kupić) coraz bardziej nie podoba mi się ta babka i chyba se zmienie lekarza
na poczatku ciąży około 7 tyg byłam na pogotowiu tam mi lekarz przepisał najmocniejsza nospe i duphaston czy cos takiego, luteiny nie dotałam

jejku wiecie co normalnie wszystko się chrzani, właśnie zadzonił Tomek i się okazało że nie przedłużą mi umowy w pracy, ja już nie mam siły :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47837 przez sylka
Do dnia porodu musisz mieć przedłużoną umowę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47847 przez hasia_86
no właśnie tego byłam pewna tylko nikt nie powiedział że przy umowie o prace tymczasową to nie obowiązuje :( czyli teraz jak babka nie przedłuży mi zwolnienia zostajemy na jednej wypłacie (k...a mać!!!) nie mam siły wszystko jest do kitu, a zapewne to nie koniec problemów za tydzień mieliśmy iść po kredyt ...... nie mam siły myśleć :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #47849 przez sylka
Fakt dotyczy to tylko umowy o pracę (na czas określony) Czyli byłaś zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47854 przez hasia_86
aj nawet nie chce sie gadać, mój Tomek ma zawsze umowe roczną ale wystarczy jeden wyraz który przekreśla wszystko :(
a najbardziej jestem zła na siebie, żebym wcześniej wiedziała, to troche inaczej bym to załatwiła, może byśmy się troszke wstrzymali, ale po dwóch latach brania tabletek nie wierzyłam nawet że uda się tak szybko i uznaliśmy że im szybciej bedziemy się starać tym lepiej, och teraz to się narobiło, i co my teraz mozemy zaoferować naszem maleństwu :(


eh... nie bede tu przynudzać, wystarczająco się wyżaliłam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47885 przez agi-p
Oj Hasia tak mi przykro :( Z tymi pracodawcami to czasami tak bywa.Zawsze działają tak,żeby im było lepiej.Mi też mimo ,że jestem w ciąży obciął szef wypłatę.Zawsze miałam podstawę + premię i było oki,a teraz wykorzystał to , ze nie miałam l4 pełny miesiąc i obciął mi 300 zł.Niby za l4.Bzdura.Trzeba się pilnować na każdym kroku.Wykorzystują naszą niewiedzę.Ja czekałam aż dostanę umowę na dłużej zanim zaplanowaliśmy ciążę.Bałam się , ze ze mną też postąpią tak jak z Tobą.
Hasia nie dołuj się wszystko się ułoży.Najważniejsze jest teraz Wasze Maleństwo,które najbardziej potrzebuje Waszej miłości.

A w związku z tymi bólami brzucha to współczuje Wam bardzo.Mnie też pobolewał kilka razy , ale nie tak jak Was.Też czytałam , ze to niby normalne ,ale bez przesady.Swoją drogą dziwne , ze jedne kobiety tak cierpią w ciąży a inne przechodzą błogo ten stan .

Noski do góry.Trzeba jakoś przetrwać te gorsze chwile z nadzieją , że to tylko chwilowy stan :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #48004 przez kasiorek0310
Witam wszystkie

Agi- mnie tez coś łaskotało na początku ale myślałam ze może to coś innego ale potem już bardziej łaskotało w brzuchu i wiedzieliśmy ze to nasz skarb tak łaskocze a nawet jak się potrzyma rękę na brzuchu to czuć bicie serca :D
Czy mi się wydaje czy mamy ten sam termin porodu wg suwaczka ??

Na razie nie miałam okazji usłyszeć bicia ale może na następnej wizycie się uda.

AgaDolata89- mi na przeciwciała robili badania już w 10 tyg żeby wiedzieć i te inne wszystkie badania co z krwi robią a usg mam na każdej wizycie wiec dziwne ze ty tak nie masz a tez chodzę na NFZ i jakoś takiego czegoś nie mam żeby nie zrobić byłabym cała w strachu jakbym nie zobaczyła malucha naszego na usg :)

To jeśli taka opieka to ja bym się na twoim miejscu zastanawiała nad zmiana lekarza skoro ten twój ma takie podejście bo tak to się nie spotkałam żeby badan ani nic nie robili mnie za każdym razem waza i ciśnienie mierzą.

hasia_86
nie prawda ze trzeba zapłacić ja chodzę na NFZ i jakoś nie narzekam wszystkie badania mam zrobione jak należy czasami więcej niż trzeba bo to kobieta ma teraz w sumie chyba 6 ciężarnych i bardzo się wszystkimi przejmuje żeby dobrze było.

A co do tej umowy z agencja pracy tymczasowej to kumpela moja tez tak miała i nie mogli jej zwolnic tylko do dnia porodu dali jej umowę trzeba poczytać bo ona była u prawnika i tak jej powiedział ze skoro jest w ciąży i na l4 mimo tego ze ma umowę z agencja pracy tymczasowej to się jej to należy i gdyby nie poszła do tego prawnika tez by została z niczym a tak to spokojnie już ma bo wie ze do dnia porodu kasę będzie miała wiec może popytaj się znajomych może ktoś zna prawnika jakiegoś i się go zapytać czy rzeczywiście im tak wolno.Głowa do góry będzie dobrze trzeba w to wierzyć


A u nas samopoczucie dobre jak na razie dzisiaj tylko małe spanie popołudniowe było:0
a tak to mam coś takiego ze jak za długo w sklepie siedzie w markecie na zakupach to mi się gorąco robi i czarno przed oczami a w brzuchu mdłości wiec jak zaraz nie wychodzę to potem mdleje czy to jest normalne w 4 miesiącu skoro przez 3 było wszystko ładnie książkowo bez żadnych dolegliwości a co do bolącego brzucha to może ciepłe okłady na podbrzusze coś złagodzą zamiast tabletek brać jak się już nie chce:)

Ale się rozpisałam :/ co cóż czasami brak czasu żeby tu zajrzeć a po nowym roku małe zakupy dla mnie i maluszka bo niestety w spodnie się już nie mieścimy :woohoo:
Miłego wieczorku i spokojnego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48047 przez agi-p
Hejka :)
Kasiorek u mnie zaczął się 16 tydz,termin mam na 18.06:) Co do dolegliwości typu omdlenia i uderzenia gorąca to raczej normalne.Nasze organizmy są coraz bardziej obciążone , więc wydaje mi się , ze wszystko jest oki.Mi też się czasami słabo robi i głowa mnie boli.

Wczoraj kiepsko się czułam,pół dnia przespałam , głowa mnie bolała i ogólnie miałam huśtawkę nastroju.Zawsze jak myślę , że rozpoczynam lepszy etap ciąży to dopada mnie jakaś dolegliwość . Taka złośliwość.Ale cóż to ciąża , wiec wszystko jest możliwe.

Dziś idę do Ginekologa i już doczekać się nie mogę :laugh: Zobaczę ile urósł Mój Skarbek i podglądnę może co ma między nogami hihi :)

Miłego dzionka życzę :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48048 przez agi-p
Jeszcze jedno...tak mnie dzisiaj naszło na rozpoczęcie 16 tyd zdjęciem :) Mój brzuszek robi się coraz większy.Jeszcze żadna z Nas nie zamieściła zdjęcia swojego brzuszka.Będę pierwsza i czekam na Wasze fotki :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48075 przez AgaDolata89
powiem tak nie usmiecha mi sie zmieniac lekarza z tego tytulu ze tu jestem na l4, pojde do innego i wysle mnie do mojego obozu pracy ??? to w gre nie wchodzi sama mysl , juz mi daje zle odczucia, wiem co sie tam dzieje bo moj maz tez pracuje w tym samym zakladzie co ja,(jak slysze co sie dzieje i co wyprawiaja z moim mezem za to ze jestem w ciazy, to musialam isc do ginekologa po tabletki na uspokojenie) a poza tym nie czuje sie na silach zeby pracowac. a nie kazdy ginekolog to rozumie ;/ . ale musze isc prywatnie zeby rozwiac watpliwosci, i zobaczyc dziecko na usg.

odnosnie umowy tymczasowej z tego co czytalam w kodeksie pracy to niestety nie maja obowiazku przedluzac takiej umowy. dotyczy to tylko umowy na czas okreslony ( w sytuacji gdy na okreslony czas konczy ci sie z uplywem 3go miesiaca ciazy, musza przedluzyc do dnia porodu, jesli umowa ci sie konczy przed uplywem 3go miesiaca ciazy nie musza przedluzac) ja mialam szczescie bo 7 wrzesnia dostalam na stale, i nie wiedzialam ze zaraz zajde w ciaze, tak wiec mialam to szczescie, ktore raczej w zyciu mi nie towarzyszy. zreszta moj termin porodu jest przypuszczalny na podstawie usg, bo nie wiem kiedy mialam miesiaczke przed zajsciem w ciaze :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48182 przez agi-p
Hej Dziewczynki :)
Właśnie wróciłam od lekarza:) Dzidzia rozwija się prawidłowo,jest ruchliwa i cudna :) Jeśli chodzi o płeć to powiedział,że na tym etapie jeszcze dokładnie nie wiadomo i jedyne co może powiedzieć to , że jak na razie remis , ale ze wskazaniem na DZIEWCZYNKĘ !!! :laugh: Za miesiąc mam kolejną wizytę i wtedy już na 100% mi powie . Pobadał mnie szczegółowo i niestety przyplątała mi sie jakaś infekcja intymna i musze brać tabletki.Zbadał mi szyjkę macicy , bo podobno przy infekcjach lubi sie otwierać , ale naszczęście u mnie oki :)Wyniki badań raczej dobre , tylko ciśnienie jak zwykle za niskie i ogóle moczu niezbyt ale to przez tą infekcję.Mówił,że w ciaży dotyka to wielu kobiet i jest częstą dolegliwością :( Dodatkowo powiedziałam mu o bólach lewego jajnika , kóry mnie przez 2 ost dni kuje , ale mówi , ze w ciąży prawie zawsze powieksza sie 1 jajnik , ale minie to jak łożysko się w pełni ukształtuje.
Ale co tam....Moja Malusia Dzidziulka jest zdrowiutka i machała ślicznie rączkami :laugh: więc inne pierdoły mało ważne.Normalnie zawsze po wizycie u G jestem naładowana pozytywną energią :laugh: :laugh: :laugh:

Pozdrowionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48196 przez Anja
agi-p super masz!
ja też zawsze jak zobaczę szkraba na monitorku lepiej mi się robi i lżej, że wszystko idzie oki ;)
infekcja mam nadzieję, że przejdzie szybko!

cieszę się, że z twoim bobaskiem wszystko ok! pozdrowionka dla was i wszystkich mam i bobasków!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl