BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 7 miesiąc temu #751699 przez Satine0
Cześć

Jadzia Spoko, spoko...babcia zamontowała tam pas bezpieczeństwa haha :lol:

Princess
Ahh Ci teściowie ;-)

Ola Tez chciałam "starcia", czekałam aż zaczną rozmowę ale się nie doczekałam a i okazji brakło. Ale co się odwlecze to nie uciecze... :blink: :blink:

Mary dziękuje za komplementy :kiss: I uśmiech dla ciotek za to :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #751751 przez Pliszka
Satine, ale słodki uśmiech :)

Princess,konsultowałaś swoją decyzję z dietetykiem, jesteś odpowiedzialną wspaniałą mamą, ignoruj tesciów, nie zaszczycaj ich głupich komentarzy swoją uwagą, rób swoje, ważne, że m jest po twojej stronie :)

ola, nasze chrupki nazywają się Filipki, to taka mała rodzinna firma i chyba nie mają dużego zasięgu, ale pewnie wszędzie można kupić podobne, skład: kaszka kukurydziana, woda.

Dziewczyny, myślałam o tych puzzlach piankowych, znalazłam takie fajne dzięki którym w przyszłości można dziecko uczyc alfabetu i cyferek :)
allegro.pl/puzzle-piankowe-alfabet-cyfry...0cm-i3559584211.html
Tylko mam wątpliwości, bo one wszystkie są od 3 roku życia... W jaki sposób one są niebezpieczne dla maluchów? Bo chyba są tak duże (30cm x 30cm) że nie ma tam małych elementów?

Dominia, zdrówka dla Igusia!!!! :kiss:
U nas katarku dzień ósmy :dry: Czy to normalne czy powinnam się znów wybrać do pediatry? Ten katar nie jest jakiś straszny, ale wciąż coś w nosku furkocze, żadnych innych objawów przeziębienia nie ma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751767 przez princess
Ola oby Lidi przeszedł foch na obiadki ;)

Dominia witaj w klubie, u nas też dzisiejsza noc nie należałą do spokojnych. Adaś ciągle się kręcił, pojękiwał. O 2 M przetrsnsportował się do drugiego pokoju a ja wzięłam małego do łóżka. I spał spokojnie. O 5.30 wytrąbił 200ml mleczka i spał do 8. Ale jaki dziś ma dzień... Ciągle stęka, zrobił dwie kupy. Przy jedzeniu tak machał rękoma ze kaszka była wszędzie a łyżeczka fruwała... Przed 12 zasnął i już wyspany :dry: Dziś po południu przyjdzie babcia to trochę z nim posiedzi ;)

Satine piękny uśmiech.

Pliszka nie wiem, może dziecko może odgryźć kawałek i połknąć?

Posmęcę jeszcze o teściach... Muszę się wygadać. Już pewnie kiedyś wspominałam, że M jest rozpieszczony przez rodziców, niczego od niego nie wymagali, we wszystkim wyręczali, podsuwali pod nos niezdrowe jedzenie, warzyw i owoców prawie wcale za to mama, co roku z Niemiec przywoziła tony słodyczy.
Siedzimy z teściami, Adaś zrobił kupę. Teść na to "Adaś się zesrał, Adaś się zesrał". Jak go przewijam komentuje to "ale żeś mamie nasrał, niech teraz wącha". Pytam się go grzecznie, czy nie zna zamiennego określenia "srać"? Teściowa siedzi obok i nic nie mówi tylko się uśmiecha. Przeklinają i M oczywiście też. Ale małpiego rozumku dostaje jak jest u swoich rodziców. Wtedy klnie jak szewc i rodzice nie zwracają mu uwagi. Jak ja raz przeklnęłam to teść stuknął mnie w ramię i powiedział, żebym nie przeklinała. Ja na to, że jak Darek klnie co drugie słowo to jest ok? Proszę, żeby pohamowali swoje słownictwo bo Adaś się uczy i dzięki nim pierwsze słowo, jakie powie to "kur.wa". Teść szczyci się, że Darek nie seplenił i w wyrazie "kur.wa" tak wyraźnie wymawiał "R". Opowiada z dumą, jak to chodził z małym Darkiem na spacery a ten krzyczał do jego znajomych "spierda.laj". Albo jak zjadł papryczkę chilli, biegał po ulicy i krzyczał "kur.wa, ja pierdo.lę" U nich przy stole, jak nie możesz zjeść wszystkiego z talerza to powiedzą ci "żryj, bo ci to na łeb wywalę". Teść mówi "poszłem, kupywałem, lubiałem" itp. W telewizji ciągle kogoś krytykuje, np. ale decha, po co takie coś ludziom pokazują. Albo "po co staruchów pokazują w telewizji, lepiej niech młodych i ładnych pokażą". Jak w TV jest program o niepełnosprawnych to stwierdza, że takich ludzi powinni zabijać, żeby się nie męczyli. Na kobiety ciągle mówi "baby". Ja osobiście mam alergię na to słowo i jak ktoś tak na mnie powie to od razu się buntuję. Kiedyś jak opowiadaliśmy teściowej, że dzielimy się obowiązkami, na zmianę sprzątamy i gotujemy to ona na to " co to za dom, w którym BABA nie sprząta i nie gotuje". Zawsze jak do nich jeździmy ona robi im na obiad golonkę. Noż kurna, jest tyle różnych lepszych mięs a ta się zawiesiła. Obydwoje mają podwyższony cholesterol, lekarz nakazał im zmianę diety bo grozi im miażdżyca. A oni mają t ogdzieś i zajadają się tłustościami po uszy. Teściowa jak się zajmuje Adasiem to trzyma go na rękach i nic z nim nie robi i nie mówi do niech, tylko karze mu się patrzeć w ścianę. A jak mały jęknie z nudów to tylko "no co, no co". Moja mama się z Adaśkiem bawi, śpiewa, opowiada, pokazuje wszystko, bawi się zabawkami, ćwiczy, hopka a ta nic. Moi teściowie są okropnymi wzorcami dla Adasia. Ograniczę wyjazdy do nich jeśli nie zmienią podejścia i nie uszanują moich poglądów. A najgorsze jest to, że kiedyś mamy z nimi zamieszkać...
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751792 przez Marlena1888
pati to nie zazdroszczę sytuacji w domu..przecież wcześniej babcia chciała opiekować się marcelkiem.. może ma jakiś kryzys :huh: :ohmy: to faktycznie żłobek albo niania.... :huh:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


princess no stres! mnie też wkurzają teściowie.. cały czas myślę jak to będzie jak pójdę do pracy, teraz mam dziecko pod kontrolą i wiem co jest dla niego najlepsze. a dziadkowie zawsze (choć sa wyjątki) wtrącają swoje 5gr. trzeba znalexć jakiś złoty srodek na to wtrącanie.. eh

satine- uśmieszek cudowny!!!!!!!!!

a u nas dziś na topie była zabawa z jabłkiem, jako piłeczka:) a jaki zaciekawiony był jak je potem zjadłam i został ogryzek haha :woohoo: :woohoo: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751800 przez Marlena1888

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751822 przez katarinka1
Cześć dziewczyny
Ja tylko na chwilkę, z doskoku. Już drugi tydzień chorujemy, tzn. mi już lepiej, ale Ania zupełnie poległa. przez pierwszy tydzień się dzielnie trzymała i katar nawet prawie się skończył i coś mnie podkusiło i zgodziłam się na jazdę z małą w niedzielę do brata na imieniny. Pytałam czy dzieci zdrowe - tak, twierdzili. Okazało się niezupełnie to prawdą, bo gila miał średniak dużego. Był tam jeszcze siostrzeniec bratowej i też "zdrowy inaczej". Wyszliśmy prawie zaraz, no może po godzince z kawałkiem i starałam się ją izolować jak się dało, ale coż. Od poniedziałku rano wysoka gorączka prawie 39 i dziecko mi przez ręce przelatywało. Byłam u lekarza, ta osłuchała i niby w porządku, kazała czekać. Ale na co czekać jak ją ta gorączka trzymała jedną, drugą dobę (co zbiłam to wracała). Dziecko nie chciało jeść, płakała często, nie mogła spać i w ogóle rozbita i zmęczona taką długą infekcją. No i wczoraj wieczorem wylądowaliśmy prywatnie u "naszej" zaufanej pani dr. Faktycznie jeszcze czysto, ale jak stwierdziła wirus ją toczy bo ciągła wysoka gorączka i w każdej chwili może pójść na gardło, oskrzela czy uszy. Także z ciężkim sercem od wczoraj wieczorem mamy antybiotyk :( W nocy jeszcze była temperatura i rano też. Do tego byłyśmy dziś na pobraniu krwi i mała tak płakała żałośnie :(
Także czekamy co dalej, oby już ku lepszemu szło, bo ja po tych prawie dwóch tygodniach non stop z nią i w domu w dodatku padam na ryja. Teraz moja perełka śpi spkojnie, gorączki nie ma i nawet coś tam dziś zjadła.
Jak się trochę ogarniemy to będziemy aktywniej uczestniczyć w życiu forum. Buziaki dla wszystkich dzieciaczków :kiss: :kiss: :kiss:


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751825 przez Pliszka

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751826 przez Pliszka
katarinka, zdrówka dla Ani :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751955 przez Satine0
Princess Też masz nieciekawie ;-) Współczuje i łącze się z Tobą w bólu. Głowa do góry :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #751968 przez xpatiiix3
princess ostatni rok a właściwie osiem miesięcy tylko bo wcześniej :) także jeszcze trochę...
o matko teściów nie zazdroszczę moi niedoszli nie aż tak źli...

Dominia słyszałam o tym chlopcu, a zobaczymy poszukam jeszcze zlobka i zastanowię się, a z babcia jeszcze pogadam...

musze się pochwalić wracam ze szkoły a ten co po jakimś czasie patrzę a ten popyla mi po dywanie szok szok szok nie zapowiadało się zeby miał szybko zacząć... :D

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752062 przez Madlen
Pliszka moja mama zostanie z małym.
Te puzzle są od 3r.ż. ale nie widzę niebezpieczeństwa, nic się nie kruszy, nie wygina..

Princess jak Cię czytam często to się utożsamiam. Tak piszesz szczerze, nie udając nikogo innego.
Współczuję teściów. Adaś ma tylko 1 babcię. Może i dobrze..

Marlena powodzenia kochana

Katarinka dużo zdrówka

Satine rozkoszna Mary

Zaszczepiliśmy Adasia (WZW), lekarz mówił, że "banalny katar" (w sumie prawie już nie ma) nie jest przeciwskazaniem, że inaczej by w sezonie zimowym nikt nie szczepił dzieci.
Tylko jedno ukłucie, zniósł z delikatnym krzykiem


Sorki tylko tyle, ale rozjebana psych. dziś jestem..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #752142 przez Martyna
Cześć

Madlen
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Marlena małe mądralki nam rosną :)

Pliszka koszulka była w dwupaku z tą, którą Oluś ma w Twoim podpisie :)

Oluś super się rozwija. Mama wie najlepiej!!

My mamy puzzle piankowe z Kubusiem, z takimi wyjmowanymi elementami, ale nie są one małe. Robciowi się podobają :)

My tez jeszcze mamy katar i kaszel ale widzę poprawę. Chciałam iść żeby Go lekarka osłuchała, ale wczoraj i dzisiaj straszne wiatrzysko i nie chciałam żeby Go owiało

Ola dziękuję, właśnie ten Cybex to nie za bardzo. Zastanawiam się właśnie nad Romero i kolega mówił mi dzisiaj o Recaro. Muszę poczytać.

U nas też noc średnia, a raczej straszna. Pobudka 2 razy na karmienie i 3-4 z płaczem do przytulenia. Byłam nad ranem tak padnięta, że jak dzwonił budzik to wyłączyłam i obudziłam się 40 minut później.

Princess dziękujemy :) Tak w miarę gładko poszło ale jestem ostatnio bardzo zmęczona. Pracuję 4 godziny a pracy tak na prawdę mam na 6-8.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Robert obraca się głównie z pleców na brzuch, ale dopiero od niedawna. nie stresuj się tylko zabawa pobudzaj do działania. Adaś na prawdę jest najdzielniejszym naszym Maleństwem. Niedługo Go nie upilnujesz ;)

Jadzia dziękujemy :) no już duży chłopczyk z Niego

Na pewno ząbek i może w połączeniu z jakimś skokiem, dlatego mniej mówi. Oby szybko wyszedł i żeby Hubi nie gorączkował

Paula Drzyzgunia fajne te Wasze spotkania :)

Pati dasz radę!! porozmawiaj z babcia na spokojnie

Gratulacje i :kiss: :kiss: :kiss: dla Marcelka

Dominia u nas tez kiepsko w nocy. Może lepiej odpuść jakieś wyjście aby Igi się nie rozchorował. Zdrowia :kiss: :kiss:

Moi rodzice wszystko by dali Robciowi ale szanują nasze zdanie i za plecami nie będą Mu dawać nic czego byśmy nie chcieli. Teściowie nie wiem.

O tym chłopcu nie słyszałam, ale straszne rzeczy się dzieją.

Katarinka Zdrowia dla Ani!!!

Madlen ja przełożyłam szczepienie. Nie dołuj!!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dobrej nocy!!!

aaa i kolega z pracy dzwonił wieczorem, że w Tesco wyprzedaż ubranek, np. bodziaki 5 sztuk po 27 lub 33.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #752150 przez Martyna
Chomiczka, Monia, Alinkaodezwijcie się!

Michasia instrukcja przygotowana?

Aganobla jak Gabryś?

Aga co u Ciebie? Jak Ewcia?

Marusha jak Martynka?
Zdrowa?
Jak Twoje samopoczucie? Lepiej trochę w pracy?

Isolajak Dziewczynki?

Jadzia no przecież dziś 25, BUZIAKI dla HUBUSIA!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #752251 przez jadziatopol
Martyna dziekuje za pamiec :) :kiss: ja nawet nie wiedzialam ze dzisiaj 25 i ze Hubus konczy 8 miesiecy dopiero Radek mi wieczorem przypomnial ;)
Princess :cheer: ale masz tesciow! :cheer: ale powiem ci ze rodzina R jest podobna....a szczegolnie bracia i ich zony. Teksty jak spod trzepaka ;) najwieksze tortury przezywalam jak mialam spedzic z nimi wszystkimi swieta bez R bo byl juz w STanach. To byly najdluzsze godziny mojego zycia podczas swiat. Totalnie nie mialam z nimi o czym rozmawiac....i nigdy nie znizalam sie do ich poziomu. Oni tez nie maja o czym ze soba rozmawiac podczas swiat. Ich rozmowy polegaly na ponizaniu siebie na wzajem i opowiadaniu glupawych dowcipow przy flaszce wodki....ech....szkoda gadac. Jedyna normalna osoba w tym towarzystwie byla mama R. Tak wiec wspolczuje ci serdecznie
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
ale ty babka z charakterem jestes i nie pozwolisz swoim tesciom na jakakolwiek ingerencje...o to jestem spokojna :)
Wszystkim chorym maluszkom zycze szybkiego powrotu do zdrowia :) :kiss:
Suzi hahhaha...Harleya to jeszcze nie ma ale myslimy o Mustangu :lol: :blink: jak tam nasz kwietniowo-lutowy Mikolajek ? :)
Widze,ze wszystkie mamy problem z nockami ;) u nas pierwszy dzien kiedy Hubus jest inny...skonczyly sie maruddzenia...nie ma juz goraczki....wstal rano jak nowo narodzony i poszedl pieknie spac sam o 21-ej :lol: a co najwazniejsze zaczal chodzic za raczke dzisiaj :lol: :cheer: i gada od rana jak najety :cheer: chyba koniec skoku :lol: :cheer: :)
Milego dnia kochane...ja was czytam codziennie ale brak mi czasu na pisanie niestety. Tata u mnie mieszka i od rana do wieczora jezdzimy i zalatwiamy rozne sprawy ....badania, lekarzy, banki etc.
W niedziele wraca Hanka (armenska) i bede miala wiecej czasu...chociaz ona i tak nie pomoze mojemu tacie wtakich sprawach bo nie ma prawa jazdy ;) zobaczymy.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #752298 przez Madlen
Martyna musze załatwić to zaświadczenie

Jadzia ale z Ciebie dzielna babka

Co do kwasów DHA lekarz mówił że zdania są podzielone co do brania. (czyli przymusu nie ma)
Najlepiej brać razem z wit. D. (preparat łączony)
Dawka dzienna wit. D ma być nie mniejsza niż 400 j.m. To a propos tego tranu, który już zawiera wit. D i zastanawiałyśmy się czy będzie jej odp. ilość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl