BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #748402 przez Martyna
Dzień dobry

u nas ciąg dalszy choroby :( o 14.30 idziemy do lekarza

Ola dziękujemy :)

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: dla Lidzi

Dobrze, że piszesz, że ten nasivin to tylko na początek. A co jak ma zatkany nosek a woda morska nie za wiele pomaga?

Aga dziękujemy :) Gabryś jaki przystojniak i jak pięknie się inhaluje ;) u nas jest krzyk i płacz

Michasia ja na pewno zostawiłabym u nas w domu Roberta z kimś kogo zna i ostatnio dużo i długo widywał. I tak jak napisała Ola najdłużej miałabym Go ze sobą

Pliszka dziękujemy :) z tym jedzeniem to różnie, wczoraj był problem z obiadem ale w końcu zjadł, a dziś póki co mamy mleczko i kaszka manna z owocami na śniadanie pochłonięta wręcz ;)

Ja tez nie lubię siedzieć w domu. Robercikowi też brakuje spacerków. Do tej pory zazwyczaj były minimum 2 spacery - koniecznie jeden przed kąpaniem i snem, a teraz się kisimy. Jak będziemy wracać od lekarza to może chwilę pospacerujemy.

Co do prania to u nas to samo. Dobrze, że dla mieszkańców są suszarnie do dyspozycji.

Oluś nie miał usg główki w tym "szpitalu"?
My też dostaliśmy 10 pkt i usg główki mieliśmy robione.

U nas też dźwiganie główki od wczoraj :) chyba się Maluchy wystraszyły tej oceny rozwoju u neurologa ;)

U nas też katar i kaszel. Na kaszel mamy syrop Mucosolvan, 2 razy po 2 ml, bo to od roku.

Pati :kiss: :kiss: dla śmieszka Małego

Princess to super, że przyznali Wam becikowe. Ja póki co czekam na rodzicielski z ZUSu, bo niestety nie potrafili sobie poradzić z tym, że jestem na urlopie i jednocześnie pracuję :laugh:

Ja też już jakiś czas piorę w naszym proszku, oczywiście też sensitive i wszystko jest w porządku.

Oby katar szybko Ci przeszedł, no i powodzenia!!

Katrainka dziękujemy :kiss: :kiss: :kiss: dla Anulki i Zdrowia dla Was.

Robcio w środę i wczoraj miał mały problem ale w końcu coś tam zjadł. Syropki w miarę pije, raz tylko wypluł. Dobrze, że są dobre w smaku.

Ten mucofluid to na receptę?


Dziewczyny jakie ubranko polecacie na zimę? kombinezon jedno- czy dwuczęściowy? a może ciepłą kurtkę? jakie buciki?

Czy możecie polecić jakieś chusteczki na szyję tak na teraz i szaliczki?

I jeszcze jedno. Lekarka kazała dawać Robertowi tran do picia, łyżeczkę dziennie. Czy któraś z Was też podaje dziecku?

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #748455 przez michasia
hej,
Katarinka ja brałam paracetamol- w szpitalu tez dawali, więc chyba można. Wzięłam jednego dnia pół tabletki , drugiego całą i jakoś przeszło. Bolało mnie jeszcze gardło i miałam zachrypnięty głos, ale już ok.
Zdrówka dla Was. Dla Ani też miałam syrop od 2 r.ż, ale miałam zapisaną dawkę 6ml/ doba, a normalnie jest od 10, nazywa się pulneo. Dałam 2 razy zalecana dawkę, a później raz dziennie 3ml.pomogło.

Na wesele chyba rzeczywiście weźmiemy Anię, a koło 20 ją odwieziemy. Najdalej w niedz pogadam z chrzestnymi.
a na wieczór panieński pojadę sama. Z Pawłem małej będzie dobrze.

Wszystkiego najlepszego dla 7-miesięczniaków: Ani, Roberta i Lidki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #748549 przez ola85
Aganobla - to widzę Gabryś w pełnym sprzęcie :)
Katarinka, Martyna, Michasia - dziękujemy :kiss:
Martyna - daj znać po lekarzu. Ten mucofluid powinien być ok na taki gęsty katar. On rozrzedza wydzielinę podobnie jak ACC max (dla dorosłych) rozrzedza kaszel. Ale może Wam lekarz jeszcze coś doradzi, ja trzymam kciuki by antybiotyk nie był konieczny

Też dołączam się do pytania o ubranka zimowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #748574 przez Marlena1888
sto lat dla naszym solenizantów :lol: :kiss: :kiss: Lidzia, Robercik i Ania! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
i spóźnione życzenia dla 7miesiecznego Marcelka od e ciotki :kiss: :kiss: :kiss:

ja wczoraj byłam u fryzjera :silly: z teściową się wybrałysmy na podciecie i wziełam też Filipka bo szwagierki chore to nie chciałam zostawiać z nimi. ale spokojnie się przygladał jak to się robi :lol: muszę sobie jeszcze pomalować włosy bo kolor mam nijaki i będzie soo goood:)

dziś na obiadek u nas zupka koperkowa z warzywami i lanymi kluseczkami :woohoo: baardzo Filipkowi posmakowała :lol: :lol: :lol: wcinał aż miło.

Katarinka dużo zdrówka dla niuni :kiss: :kiss: :kiss:

Martyna 3majcie się, duuużo zdrówka zyczę :kiss:

alinka to epidemia wśród anglistek haha :blink: :lol: :lol:

chwilka wolnego, Fifi drzemie za scianą a ja zajmę się paznokciami, a cooo :blush: :silly: :lol: dziś m wraca wieczorkiem, ale to już chyba synek bedzie spał.
co do kombinezonów, mi się wydaje ze to na meega mrozy :blink: my mamy grubą kurtkę, czapkę wełnianą i szal,musimy jeszcze kupic buciki zimowe i jakiej rajstopy pod spodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #748646 przez Pliszka
My mamy nowy jednoczęściowy kombinezonik z zeszłej zimy, który jest dla Olcia dobry, w styczniu się na wyprzedażach rozejrzę za czymś nowym w większym rozmiarze.

Martyna, ano nie zrobili.

Dziś z Olkiem tańczymy do tego :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #748776 przez isola
Hej,
u nas chorób c.d.... Starsza ma zalalenie oskrzeli i antybiotyk, młodzsa się trzyma jeszcze, ale obawiam się, ze jej też zejdzie na oskrzela, bo już troszkę kaszle. na razie ma mucofliud i gentamycyne do noska i syropek prospan. mam nadzieję, że wystarczy...
I mnie rozłożyło....
Co do kombinezonków, to polecam jednoczęściowe - sprawniej się je ubiera i zdejmuje, co ważne, bo mało które dziecko lubi ubieranie ;) Ja zamierzam kupić taki ze stó[kami i rękawiczkami, bo pewnie młoda jeszcze nie będzie z tych biegających, a i tak jak mrozik, to na spacerze dzieci trzyma się raczej w wózkach. No i przyda się jeszcze kurteczka, gdy będzie nieco cieplej. I obowiązkowo ciepły śpiworek do wózka. Ostatnia zima trwała dłuuugo i dała popalić, więc trzeba się przygotować. Można też kupić ocieplane rajstopki - starszej kupowaliśmy takie w Pepco, albo w Lidlu.
Ninka już coraz częściej staje na kolankach, tylko rączek jeszcze w tej pozycji nie umie prostować, pewnie niedługo zaczai i ruszy przed siebie, na razie się buja w przód i tył :laugh:
Dziś mieliśmy ciężką nockę.... i to nie przez młodszą, a przez starszą, więc dziewczyny nie cieszcie się za wcześnie, że za rok, czy dwa będziecie spały, bo każdy wiek widać ma swoje prawa :silly: Zresztą z Judytką od urodzenia mieliśmy przeboje....

Audiobooki są super! Sprawdzają się u starszej :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #748929 przez bananamana
Czesc dziewczyny nie nadrobie was przepraszam za duzo naskrobałyscie a ja przy mlodej ostatnio nie mam czasu choc na fb staram sie cos podczytac to jak wlacze to tak caly dzien zalaczony a ja z doskoku tylko cos doczytam ale mamy przelom peklo dziaselko i widac koniuszek gornej lewej jedyneczki Jeszcze tylko 3 :ohmy: damy rade :)

Wzielam sie ostatnio za wywolanie zdjec w koncu :ohmy: bo mloda ma juz prawie 7 miesiecy a nie mialam ani jednego zdjecia i oczywiscie jak sie ich tyle nazbieralo to zostawilam u fotografa 140zl ale w tym kupilam jeszcze album ohhh juz sobie zrobilam prezent urodzinowy heheh :)

Spóźnione zyczenia dla wszystkich 7 miesieczniakow :) i buziaki od e-ciotki :kiss:

Wrzucam zdjęcie Daguli jak to me dziecie sie zmienia :lol:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #749171 przez Marusha
Cześć dziewczyny
niestety nie nadrobię....

Dużo zdrówka dla chorych i buziaki z okazji kolejnej miesięcznicy dla dzieciaczków ;******

U nas też Martynka katar po brodę, najgorsze że trwa to już miesiąc i zmieniamy tylko krople.

Odkąd poszłam do pracy nie mam czasu zajrzeć do Was, wracam do domu 17a to z małą spędzamy dwie godziny i zaraz idzie spać, nie sądziłam że tak będę za nią tęsknić mam wyrzuty sumienia że wróciłam do pracy no ale niestety....

Ze mnie teraz rajdowiec, kobieta zmotoryzowana ;) cieszę się bo wkońcu się usamodzielniłam :)
W pracy roboty full praca po godzinach nie wiem czy drugi raz bym się zdecydowała na zmianę pracy... no ale teraz nie ma co się oglądać za siebie..

Monia kawa jak najbardziej napisz kiedy postaram się dopasować zapraszam też do siebie ;) może zrobimy spotkanie jakieś w więcej mam ;) co na to mamy z okolicy Bydgoszczy? ;)

Martynka rośnie jak na drożdżach, waży prawie 11 kg i chodzi przy meblach wspina się na co się tylko da ;)

W żłobku je wszystko a moich zupek nie chce jeść :( zrobiłam jej ostatnio zupkę z królika - pluła i miała odruch wymiotny, zrobiłam barszcz czerwony to samo! ;/ nie wiem czy moze powinnam dosolić trochę?

kupiliśmy nowy fotelik Martynka jeździ jak królowa przodem ;) z czego jest bardzo zadowolona ;)

dzieciaczki słodkie i cudnie rosną !

mam nadzieję ze choć raz w tyg uda mi się tutaj zajrzeć ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #749216 przez jadziatopol
hej dziewczyny:) dziekuje wam za zyczenia :)
Ja tez nie nadrobie wszystkich postow :(
Wszystkim chorym maluszkom i mamom zycze zdrowka i szybkiego powrotu do zdrowia! :kiss: Wszystkie maluszki przesliczne :kiss: Buziaczki dla wszystkich 7 miesieczniaczkow :kiss:

Ja juz wyzdrowialam :) R tez chorowal ;) Hubert cale szczescie nie dal sie chorobie :) Hubus chodzi przy meblach i puszcza sie powoli :) wczoraj wyszedl nam wreszcie pierwszy zabek :cheer: :lol: juz myslalam ,ze nigdy nie wyjdzie :lol:
Bylismy u pediatry...Hubus wazy 8 kg ...nic nie chce przytyc ;) no ale biega na okraglo i rusza sie ...schudl strasznie i wyciagnelo go do gory. Teraz jest na etapie bawienia sie siusiakiem :lol: :cheer: nie moge mu ubrac pieluchy bo bawi sie i nie puszcza :cheer: ciagnie tak ,ze boje sie ze sobie oderwie go kiedys ;) :blink:
Skok juz nam sie chyba konczy....Hubert spi juz bez koszmarow nocnych...a moze to zabek tak mu nie dawal spac? hmmm...najwazniejsze ,ze jzu wszystko wraca do normy. WYdaje mi sie ze to byl skok i zabek...bo jak zasypial to ciagle go cos rozpraszalo i to nie wygladalo jakby go cos bolalo...

U nas pada od rana. To niespotykane tutaj. Po raz pierwszy widze deszcz i czuje sie jak w Polsce. Senny dzien bardzo.
Michasia dzieki za rade i pamiec o moich nieszczesnych doswiadczeniach z blondem. Nastepnym razem sprobuje tego brazu :)
Banananama Dagusia przesliczna i w tej opasce z kwiatuszkiem wyglada super ! :kiss:

Dziewczyny co robicie z tymi zabkami? myjecie jakas szmateczka czy szczoteczka????

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

[/url]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #749231 przez drzyzgunia
My tak na sekundke wczoraj było USG brzuszka i okazało się, że wszystko jest ok mały ma troszkę niżej tą wątrobe i dlatego mogło by sie wydawać, że jest większa :) :) :) :laugh: :laugh: :laugh: w poniedziałek wizyta u pediatry i pewnie szczepienie :)

Wszystkiego najlepszego dla dzieci które skończyły 7mc ANIA, ROBERCIK, LIDZIA, TOSIA no i moja synowa AMELKA :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

i musimy się pochwalić dzisiaj mój madry duży synek zaczął raczkować :) :side: :side: :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #749268 przez dominia
Witam Was moje kochane :*

Ja wczoraj i dzisiaj bylam na uczelni .. Iguń jak mnie dzisiaj wieczorem zobaczyl to myslalam, ze wyskoczy z rak T. :)

Mamy drugiego ząbka na dole !!!!!!!
Ale 4 noce wstawalam do Niego po kilkanascie razy bo tak sie wiercil i jeczal wiec Jadzia u Hubiego to moglo byc to :)

Z tym moim okresem to ja nie wiem ..
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Jutro postaram sie cos wiecej napisac :)

Buziaki dla wszystkich maluszkow :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #749294 przez Pliszka
Hej :)

Dzryzgunia, super , że wynik badania ok :) I gratuluję postepów Bartusia!

Bananamama, Dagunia słodka!!!!! ja właśnie też sie zbieram do wywołania zdjeć, bo póki co wywołaywałam tylko dla dziadków i pradziadków i robiłam takie mini scrapkowe albumiki dla wszystkich. Chciałabym taki album żebym mogła też coś w nim pisać, jakieś komentarze koło zdjęć, daty, wierszyki, muszę się za to zabrać, póki wszystko mam na swieżo :) Myślałam o czymś takim:
allegro.pl/plocienny-album-dla-dziecka-6...nia-i3559767330.html

Jadzia, nareszcie jesteś :) Jaki Hubuś dorosły! :) Oluś waży 7900g. Siusiakiem się zaintresował ostatnio w kąpieli :laugh:

Marusha, powodzenia w pracy, mam nadzieję, że ten nadmiar zajęć jet przejsciowy. Martynka świetnie sobie radzi w żłobku , dzielna dziewczynka :) Skoro tak zdecydowałaś, to tak miało być, głowa do góry! :kiss:
Ja nic nie solę dla Olusia.

dominia, gratulujemy ząbka :laugh:

Ja dziś miałam MEGA PRZYJEMNY dzień :lol: :lol: :lol: Zrobiliśmy wielką furę sushi i wyszło super :laugh: No i sobie przypomniałam, ze mam bon do spa, który dostałam w pracy już ponad pół roku temu, zerknęłam na datę ważności i sie okazało, że jest ważny tylko do końca miesiąca. Byłam na masażu gorącymi kamieniami i było baaaaaaaaaaardzoooooooo błooogoooooo :lol: Coś nieziemskiego, wciąż dochodzę do siebie :laugh: Wciągu dnia były też inne przyjemności :blink: :silly: :laugh: Jednym słowem bardzo udana sobota :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #749304 przez jadziatopol
Dominia gratuluje drugiego zabka! :lol: pewnie dlatego sie tak przebudzal i jeczal ;) masz racje :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Aganobla a co to Gabrys ma? inhaluje sie??? ale slodko wyglada i widac,ze chyba mu sie to podoba :lol:
Drzyzgunia to dobre wiesci! ciesze sie bardzo,ze z Bartusia watroba wszystko dobrze :kiss: :kiss: i super ze juz raczkuje! :lol: no to teraz da ci popalic :blink:
Pliszka ale mialas sobote! pozazdroscic :lol: uwielbiam sushi :lol: :P chyba tez zrobie :P :cheer: kurcze...to moj Hubus to drobinka :( wazy tyle co Olus ale jest miesiac starszy :( a ja zaczelam sie uczyc hiszpanskiego bo w Californii to drugi jezyk urzedowy i warto byloby go znac. Gdzie sie nie obroce to hiszpanski slysze....w niektorych dzielnicach nawet czesciej niz angielski. Czasem odnosze wrazenie ze jestem w Meksyku a nie w Stanach ;) i nawet..nawet idzie mi jakos :lol: nie jest taki trudny :cheer: ale Meksykanczycy maja inny akcent jak mowia niz hiszpanie...calkowicie. Ciekawe czy w slownictwie tez wystepuja duze roznice jak np. w brytyjskim i amerykanskim ? Czasem sa takie roznice ze amerykanin nie zrozumie brytyjczyka i vive versa. Ty na pewno sie orientujesz Pliszka....sa duze roznice?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #749311 przez jadziatopol
Pliszka oh nie! nie wiem co mi sie ubzduralo ze Olus jest o miesiac mlodszy ;) przeciez jest mlodszy tylko kilka dni :cheer: no to wage maja podobna. SUper :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #749314 przez [email protected]
Hej :) Wczoraj Gabryś odmówił zupy,owoce też nie bardzo i tylko cyc a wieczorem w piersiach puchy :ohmy: zrobiłam mm ale niestety nie wypił,jak tylko poczuję co to jest to nawet buzi nie otworzy.
My szukamy kombinezonu ze stópkami,szalik-komin chyba tak się nazywa?czapkę mamy :)

Jadzia tj nebulizator,Gabryś ogląda w tym bajki i wytrzymuję 10 min,czasem gryzie maseczkę :blink: nebulizację bardzo pomogły,już jest zdrowy.Hubuś wygląda na roczek :) :kiss:

Bananama Dagunia robi porządki w szufladach :blink: śliczna jest :)


Gabryś nie chcę moich zup,raz zjadł z 4 łyżeczki ugotowanej przeze mnie cukini i tyle.Owoce je ładnie i cały czas jedną zupkę jarzynową z gerbera,żadnej z mięsem nie zje,ma odruch wymiotny,to samo jak dodam żółtko,może dodać do kaszy manny takiej ugorowanej na wodzie :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl