BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 3 miesiąc temu #954824 przez Justa82
Meli chyba Luska rzeczywiście dzisiaj miała iść. Wszystko jasne, stąd to wielkie sprzątanie :)
A zapomniałam w poprzednim poście: kocham_cie mi się imię Helena baaaardzo podoba. Nawet ostatnio pytałam rodziców czemu mi tak na drugie nie dali po babci :) Ale ze zdrobnień to tylko Helenka :) Wszelkie Hele i Helcie dla mnie dopadają.
Dziewczyny czy Wy też tak macie, że jak wstajecie w nocy na siku z pełnym pęcherzem to Was brzuch boli? Ja nie mogę się wyprostować z bólu. Przechodzi po opróżnieniu pęcherza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954825 przez Justa82
Popycham bo utknęło w próżni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954834 przez meli1990
Justa82 ja też tak mam nie raz. dzisiaj rano mi się słabo zrobiło do tego. a jutro muszę zrobić badania na tarczyce i muszę być natczo bo później muszę zażyć tabletke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #954835 przez mila2015
Ja przed pierwszą ciążą to już nawet z mężem wszystkie badania zrobiliśmy, więc teraz raptem te 3 cykle to dopiero była radość. Nawet zaczęliśmy wcześniej starania, bo zakładaliśmy że znów się zejdzie.
Ale na szczęście los okazał się łaskawszy i teraz pewnie trzeba będzie uważać :)

Co do wizyty ... To mój gin jak sam powiedział nie jest tak tolerancyjny jak pani kardiolog ze szpitala i powiedział że wystarcze że jeden pomiar ciśnienia będzie powyżej 140/90 to mam dać znać a nie jak mówiła ona 3 pomiary powyżej normy w odstępie 6 godzin. A to wszystko dlatego, że jestem ciągle przy tej granicy. Mam mierzyć ciśnienie 2 razy dziennie, ale dla własnego spokoju i tak przejdę się prywatnie do kardiologa.

Poza tym dzisiaj usg bardzo szybko i wyszło że mała ma 2200 g - obstawiałam że może już 2400-2500 g (33 tyg. 4 dni). Wszystko w normie, ale biorąc pod uwagę ostatnie dwa pomiary 3 tyg. temu 1730 g i w szpitalu 2 tyg. temu 1960 g to niewiele przybrała. Oczywiście biorę pod uwagę prawdopodobieństwo jakiś odchyleń, bo to tylko usg. Ale sam powiedział że łożysko już takie 2/3 i dla własnego spokoju chciałam wizytę za 2 tygodnie.
Szyjka zamknięta, ale nie wiem czy krótka bo nic nie mówił, badania ok i niby cała reszta też.
Do tego u mnie tylko 1,5 kg więcej od ostatniej wizyty - razem 12 kg na +.


Ach jeszcze miałam napisać wam o tych skurczach. Mój gin pytał się oczywiście jak się czuję, a ja mu że bardzo dobrze bo żadnych skurczy łydek czy brzucha nie mam bo biorę magnez tak jak zalecił 2 razy dziennie i dodatkowo uzupełniam czekoladą :). A on na to że i tak muszę zrobić badanie na poziom magnezu - a to dla mnie nowość jak robienie 2 razy HIV bo tamtym razem nie robiłam takich badań.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954860 przez K1C1A
Hej laseczki
Na poczatek troche golizny a co tam

Luska wlasnie jak w szpitalu?
Meli super ze po wizycie ok brzuszek zgrabny wielkosciowo jak moj
Ja mateusza urodzilam w wieku 22 bez staran strzal za 1razem tym razem tak samo
Mila wcale nie taka mala ta twoja mala .super ze wszystko w normie
Justa tez mam bol brzucha siusiu przymosi ulge
Dzisiaj wstawilam pierwsze pranie jeszcze jakies dwa i prasowanie troszke sie tych ubranek nazbieralo.dobra bo mi posta wpitoli i znow mnie szlak trafi cdn...
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954882 przez J.J.
Mila- jak na mój gust 2200 to ładna waga, po co ci więcej, a swoją drogą usg też nie pokazuje dokładnie, więc pewne rozbieżności mogą być, a gdyby z szyjką było coś nie tak to pewnie gin by Ci powiedział na wizycie :)

Justa - to normalne z tym sikaniem w nocy czy w dzień a bólem brzucha, na ostatniej wizycie to jak powiedziałam że nadal mi brzuch twardnieje przy wstaniu z łóżka to gin od razu się pytała czy wtedy mam pełny pęcherz :)

K1C1A - bardzo ładna ta golizna, 2 strzałów za pierwszym razem gratuluję, fajne getry :)

A to jeszcze widok dziś rano z okna o 7:20


i o 7:40
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954886 przez monique1983
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jak to jest. W szpitalu podaje się adres przychodni, gdzie będzie chodzić dziecko czy imię i nazwisko lekarza też trzeba podać? Coś wcześniej trzeba pytać w tej przychodni czy dopiero po porodzie idzie się wybrać lekarza? I jak jest z położną co przychodzi do domu? Informuję w tej przychodni co mam swojego lekarza, że urodziłam i tam mam wybraną położną czy informuję w przychodni dziecięcej i stamtąd przychodzi ktoś do dziecka, czy tu i tu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954902 przez luska
Kochane jestem czytam i nawet odpisuje , ale co godzine musze odswieżać neta i blondynce podt znika , bo nie zapiszę

Od dzis jestem na oddziale jest ok. Po podaniu wychodzi , że chłopcy za dużo nie prxybrali bo okolo 200 g przez 2tygodnie . Czyli teraz jest 2000g i 2150g. Łożysko trzeciego stopnia i w sumie chyba tylko to nie jest super bo troche wczesnie,a może mi sieę tylko wydaje? A u was jak jest z tym łożyskiem ?


I co pamietam Ejka głowa do góry chyba każda przechodziła ten płaczliwy okres , oby szybko ci przeszło

Obraczki nie nosze ,bo jedną już zgubiłam , ale była draks. Ofkors mój kupiłmi nowa i teraz trochę boje się ja nosić , poza tym teraz to bym jej nie założyła pewnie.

J.j brzuszek cudny i taki malutki , jak wy mozecie narzekać , to ja nie wiem :P

Wozek mi sie podoba bardziej pierwszy oprócz stelaża ,w drugim własnie stelaż jest fajniejszy. Ale osobiscie też bym patrzyła na funkcjonalność.

Kocham cię mlodego dała bym do żłobka w czerwcu pogoda lepsza , mniej wirusów i dzieci i ten okres adaptacyjny pewnie przeszedł by lepiej:-)

Co do gbs d- dopłacałam tyle ,bo za bakteriogram i cos tam jeszcze........ :blink:
U nas podaja w trakcie porodu antybiotyk na to. Przy mlodej nie zdazyli iprzez to musiałyśmy kilka dni zostać dlużej ,boskoczyło jej crp

Ivet no buty cudne:-) i ta cena oczywiście
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Meli zdrówka dla dominika

Dzasta no ci powiem dwa lata to fakt nie zadługo
Przechlapane z tą migreną masz ...............

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #954912 przez mila2015
Monique - to mi zagadkę dałaś z tymi przychodniami, że zgupiałam.
Ja poprzednim razem chciałam by mały był w mojej przychodni, więc oprócz podania która to przychodnia nie podawałam nazwiska lekarza. To zrobiłam później jak chyba szłam na pierwsze szczepienie. I z tej przychodni przyszła położna do małego, która jednocześnie była moją jeszcze w trakcie ciąży.

Teraz w tej ciąży zmieniłam ja przychdnię: lekarza i pielęgniarkę środowiskowa. Ale zostałam przy położnej ze starej przychodni, bo tak można i znów do mnie przychodzi.

Ale czy powinna podać w swojej jak urodzę? Chyba podaje się tylko tą co wybrało się dla dziecka? Nie wiem.

Luska - niezła waga chłopaków. Ja mam łożysko 2/3 stopień. I patrząc na usg które miałam robione 3 tyg. temu przez mojego gina to przyrost wagi ok. 470 g. Mało to zapewne nie jest ale czy dużo to raczej nie.
Natomiast w porównaniu z usg ze szpitala to przez 2 tyg. też tylko 240 g. przybrała.

Ale jak za te dwa tygodni będzie znów mało to chyba jednak zacznę się martwić że to przez to łożysko, bo lekarz narazie mówi że jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954924 przez luska
Hmmm na dwa razy musze
Meli powiadasz 7.50 oj na pewno bym się zwlekła z wyrka. Chociaż dzis wstałam o 3.30 :blink:

Dziewczyny ja was podziwiam za te starania o maluszka. Mam tak charakter , że ja już teraz i w gorącej wodzie kompana . O olka całe 3 miesiące sie staraliśmy........ a młoda złoty strzał był

Marti no i oby trzy kolejne tygodnie było ok z młodym . A ty pochwalisz sie w koncu swoną listą imion dla małej?
Oj Marti powiem ci , że masz racje , nie znam foceTa ktory by sobie poradził z maluchami i w domu tak jak my.......... no ale coż

Hmmm powiem ci , ze jak byśmy nie wpadli i nie przezyli tego co razem przezyliśmy to nie wiem czy byli byśmy razem . Chociaż myśle , ze mimo wszystko tak.......... i mimo tyvch 11 lat miliona kryzysów , niezliczonych kłotni to kocham tego
głupka . Innaczej jak kilka lat temu , ale mimo wszystko :)

Meli brzuszek super ,mały już ladnue waży:-) już coraz bliżej ten bezpieczny okres dla nas

Mnie też dziwią te pomyłki w określeniu płci dziecka. Przecież jest sprzet teraz takiej generacij i ogolnie wykształcenie samych lekarzy i ich kwalifikacje. Ale powiem Wam , ze jak się pytam lekarza czy wszystko ok po badaniu , to dpowiedz jest przewaznie , ze : wszystko na to wyglada , ale wszystkiego niea sie podczas badania usg zobaczyć:

Dziewczyny o jakich wy podkładach piszecie bo nie kumam?

K1c1 w końcu troche ciebie:-) i malutkiej

Monique bynajmniej u mnie podaje się tylko adres przychodni i już wszystko załatwione. Położna przychodzi z przychodni , a jak w razie co chcesz inna to nie wiem.

Mila mi tez powiedzieli , ze jest ok , u nas przyrost w ciagu dwich tygodni to dokladnie 226g a drugi 270g ale chyba teraz dzieciaczki zwolnily z tym przerostem , bo i u kocham cie mała też zwoliła tempo i u kogoś jeszcze chyba maluszek zwolnił tempo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954936 przez J.J.
monique- ja mam zamiar się wreszcie wybrać do przychodni, w której jest moja Patrycja zapisana, bo ja jestem w innej, ale dzisiaj tego nie zrobiłam bo jako jedna z dwóch w Cz-wie nie miała podpisanej umowy z nfz, także załatwię to jutro albo w piątek, wtedy coś mogę powiedzieć

luska- chłopaki dbają po prostu o Ciebie i nie chcą przesadzać z wagą żeby Ci się kręgosłup nie rozleciał :) chodzi mi o podkłady na łóżko, po porodzie, albo do przewijania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954941 przez mila2015
Luska - nie znam się na ciażach bliźniaczych i nie jestem lekarze, ale w prawidłowej i zapewne pojedynczej ciązy największy przyrost masy dziecka jest pomiędzy 30 -37 tyg. ciąży po 200-250 g tygodniowo. Potem już po 150 g. tyg. z tym że oni zakładają dopiero ok. 2 tyg. przed terminem łożysko w 3 stopni. A jak wiadomo każda ciąża inna, więc sądzę że u mnie wyraźnie łożysko już mniej wydajne.
Obym się myliła :)
Bo poprzednio to mi się gin praktycznie nie pomylił, bo tydzień przed porodem powiedział ok. 3000 g a waga urodzeniowa 3050 g. Także ja mu wierzę. I mam nadzieję że te 3 kg to najlepsze co bym chciała przy porodzie tym bardziej że już raptem 6 tyg. zostało a kto wie jak się powtórzy historia to może ze 3 tyg. To wtedy będę się cieszyła że więcej niż 2,5 kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954958 przez Dżasta86
Cze laski,

Meli ja na tarczyce chodzę po sniadanku, jak raz się zażyje tabletkę po śniadaniu to nic się nie stanie. Zresztą ja to robię dość często że najpierw zjem a pózniej o tabletce sobie przypomnę :) ważne jest żeby zrobic badanie przed 10 rano, pózniej wyniki mogą być nieprawdziwe.

Luska no proszę w spa siedzić. Jak cię tam karmią ? Wiesz ile cię będą trzymać?

Kurdę wy tak piszecie o tych stopniach łożyska a ja ostatnio jak byłam na usg to nic nie usłyszałam. Miesiąc temu było na 2. Waga malucha w wynikach usg zawsze jest plus minus 250 gram.

Marti własnie mocz miałam robiony dwa miesiące temu i zrobie sobie na dniach dla spokoju. Ale z tego co czytałam takie puchnięcia to normalne.

Kicia a co to za fajna krówka :) jaka fajna piłeczka , super :)

Co do bólu brzucha przy wstawaniu rano przed oddanie moczu to u mnie to standard, gdzie od miesiąca mi towarzyszy.

Z podkładami to nie wiem jakie kupuje coś tam mam w koszyku w gemini wybrane, jak będą za duze to sie najwyzej złozy :)

Jutro dziewczyny jestem więzniem domowym , przyjeżdzają montować schody w domu. Na dole nie ma kibelka zamontowanego więc muszę zrobić zapas jedzenia i siedzieć na górze do piątku ;]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #954959 przez Marlena_
Witam to znowu tylko ja (my :P)

uff skończyłam wkońcu tą zakichaną pracę ;)
hah co do starań o dziecko to
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Justa82 jakby co to będziemy Cię pocieszać :)
J.J. to drugie zdj zajefajne ;) :silly:

aaa ból brzucha przy pełnym pęcherzu to u mnie tez normalka :)

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #954977 przez Dżasta86

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Marti do Ciebie jeszcze pytanko takie z innej beczki. Znasz jakiegoś komornika w Wawie co nie dużo by wziął za ściągniecie długów ? Wyroki już są tylko trzeba mi człowieka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl