BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 2 miesiąc temu #958755 przez wer26
Agatka_laa z tym szpitalem to nieźle, ja sobie nie wyobrażam ,że mojego męża miało by nie być z nami w szpitalu. A nie masz w okolicy innego szpitala do wyboru ? Co do ubranek do szpitala u mnie dają swoje jedynie na wyjście spakowałam body z długim rękawkiem , takie spodenki ze stópkami bawełniane do tego welurowy pajac no i oczywiście skarpetki czapeczka bawełniana , czapeczka i hustka ciepłe i kombinezon :) No i kocyk i pieluchę jakby wiało do przykrycia na fotelik .

Ejka ja też się na lewym i prawym boku na zmianę , bo nie dałabym razy, ale moja Pani Doktor mówiła, że to nic złego byle by na plecach nie leżeć . Ale na plecach to nawet nie ma szans. Widzę, że Ty taka sama panikara jak ja ...jak już się dowiem ,że ktoś coś miał to pózniej zastanawiam się czy przypadkiem u mnie tak nie będzie, to jest normalnie jakieś przekleństwo. Zacznę się chyba z tego leczyć :D W każdym razie dobrze, że nic się nie stało :)

J.J. Ja jestem spod znaku raka :P

Monique też muszę kupić chyba ten Pedicetamol jak tak polecacie .

25malinka nie pomogę Ci niestety , choć słyszałam ostatnio nawet sporo o tym pisali, że ZUS teraz mocno kontroluje kobiety w ciąży na L4 więc trzeba na pewno uważać.

Marlena to wizyta jednym słowem udana, już Ci tak nie dużo został , ciekawe która z nas będzie pierwsza ...Może Luśka z chłopakami ?? Można powiedzieć, że jeszcze tydzień i będziemy jak u styczniówek czytać reakcje z porodów :D Co do kremu ja kupiłam w aptece specjalny na zimę i myśle, że taki właśnie lepiej kupić.

Luśka ja na Twoim miejscu włożyłabym tą torbę do bagażnika ,bo coś mi się wydaje , że będziesz pierwsza :D i że lada chwila będziemy oglądać Twoje pocieszy :)

Ja po wizycie dobrze , te bóle brzucha w jednym miejscu prawdopodobnie spowodowane są naciągniecięm jakiegoś ścięgna. Ogólnie szyjka już krótsza , mały jest coraz niżej , łożysko się stażeje , więc na jej oko jeszcze jakiś tydzień góra dwa. Mały waży już 3386 :blink: liczę, że w dwa tygodnie do 4000 raczej nie dobije. Na szczęście nie musiałam pytać o ktg ,bo sama zaprosiłam mnie do siebie do szpitala na piątek . Następna wizyta jakby nic się nie działo 3.02 a pózniej jak coś to u mnie pomterminie do szpitala przyjmują po 7 dobach od terminu z om czyli były to wtedy 12.02, choć mam ogromną nadzieję, że urodzę w terminie mniej więcej ;) Zostałam poinstruowana co i jak mam robić jakby się zaczęło, więc teraz już tylko czekam :)

Dziewczyny a wy jak po dzisiejszych wizytach ????

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958757 przez agatka_laa
Marti, racja. Nie zabezpieczalismy się, ale naprawdę, uwierzcie Mi...zero ostrożności i nic, przez 5 lat, także myśleliśmy po prostu, że któreś z Nas ma problem z płodnościa. Wtedy było to "fajne", nie trzeba było się martwić, a jednak... :). Słyszałam, że jak już się raz urodzi to kolejne maleństwo przychodzi raz dwa, także trzeba będzie zacząć uważać. Właśnie, macie jakieś doświadczenia lub słyszałyscie coś odnośnie spiralek? :)

Z chęcią zadzwoniłabym do położnej, jednak u Mnie w mieście przydzielana jest dopiero po urodzeniu dziecka, z miasta. Na tę chwilę mam tylko styczność z położna w momencie wizyty u doktor ginekolog. No chyba, że czegoś nie wiem i można się z Nią kontaktować w razie pytań i obaw :). Zorientowana dosyć nie jestem, bo na szczęście. ..odpukać. ..nie miałam żadnych poważnych problemów w trakcie trwania ciąży, wiec ograniczałam się tylko do wizyt kontrolnych u Pani doktor.

Odnośnie ciuszkow do szpitala, może faktycznie zadzwonię do szpitala, jednak nie jest to szpital godny pochwały, położne również, wiec nie wiem, czy jakiekolwiek informacje otrzymam bez wredności i opryskliwosci. Na samą myśl odechciewa mi się tam dzwonić :/.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958820 przez meli1990
Marlena_ ja też sadzę że lepiej mieć na zimę specjalny krem do buzi. ja wcześniej miałam z yonsona ale uczula Dominika w tym roku mam z Hippa i jest super. kupowałam w rosmanie. białe pudełko z drzewkiem jeśli się nie mylę. i mam też z ziajki od pierwszego dnia życia w aptece mówiła mi ze jest dobry na zimę też. tą kanapka z dżemem i papryka mnie zabiłaś :) już ci pisałam na fb że fajna wagę ma twój maluszek. mój ma podobna teraz

ivet89 z tego co wiem w każdym szpitalu wymagają grupę krwi z peselem. wiec lepiej to załatw. to fajnie ze po wizycie ok

Dżasta86 współczuje wczorajszej migreny

batka odpoczywaj jak masz taka szyjke chyba że chcesz urodzić wcześniej

luska daj znać po wizycie

odblokuje dwa ostatnie posty i bede czytać dalej i napisze co pow wizycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958821 przez Gosiaczek1331
hej Mamuski :)
mam dzis mega dół i wkurzenie Bylismy z m w szpitalu ustalac ten termin u ordynatora no facet masakryczny powiedział ze moje wskazania okulistyczne to nie sa wskazania i ze moge rodzic naturalnie i pytał czy napewno mała jest ułozona posladkowo jakbym to sobie wymysliła zapisał mnie na 17 lutego gdzie według usg tego z 11-14 tyg miałam termin na 16 wogóle zapytał tylko na kiedy mam termin no i powiedziałam ze z om na 23 lutego ale on wogóle nic nie sprawdził jak mi wychodzi z usg wogóle ksiazeczki ciaży nie ogladał tylko dał mi swistek na ktorym napisal ze przy przyjeciu maja sprawdzic czy mała dalej ułożona dupą i podkreślił to na czerwono normalnie bucccccccccccccc chciałam wejsc w dyskusje ale maz mi odradził chyba nie zdecyduje sie tam rodzić bo sie bede mocno denerwowac mam dosc tej naszej służby zdrowia gdybym miała kase poszłabym gdzies prywatnie rodzić zeby niepotrzebnie sie nie stresowac
Sorry musiałam sie wyzalić
Batka chyba nie spotkamy sie na porodówce bo jakoś nie przypadła mi do gustu może nie trzeba sie sugerowac ordynatorem i nie moga mi nic kazac na siłe ale człowiek nie chce dużo tylko zeby go potraktowac z szacunkiem Sasiadka rodziła w Strzelinie i sobie chwali bo mały szpital bo mało rodzących tylko czemu to tak daleko :( Wiec dzis mam zły dzień :evil: a z tą grupą krwi u Ciebie to niezła historia
a dziewczyny odebrałam gbs na szczescie ujemny myślałam ze jak juz wszystkie choroby swiata to i to mnie dopadnia a tu prosze jedyna dobra informacja w tym beznadziejnym dniu
ciesze sie ze mamusie po wizytach ok i ze forum troche odżyło bo na fbv dziewczyny produkuja jak najete czsem cos skrobne ale nie siiedze non stop bo m krzyczy ze ciagle w tej komorce siedze :P
Dzis nie mam weny by cos wiecej napisac wybaczcie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958825 przez meli1990
agatka_laa a nie możesz rodzić w innym szpitalu?

Gosiaczek1331 niezły buc z tego ordynatora

moja relacja z wizyty. to szyjka długa. mały waży ok 3 kg. ja mam 9 kg od początku i 103 cm w pasie. łożysko zaczyna się starzeć. ale powiedział że tak z dwa tygodnie jeszcze powinnam pochodzić. wyniki dobre i a gbs ujemny. następna wizyta we wtorek. coś jeszcze miałam napisać ale skasowałam i nie pamiętam. dodam zdjęcie brzucha z dzisiaj i z przed 2 tygodni. a wy mi powiedzcie czy mi brzuch opadł?

34 tydzień 4 dni

Załącznik nie został znaleziony



36 tydzień 4 dni

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958851 przez K1C1A
Meli to malutko przytylas, super ze wszystko dobrze
Gosiaczek no prawdziwy buc ten ordynator ,na twoi iejscu tez bym sie zastanawiala nad innym szpitalem,
Agatka niestety nie pomoge nie mam pojecia o spirali i ogolnie o antykoncepcji tez nie bo nie uzywalam tak jak ty :) ale teraz bede musiala nad tym pomyslec ,3 dzidzi szybko nie chce tak gdzies za 4 lata ;) mysle ze tabletki wystarcza :silly:
Wer ladn waga malego i ciesze sie ze wszystko dobrze
U mnie nocka byla lepsza po 2 h niespania i marudzenia dalam mlodemu nurofen na te zeby i bidulek spal do rana nawet pore na mleko przespal.Mloda dzisiaj daje czadu w brzuchu, co chwile do wc smigam.
Luska jak po wizycie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958852 przez wer26
Mel nie wiem czy Ci opadł ale na moje oko jest zdecydowanie większy ;)

Gosiaczek to pięknie z tym ordynatorem , jest chyba ewidentnie przeciwnikiem cc :/ Ale jak mała nie zmieni pozycji to i tak nie będą mieć wyjścia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958864 przez Gosiaczek1331
meli napewno jest większy ale chyba w tym samym miejscu super ze wizyta ok no wiem ze napewno Ci ciezko juz ale dasz rade a może mały nie kaze Ci długo czekać :)
no ordynator straszny cham no jak narazie to mysle o innym szpitalu chociaz wiedziałam ze ten ordynator jest taki anty cesarkowy no zostaje mi sie modlić zeby jednak mała została ta pupa do dołu to chociaz wtedy nie beda robic problemu ale co mi humor popsuł to jego wogóle taki co to nie on ten facet
Najlepsze pyta mnie ile mam lat mowie ze 30 a na karcie mam jeszcze ze 29 to w swoim kalendarzyku napisał 29 po chuj sie wiec pytał u ale mam nerwa :evil: :evil: :evil: :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958868 przez meli1990
K1C1A to fajnie że mały po leku lepiej spał. ja miał dziś ciężką noc. przez ból brzuszka Dominika bo co chwila się kręcił i mnie wołał ale na szczęście dziś już mu lepiej

wer26 większy to on chyba nie jest bo 1 cm tylko urósł przez 2 tygodnie. albo tak mi na zdjęciu wyszedł brzuch albo mały się bardziej wypiął :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958880 przez my_baby
A my spakowani, GBS ujemny, czekamy na "wyklucie" dzieciątka :)
Już nie mogę się doczekać. Jeszcze niby 2 tyg. powinno być spokoju (do 38 tc).
Śpię już na siedząco - spanie na lewym boku dłużej niż pół godziny jest niemożliwe - wszystko "wlewa" mi się pod żebro.
I drętwieje mi lewa ręka.
A więc czekamy na oznaki porodu :)

11 lutego 2015 o 10:30 urodziła się Ola :). 3800 g, 55 cm, 10 pkt, CC



[/url

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #958892 przez Dżasta86
Meli na moje oko to dobrye sie trrzyma twój brzuch i grawitacja go jeszcze nie dopadła :) a moze taki jego urok :)

Już nie wiem która to pisała chyba Gosiaczek odnosnie połoznej , otóz dzisiaj w pytaniu na sniadanie było nawet ze połozna srodowiskowa nalezy sie przed porodem za to ma płacone. Niestety ni wiem dlaczego ( ja tez ) kazdy mysli że po porodzie. Tak samo jak mówili że porody rodzinne sa bezpłatne, a jednak dwa szpitale w polsce jeszcze jakims cudem pobierają opłaty , co nie Ejka :P?

No i Gosiaczek , dobrze by było skonsultować jednak te date cc i wszystko z drugim lekarzem , skoro tak powierzchownie Cie ten potraktował.
My baby ja chyba tez zaczne na siedząco :(:(:( od dwóch dni spie koszmarnie a to wszystko prze to że biodra mnie niesamowicie bolą od spania na boku. I tak wstaje z bólu i przewracam sie na drugi bok. nic fajnego ;/

Agatka niestety nic nie wiem o spirali - dla mnie to strasznie brzmi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #958906 przez mila2015
Witam ja od rana mam kiepski dzień. Czuję się dzisiaj dobita.
Więc wybaczcie że wam nic nie napiszę.

Moja dzisiejsza wizyta w zupełnym skrócie: waga małej 2600-2700 g. (35 tydz.4 dni), przepływy i wody ok, łożysko b/z.
Jedyny problem to pępowina owinęła się wokół szyi małej dwa razy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958914 przez meli1990
my_baby to fajnie ze gbs ujemny. z tym spaniem to nie ciekawie

Dżasta86 właśnie nie wiem. możliwe że taki jego urok bo mam taki twardy

mila2015 fajną wagę ma mała. tą pępowina sie nie przejmuj. położne sobie z nią poradzą. nawet nie będziesz widziała kiedy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958946 przez Ejka84
Czesc dziewczeta. Bardzo sie ciesze ze u kazdej po wizycie wszystko dobrze. Jeszcze sie dzielnie trzymamy :P .
Gosiaczek- ordynator koniowal. Ale tak to jest jak stary wyga traktuje swoja prace rutynowo i nie przejmuje siepacjentem. Tak czy siak tez bym sie wkurzyla no i zastanowila nad tym czy nie rodzic gdzie indziej.
Dzasta- no tez mi sie wydaje ze ta oplata to lekkie przegiecie, ale cóz zrobic. Malo tego nie mozna na zyczenie wziąć znieczulenia zewnątrzoponowego. Mają tylkowziewy, a to podobno guzik daje.
Meli- a mnie sie wydaje ze brzuszek nieco poddal sie grawitacji, albo takie ujecie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #958948 przez luska
Laseczki ja po wizycie chłopcy 2600 i 2700 szyjka się przygotowuje do porodu 2cm rozwarcia :side: :woohoo: rano na IP mam być zwarta i gotowa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl