BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #918249 przez Dżasta86
Bujanka a co tak drogo w warszawie max 250 zl, nie spotkalam sie z wyzsza cena, 250 i to w 4 D .
Anioleczek badanie genetyczne z tego z co mi polozna mowila to usg miedzy 11 a 14 tyg tak to nazywaja.w tym okresie lekarze pytaja czy chcesz do usg tez test pappa.

Zna kto jakies fajne mixy warzywne w blenderze do picia ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918250 przez lalka
Aniołeczek..jak nie chcesz to nie musisz......ja nic nie wspominałam a on sam mi powiedział,że następne usg będzie ważne i dokładne więc myślę,że to to badanie,ale sama parcia nie mam na to badanie!!!u mnie to i wiek i wada serduszka dziecka w drugiej ciąży.....
mówią,że to dla spokojności,ale coś będzie nie tak to czy ja będę spokojna????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918252 przez Kasia81
No właśnie dziewczyny ??? Ja pamiętam że jak byłam około 11-12 tyg. na wizycie w 1 ciąży to zapłaciłam "normalnie", tzn tyle co zwykle a badanie nie trwało jakos super długo, natomiast na pewno zrobiła wszystko to co jest opisywane jako 1 badanie genetyczne (np. przezierność karkową) Pamiętam, że robiła też dość dokładny wywiad wtedy ze mną nt rodziny. Miałam wtedy 30 lat i nasłuchałam się sporo ale o tym drugim badaniu genetycznym (rzeczywiście drogim) około 20 tc więc pytałam jej czy powinnam go robić i ona wyjaśniła że wszystko zależy od tego pierwszego jak wyjdzie. Jeżeli coś w badaniu niepokoi gin to wtedy wysyła na to usg gen. No i oczywiście jeżeli w rodzinie występują przypadki zachorowań. Teraz mam 33,5 - jak będę rodzić 34l. i zaczynam się zastanawiać nad tym badaniem. Ale zobaczę jak wyjdzie usg na kolejnej wizycie - jeszcze 2 tygodnie :( :( :(
ps znalazłam ciekawy artykuł dla zainteresowanych: www.gynae.pl/index.php?id=usg_genetyczne


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918253 przez Dżasta86
Aha i badanie trwa do 15 min, chyyba ze co problemy w ocenie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918255 przez lalka
u nas jest ogólnie teoria,że po 40 roku życia robi się to badanie...ale ja nie mam jeszcze tylu lat!!!!!ja tam się pchać sama nie bedę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918256 przez Karlinka
Z tego co mi się wydaje to kazda z nas będzie miała usg podczas którego sprawdza przezierność karkową , kość nosową itp. Tylko niektórzy lekarze kasują więcej ,a niektórzy traktują to jak normalne tylko dłuższe usg. Powinien lekarz też wytłumaczyć i poinformować o badaniach prenatalnych np pappa.
A generalnie i tak tego co mi lekarz mówił to usg (kazde) robi się tak szybko jak to jest możliwe, bo podnosi temp tkanek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918258 przez lalka
Karlinka to jest moja trzecia ciąża...trzeci poród..a badanie będę miała teraz po raz pierwszy robione!!!!pójdę na wizytę to się dowiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918264 przez Karlinka
mnie zmyliło to , że ja na nfz chodzę i nie mam czynników ryzyka a usg to dokładniejsze w kierunku przezierności itp będę miała robione. Wydawało mi się, że w takim razie jest ono na liście badań obowiązkowych a dalsza diagnostyka np pappa należy do dodatkowych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918285 przez Dżasta86
Karlikna bo tak wlasnie jest usg obowiazek , pappa dodatek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918289 przez Saga0304
Ja jutro mam mieć genetyczne, lekarz mi mówił o pappa...niby w rodzinie tez żadnych chorób, jeszce daleko do 35... Ale z tego względu ze pierwsza ciaze poronilam, zrobię to badanie...
I ja jutro kupie sobie ta gazetkę... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918295 przez Karlinka
Dżasta no mi się też tak wydawało bardzo mocno,ale że to moja pierwsza ciąża to stwierdziłam że mogę się mylić,ale może z Lalką się nie zrozumiałyśmy.
Wysłałam Małża na szybkie zakupy i wrócił z gazetka :D zaraz zabieram się za czytanie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918305 przez Anabelle

Kasia81 napisał:
ps dziewczyny martwią mnie powracające bóle podbrzusza :( jednego dnia jest super a kolejne np 2 dni boli przez cały czas... też tak macie??


hmmm ja nie mam bóli, szczególnie przez cały czas... Bardziej czuję rozciąganie mięśni brzucha, nawet pod żebrami.

Bujanka ładnie sobie liczą. Szaleństwo szaleństwo te ceny :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918331 przez Ada2424
Dziewczyny czytajcie czytajcie :) ja już prawie cała przeczytałam :)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918332 przez nesQa
Ja mam jutro to usg genetyczne i 150zl będę płaciła.

Mnie też dzisiaj cały dzień głowa boli, taki ból, ze sie wysiedziec nie da :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918338 przez Karlinka
Dobrej nocki Mamusie:-)
Dlugi dzień mialam więc czas oddalic się w kierunku łóżka;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl