BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 9 miesiąc temu #917965 przez Dżasta86
Dzem dobry :)

Dzisiaj w nocy podczas snu bylam taka glodna ze ugryzlam sie lekko w palca, a snilam ze jadlam wegierki :laugh: to ci feler wstchnal seler !
Ja sie smaruje pharmacis na bius ujedrniajacy, pupa i brzuch rozstepy. Dodatkowo oliwka przy kazdej okazji.
Zaraz smigam na rowerek do lasu, caly weekend lezalam plackiem bo jestem leniem.
Tez mam wlosy sianowate i syfki, ale syfy pewnie od czekolafy bo jem codziennie. Ja za to slyszalam ze ja brzydka mama w ciazy to syn bedzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #917978 przez madlen_m
Witajcie, chciałabym do Was dołączyć. Trochę czytałam wasze wpisy i w końcu założyłam swój profil. Termin porodu jest wyznaczony na 22.03.2015r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #917981 przez kristi*
madlen_m witaj w marcówkach :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #917985 przez Ada2424
Witajcie :)

Dzisiaj się wyspałam, zjadłam śniadanie i nie jest najgorzej. Wczoraj wieczorem znów bolała mnie głowa, ale jakoś zasnęłam. Właśnie ja też nie wiem jak to jest z tym drugim trymestrem...u mnie w książce pisze, że od 13 tygodnia tylko nie wiem czy od skończonego czy od zaczętego :whistle: wydaje mi się, że od zaczętego raczej ale głowy nie dam :P

Karlinka Ty jutro wchodzisz w 13 tydzień a ja w 12 kiedy to zleciało nie wiem...ten wózek na moim suwaczku zapiernicza do przodu strasznie szybko ;) kup sobie ten imbir Kochana może i Tobie pomoże bo ja jak go biore to wymiotów nie mam tylko czasami odruch wymiotny najczęściej z rana, albo jak mi jakiś zapach zaleci co mnie podrażni.

Bujanka dziękuję :kiss:

Madlen witaj, zapraszamy do nas :) jak samopoczucie?

Dżasta to Ci sen, dobre z tym palcem :woohoo:

U mnie tata wczoraj mówi, że widać już u mnie lekko brzuch, mama i Mąż też widza a ja nie bardzo, no może troszeńke jest na dole zaokrąglony ale nie rzuca się w oczy według mnie :whistle: dzisiaj moi teście dowiedzą się o dzidzi :)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #917991 przez Nikaa
Dzień dobry
witam nową mamusie :)
My po intensywnym weekendzie towarzyskim
w sobotę był u nas grill - mimo, że popadało i tak było fajnie
a wczoraj odwiedziliśmy znajomych :) też fajnie
co do I i II trymestru - ja czytałam, że II trymestr liczy się od 13 tygodnia, a dokładniej od 12 skończonego 12 tygodnia ( bo wtedy zaczyna się 13 tydzień :P) - ale wiadomo ile portali i książek tyle teorii :laugh:
ja w pierwszej ciąży smarowałam się oliwą z oliwy ( za radą kosmetyczki) na przemian z olejem ze słodkich migdałów ( za radą koleżanek) - by mi się nie nudziło - zero rozstępów :) w poprzedniej ciąży przytyłam 12-13 kilo :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #917998 przez madlen_m
Czuje się bardzo dobrze, mdłości w ogóle nie mam. Tylko często czuję się przemęczona i spać mi się chce. Brzuszek już trochę widać, piersi mam coraz większe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #918004 przez Anabelle

Kasia81 napisał: Anabelle bo to nasze drugie ciąże :) dlatego już widać. Ja już schowałam swoje dżinsy głęboko żeby się nie denerwować :) Moja gin powiedziała że to normalne bo mięśnie brzucha są rozciągnięte po pierwszej, no chyba że ktoś ćwiczy i w ogóle... Ja na razie przytyłam na wadze 1,5 kg ale wyglądam jakbym miała już z 5 na plusie. Ogólnie jak mnie ktoś zna to od razu widzi że coś jest na rzeczy. Ostatnio moja koleżanka wręcz zapytała czy na pewno to dopiero ten tydzień bo wygląda na dużo większą ciąże :unsure: Generalnie chciałabym żeby chociaż wyglądał na ciążowy bo na razie to jakbym spuchła w okolicach brzucha :laugh: :laugh: :laugh:

Co do kremów to też z perfecty używałam w pierwszej ciąży, miałam raz też musteli ale cena mnie przerażała... I też choć przytyłam ponad 20 kg zero rozstępów na brzuchu (tylko cycuszki ucierpiały :( ) Ale mam wrażenie że to raczej uwarunkowania genetyczne bo moja mama i sis też nie mają.
anabelle - masło????

Ja już właśnie wyglądam jak bym w 5-6 msc była. Nie mam szans ukryć ciąży przed nikim. Brzuch mam już normalnie ciążowy, nawet na czczo rano, a jeśli coś zjem, to robi się jeszcze większy. Też słyszałam, że jak nie ma dużego odstępu między ciążami to jelita dużo łatwiej wypychają mięśnie brzucha, zresztą już czuję czasami pod biustem, a tam gdzie się kończą żebra, Mięśnie jakby naciągały mi się od góry także.

A to masło to masło kokosowe pampers do brzucha. Mam też oliwkę firmy palmers, ale ważne, żeby oliwkę/oliwę nakładać na wilgotną skórę po kąpieli, bo inaczej oliwka jest zbyt ciężka - skóra ma utrudnione oddychanie, mogą się zatykać pory więc lepiej na mokre ciało - woda zelży troszkę działanie.

A 2 trymestr to jest szacunkowo 12-14 tc dlatego, że i tak wiekszość kobiet nie wie kiedy miało owulacje, jak długo trwała wędrówka jajeczka i zagnieżdżanie. Nie da się co do dnia wyliczyć 2 trymestru, przyjmuje się, że usg genetyczne kończy I trymestr i rozpoczyna kolejny. A z witaminami od 2 trymestru chodzi o to, że mają kwasy tłuszczowe, czesto też witaminę A - kwasy tłuszczowe nie są potrzebne w I trymestrze w nadmiarze, za to później uważa się je za ważne dla rozwoju mózgu, wzroku etc płodu. Wit A jest potrzebna, ale niektórzy uważają, że jej nadmiar jest szkodliwy w 1 trymestrze. Aaaa i często wit od 2 trymestru mają mniejszą dawkę kwasu foliowego.

aha - madlen witaj ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918016 przez lalka
witaj Madlen....napisz coś więcej o sobie...
Bella ja masło kokosowe stosuję na włosy...cuda robi...cudeńka,ale żeby na brzuch to nie słyszałam!!!!
ja mam badanie genetyczne 9 września to i pewnie pożegnam 1 trymestr
ja swój bebzon też już czuję pod cyckami..a co to będzie w marcu????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918043 przez Dżasta86
Lalka a to maslo nie tlusci wlosow? I gdzie sie kupuje takie cos..?

Wrocilam z roweru , godzina jazdy i wykonczona jestem.
Tez musze sie lekarza zapytac czy nie zminic juz witamin.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918121 przez Karlinka
Dżasta pełno tego w drogeriach internetowych, na allegro i pewnie we wszelakich mydlarniach.
Kiedyś używałam masła kokosowego i faktycznie fajne było może i teraz poratuje moją suchą skórę. Do tego zaopatrzę się w olej migdałowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918123 przez Saga0304
Dziś jakos dziwnie sie czuje...płacze, śmieje sie...nie wiadomo o co mi chodzi :laugh:
Bol głowy i mnie dopadł...w zeszłym tyg. Była masakra, dziś troszkę lepiej...
Ja smaruje sie narazie BioOil...zadowolona jestem :laugh:
Jutro USG :) zobacze mojego skarbka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918128 przez Kalinka90
Karlinka dzięki wielkie za wskazówki :)
Madle_n witamy :)
Dziewczyny gdzieś w necie na portalu czytałam o 10 tyg. i pisze, że kobiety które już rodziły mogą mieć już wyraźnie powiększony brzuszek.
A co do smarowania brzuszka, to zaleca się od 3 miesiąca, a ja w poprzedniej ciąży miałam jakieś dwa kremy z Rossmann,a i tak mam mnóstwo rozstępów, wierzę, że smarowanie pomaga, ale wiem też, że jest to niestety genetycznie uwarunkowane, ja mam, moja mam też ma dużo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918136 przez Ada2424
Dżasta jakie czasopisma czytasz? Ja kupiłam sobie gazete M jak mama i właśnie zaczęłam czytać a jutro powinna przyjść do mnie książka :)

Matko ale mi się chce orzechów pistacjowych!!! Normalnie musze zjeść bo nie wytrzymam, Mężu ma mi kupić :)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #918137 przez Karlinka
Madlen witamy :)
Saga no cóż -hormony :)
Kalinka -widze , że Ci się udało :) super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #918141 przez Dżasta86
Kalinka ja czytalam wypowiedz medyczna ze rozmiar brzunia zalezy od naszych miesni brzucha, im slabsze tym brzunio wiekszy.
Ada kupilam soboe dzisiaj 3 gazety : dobra mama, twoj maluszek i m jak mama super tematy i kupe wiedzy :)
Karlinkanha poki co na wlosy najlepsza maske jaka mialam i uzywam to organique anty age a dodam ze wydalam juz fortune na kosmetyki do wlosoe z racji tej ze sa krecone a ja je prostownica non stop.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl