BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 3 miesiąc temu #296576 przez strangerwold
U mnie też zimno w nocy było a ja jak zwykle odkryta;]
Któraś z was pisała że ma jakoś niżej brzuszek tylko nie pamiętam która;/

Ja właśnie zauważyłam że mam niżej brzuch niż dwa tygodnie temu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296593 przez marigra
ooo dziewczyny wy nie szalejcie, bo podobno brzuszek obniza sie 2 tyg. przed porodem :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296595 przez aisod
strangerwold napisał:

Ja właśnie zauważyłam że mam niżej brzuch niż dwa tygodnie temu...

Nie masz się co stresować, bo to może oznaczać, że dzidziuś zaczął się układać już głową w dół... Przynajmniej łatwiej się powinno Ci oddychać ;)

milibryl napisał:

i wiecie co zwiedzałyśmy porodówkę i strasznie mi się podobało że aż już chcę rodzić :lol:
są 3 sale porodowe, w każdej z nich jest łazienka z prysznicem i tylko jedna rodząca jest w jednej sali, są piłki, worki, drabinki i różne cuda ułatwiające poród, można rodzić na łóżku, na fotelu na stojąco, kucąco i w ogóle wszystko takie odnowione po remoncie - takżed nic innego tylko rodzić :)
a u was jak jest?

U mnie jest podobnie z tego co słyszałam, bo osobiście mam zamiar się przekonać dopiero jak już zacznę rodzić ;P Jedyne to mi Pani doktor mówiła, żeby się nie nastawiać bardzo na to, że będzie się samo w sali, bo jak nagle będzie "wyrzut noworodków" (stwierdzenie mojej gin:silly:) to trzeba się będzie podzielić salą z inną mamą :woohoo:

Karola1990 napisał:

właśnie przeczytałam w internecie liste rzeczy które muszą zabrać kobiety chcące rodzic w szpitalu który wybrałam
* Aktulana książeczka ubezpieczeniowa
* Oryginały ostanich badań ( w tym również grupy krwi) HPS, GBS, morfologia, mocz
* Dowód osobisty
* Karta ciaży
* Szlafrok
* Koszula nocna ( rozpinana z przodu )
* Kapcie - klapki pod prysznic
* Jednorazowe majtki
* Przybory toaletowe dla dziecka - pampersy i chusteczki nawilżajace
strasznie mało!!

U mnie nawet kosmetyki i pieluchy dla dziecka się dostaje w szpitalu :) Jedynie trzeba wziąć ubranka na wyjście.
Polecam zabrać wodę mineralną w małych butelkach, żeby było łatwiej pić :) i u mnie jeszcze trzeba wziąć te podkłady poporodowe.

A jeszcze muszę się pochwalić... W końcu zaczęłam się brać za pranie ubranek :lol: Mąż kupił komodę na ubranka i już mam motywację większą :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296596 przez strangerwold
co tydzien albo c dwa robie sobie zdjecia brzuszka zeby miec na pamiatke i wlasnie zauwazylam ze mam nizej...;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296602 przez strangerwold
Mi tam całą ciąże się dobrze oddycha;D
Nawet jeszcze nie czuje żeby mi było ciężko ja to bym mogła truchtać w te i z powrotem;D
Czasem sobie za truchtam do łazienki ale mama mi przypomina ze jestem w ciąży;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296650 przez gucha86
A ja jestem po małym spacerku, dziewczyny czy macie jakiś sprawdzony przepis na tłusty czwartek? Bo u mnie jak nie zrobię to nie będziemy mieli nic, a chciałabym jeszcze ten ostatni raz poobjadać się bez wyrzutów bo jak przyjdzie karmienie to będę mogła zapomnieć o tłustych rzeczach.

Agnieszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296656 przez aliah85
Cześć dziewczyny:)
strangerwold ja wspominałam o obniżeniu się brzusia;) i moja gin po badaniu powiedziała "3 tygodnie". Nie wiem dokładnie czym się sugerowała,pewnie ułożeniem dziecka,że jest już nisko i wspomniała też,że "schudłam" (??) a czytałam gdzieś,że przed porodem już się nie przybiera na wadze (dodam,że ważę się u niej w gabinecie zawsze na tej samej wadze). Eh zobaczymy jak to będzie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296657 przez strangerwold
ja tam planuje z mamą zrobić chrusty,kupic po jednym pączku ale objeść się na całego ! :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296658 przez strangerwold
aliah85 3 tygodnie mówisz?
Właśnie tyle jest do tego terminu co lekarz mi powiedzial ze moge urodzic w ostatnim tyg lutego..
Ja mam za tydzien wizyte zobaczymy co mi powie moj lekarz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296664 przez aliah85
o, a przypomnisz mi na kiedy masz termin?:) To Twoje maleństwo też może ur się przed czasem? u mnie miałby to być 38 tydz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296672 przez strangerwold
Z OM termin mam na 17.03 ale ostatnio lekarz powiedział ze na koniec lutego moge ur to jutro zaczynam 34tc a tak ostatni tydz lutego to bedzie 37-38 tydzien

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296763 przez gaabrysia
wróciłam,ale zmarzłam jak diabli ale za to szczęśliwa..chociaż też trochę zdezorientowana ;)

A więc pan doktor bardzo bardzo konkretny całe badanie mówił co robi
Ale zastanawiające dla mnie jest to,że podał inny termin porodu 5.03 ?? 11 dni wczesniej..
młody ma tam strasznie ciasno przyklejony do scian brzucha i łożyska (prawie jak na tym zdjeciu) z głowki pow ,że 37 tyg :ohmy: gdzie ja dziś zaczełam 35 według miesiączki ... a może zaszłam mc wczesniej ;) - własnie wtedy mieliśmy wpadke.. ;)

a teraz uwaga uwaga waży 2660 +/- 388g więc przy dobrych wiatrach młody (jedyne co było wyraźnie widać to jajeczka ;) ) może ważyć ok 3kg.
Lekarz się śmiał ,że dziecko bardzo duże bo dobry "materiał" tata mało nosem sufitu nie porysował :P z płynami itd wszystko ok:) więc nie żałuje ,że się wybraliśmy przynajmniej wiem że musze sie pospieszyć z tym pakowaniem ?

pozatym nie przybrałam od ostatniej wizyty . i brzucho od jakiegoś czasu też niżej pisałam cycki już na nim nie leża a nawet mam dużą przerwę ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296768 przez gaabrysia
strangerwold a nie zaczniesz 35 tyg ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296773 przez strangerwold
Gabrysia super wiesci i duuzo niespodzianek widzę;)
Nie no 34 tutaj wykazuje wg suwaczka to chyba 34 czy jak bo juz sama nie wiem miesiaczke mialam 10.06 i chyba wychodzi ze jutro bedzie 34tydzien

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #296779 przez gaabrysia
hmm mi się wydaję ,że to tak że w tej chwili już Ci trwa 34 bo masz skończony 33. a teraz zaczniesz 35.. jak bedziesz miał np 34 6 dni to bedziesz konczyła 35 i zaczniesz 36. tak mi się wydaje ;)

pozatym jak widzisz według mojej dzisiejszej wizyty to i tak ma się to inaczej do wielkości ;) a dzidziuś przyjdzie kiedy będzie mu się chciało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl