BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2010

14 lata 1 miesiąc temu #8815 przez sloneczko
ja tez jak ostatnio narobilam to trzy dni jedlismy;)

zrobilam podwojnie ciasta bo zapomnialam juz na ile jedna porcja wystarczy ;L) tak to jest jak sie raz w roku robi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8839 przez sloneczko
hej dziewczyny

musze powiedziec ze teraz czuje sie duzo lepiej jak wczoraj! ale cos chyba katarek mnie tez dopadl, a juz sie cieszylam ze bez niego sie obejdzie ;)


Zycze Wam milusiej niedzieli ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8880 przez angela660
Cześć dziewczyny:)

Jaka tu cisza dziś, wiosna przyszła i wszystkich "wywiało" :D ha ha
Sloneczko dużo zdrowia Ci życzę:*
Niby w ciąży jest się bardziej podatnym na choroby, a ja się o dziwo uchowałam się całą zimę, na jesień z początkiem ciąży byłam przeziębiona i nie było to przyjemne;/ ale od tamtej pory jakoś nic ;p

A jak jesteśmy przy tym temacie, robicie jakieś podstawowe zaopatrzenie w aptece tak awaryjne dla dziecka, żeby później w razie czego nie biegać do apteki po jakieś kropelki czy coś od gorączki? Co jeszcze powinno się znaleźć w apteczce maleństwa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8885 przez sara125
angela my jak maly sie urodzil tylko czopki paracetamol kupilismy i infacol bo inne leki od 3 msc sa dopiero.i ani tego ani tego nie uzylismy bo kolek nie bylo goraczki tez ani razu.

teraz w pateczce mamy tylko czopki viburcol i dentinox na dziasla. i nurofen bo przy zabkowaniu tez mozna podawac(usmierza bol.)...no i raz mielismy katarek to jeszcze euphorbium

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8908 przez angela660
Dziękuje Sara:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8993 przez sara125
nie ma sprawy... nasz synek nie choruje narazie i od wrzesnia do zlobka idzie bo ide do pracy i na studia wiec zobaczymy jak bedzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9006 przez sloneczko
a wiecie ze o tym nie pomyslam, wlasnie przydalaby sie apteczka dla dzidzi tez ;) musze nad tym pomyslec

Mnie jest juz duzo lepiej, ale gardlo boli caly czas, ale dzieki Bogu goraczki nie mam, ale za to moj maz ma straszny kaszel, a tu do pracy trzeba mu isc bylo.. szkoda mi go strasznie, bo obydwoje niedobrze spalismy bo ciagle ktos laszlal :(

Wiadac ze jak wiosna to wszyscy na spacerku ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9008 przez Aga
W apteczce przyda sie rowniez sol fizjolgiczna do noska .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9018 przez sara125
a no takzapomnialam. sol mielismy obowiazkowo bo maly mial sapke jak sie urodzil...wiec jeszcze sol fizjologiczna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9020 przez sloneczko
to jedyne co mam to sol fizjologiczna i masc na brodawki ;)

zaraz sobie z pisze te rzeczy ktore wpisalyscie , ale do apteki wybiore sie jutro.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9069 przez angela660
Cześć Dziewczyny:)

Zrobiłam sobie małą listę co kupić w aptece:) I nie długo lecę do lekarza :) więc po drodze zrobię zakupy:)
A macie jakiś konkretny krem/ maść na sutki czy farmaceuta wam coś dał wedle uznania?
Bo jak tak szukałam to niewiele znalazłam i szczerze nawet nie wiem co wziąć...?
A jeszcze co myślicie o osłonkach (tych silikonowych) na sutki?
Pozdrawiam:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9071 przez Paulcia
bardzo dobrz jest bepanthen :) mozesz go uzywac do sutkow jak i na odparzenia dla maluszka. oslonek na sutki nie polecam ;jedynie gdy dziecko Ci pogryzie dziaslami sutki :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9076 przez gold_butterfly
Cześć dziewczyny! Możecie podać zapis takiej apteczki dla dziecka? Bo nie wiem co można dostać bez recepty dla maleństwa. Wczoraj miałam zwariowany dzień - jakaś zakręcona byłam i wszystko mi z rak leciało. Dzisiaj skoczyłam na kawę do teściowej i ciotki na dół i po raz kolejny usłyszałam niesamowicie mądrą myśl. Mianowice ciotka uznała,że nie wierzy,że choroby są zaraźliwe,że to tylko takie czcze gadanie. Zapytałam co wie o bakteriach i wirusach,ale odpowiedziała tylko martwym, pustym spojrzeniem,więc dałam sobie spokój z tłumaczeniem. Uch... Aż się boję pomyśleć co za bezsensowne rady przyjdzie mi słyszeć jak urodzę. Człowiek całe życie powinien się dokształcać,żeby właśnie potem takich głupot nie szerzyć... Też nieraz słyszycie podobne głupoty? Jak wtedy reagujecie? Ja czasami duszę się z mężem ze śmiechu,a czasami krew mnie zalewa. Pozdrawiam Was wszystkie :-) Życzę dużo zdrowia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9078 przez gold_butterfly
A słoneczko - jeżeli chodzi o spacerek,to u mnie nie ma na razie takiej możliwości. Ciągle pada, słońce schowało się głęboko za chmurami. Wczoraj poszłam na spacer z psem i na śliskim błotku mało nie zaliczyłam upadku (aż zgubiłam kalosz :-D). A czy któraś z oczekujących maleństwa ma w domu psa lub kota?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9079 przez angela660
gold_butterfly ha ha, no ludzie (najczęściej starsi) mają swoje różne dzikie teorie. Ja kiedyś usłyszałam, że pewna pani z powodu "przewiania" przy myciu okien dostała zapalenia płuc, ja rozumiem że wiatr, ale musiała się w nim znajdować dwoinka zapalenia płuc- bakteria, a nie samo "przewianie", ale nie zdecydowałam się na tłumaczenie bo i tak musiałabym skapitulować;p

A co do apteczki to moja lista ( na razie) wygląda tak:
- sól fizjologiczna
-coś na pępuszek(zapytam farmaceuty)
-gaziki(tylko nie wiem w jakiej ilości;p)
-krem na sutki
-Tantum Rosa
-kropelki do nosa -euphorbium
-paracetamol (czopki)

i zapytam chyba o coś do kąpieli dla noworodka
Lecę do lekarza:* pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl