BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 7 miesiąc temu #1042108 przez Sander
Moje dzisiejsze zachcianki na kolacje: pomidorowa i gotowana marchew - chodziła za mną juz kilka dni :-) a jak u Was?? Jakieś szczególne zachcianki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1042109 przez zubi
Ja podziwiam ,mamy, które potrafiły długo karmić za pomocą laktatora. Ja miałam z tym sprzętem mały epizod i uważam, że na dłuższą metę jest to bardzo męczące. Dlatego mamy, które mają w sobie dużo determinacji aby podawać dziecku swoje mleko gdy są problemy z KP zasługują na uznanie ( bo o wiele łatwiej jest podać MM ).
Też znam przypadki mam które już w pierwszych dobach życia maluszka rezygnowały z KP mimo tego że wszystko było ok, ale każda kobieta ma prawo decydować jaki sposób karmienia wybiera. Ja uważam że KP jest o wiele bardziej wygodniejsze :) ( mleko zawsze podgrzane do odpowiedniej tem, bez mycia i sterylizacji butelek i co ważne - darmowe ).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042111 przez Mena
Sander ja mam cukrzycę 1 insulinozalezna. Przy niej nie da się na dobra sprawę być na samej diecie bo organizm sam nie wytwarza insuliny.
Co do zachcianek to ja ostatnio musiałam robić placki ziemniaczane z sosem grzybowym bo bym nie wytrzymała :lol: ale ogólnie bardzo nie mam
zubi ja przez jakieś 3 msc wieczorami wisialam na laktatorze jak zaczął Mały jeść kaszki na kolację to wtedy ja sciagalam wieczorem i na swoim mleku robiłam mu te kaszki :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042112 przez honka_18
Juz się się cieszyłam, że jutro odespie a tu zonk Oskara mam na rano :angry:

Artkowi ściągam mleko przez 1,5 miesiąca co 2 godziny :P w nocy to jakaś masakra. Mam nadziej ze tym razem maluszek będzie mógł z cyca ciągnąć

Sander przestał się odzywać bo pewnie się odwrócił nóżkami do kręgosłupa, wtedy ruchy są słabo odczuwalne

Z dzisiejszych zachcianek kabanosy z czekolada

Dobrej nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042114 przez olcia1989a
Moje dziecko juz od pol godziny na nogach :angry: on katar ja bol glowy i znowu gardla :angry: mam pytanie czytalam troche w necie ze tantum verde mozna psikac gardlo wiecie cos o tym leku?bo plukanie szalwia juz nie dziala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042115 przez Megi
Kejt niezła laska z brzuszkiem :)

Olcia ja na przeziębienie piłam mleko+ czosnek+ masło i po 3ch dniach już było dobrze ;)

Przepraszam, że w weekend się nie odzywałam, ale miałam córki urodziny w bawialni, a do tego zeszli się goście i cały dzień w garach :unsure:
Ale bardzo udany, chodź męczący weekend :) Córka przeszczęśliwa!
Zachcianek nie mam żadnych, po za kapuśniakiem w zeszłym tygodniu.
Dziś mam lekarza, więc zobaczę, co mi powie, chodź tym razem USG nie będzie :(

Miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042116 przez mavi31
Olcia można psikac bynajmniej ja to robiłam po konsultacji z lekarzem rodzinnym też jakiś zamiennik tylko nie pamiętam nazwy
Woda z solą do płukania też dobra ja byłam bardzo chora w 8 tygodniu i jadłam rutinoscorbin dwa razy dziennie psikalam gardło robiłam inhalacje z wszystkich możliwych ziół herbata z malinami i czarnym bzem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1042119 przez masuska
Olcia ja korzystałam z Tantum Verde, w pierwszej i drugiej ciąży, teraz mam jednak zamiennik Uniben. Płukałam też szałwią, do tego mikstura od Sander z imbirem, miodem, goździkami i cytryną, ja jeszcze mam sok z czarnego bzu.

Megi najważniejsze że solenizantka zadowolona:)

Zubi ja miesiąc wytrzymałam na laktatorze, w sumie syn był na kp 4 miesiące.

Moje zachcianki to zapiekanki, albo czekolada/lody. Niestety nie pozwalam sobie na takie cuda, bo bym już miała +20 kg. A i chodzi za mną bułka - kapuśniak, ale taki jakie można kupić było w sklepiku szkolnym w liceum, czyli ponad 10 lat temu. Próbowałam już różnych, ale nie mogę trafić na ten smak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042120 przez olcia1989a
Uniben właśnie mam w domu wiec sobie popsikałam już gardło i szałwia już sparzona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042121 przez zubi
olcia ja na gardło polecam spray argentin-tok 30 zł preparat może być stosowany w okresie ciąży i KP ( informacja z ulotki)- są to jonki srebra wspomagające leczenie stanów zapalnych gardła spowodowanych przez infekcje bakteryjne i wirusowe. Ja go używam już od dawna dla całej rodziny, niejednokrotnie pomagał gdy inne środki zawiodły. Polecam każdej mamie do apteczki domowej.

Dziewczyny używające laktatora szacunek dla was :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042122 przez Sander
Dziendobry!!!
Ja tylko na chwilę, chciałam powiedzieć ze to nie ode mnie ten przepis. Ja polecam tylko czarny bez. Ale jak mówicie ze tak działa to w razie czego tez wypróbuję!!!
Czy u Was też tak zimno??? Ja musiałam samochód skrobac... No a jeszcze skrobaczki nie miałam :-P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042125 przez masuska
Sander, byłam pewna że to od Ciebie :) Kłopoty z pamięcią :P

Nie wiem czy słyszałyście, jest taka seria leków dla ciężarnych, są i na gardło i na katar jakiś spray, saszetki, magnez. Więcej info na tej stronie www.prenalen.pl/nasze-produkty/jestem-w-ciazy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1042126 przez honka_18

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


No to się wyżaliła, WYBACZCIE to użalanie się nad sobą :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042133 przez Kejt
Honka współczuję kobieta nie poważna nie dość że Ty w ciąży to jeszcze dzieci mogą się zarazić.... Okropna.. Ale jak to każda praca, nie zawsze jest kolorowo..



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042134 przez honka_18
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl