BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 6 miesiąc temu #1009392 przez asiekasiek
Pesq to ja myślałam że to Twoja mama tak dzwoniła :D a to prą babcia Agaci :D no super masz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009396 przez pesq
No super nie ma co:) :D ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009410 przez pesq
Dobra usiadlam do laktatora bo pomyslalam ze trzeba butle troche przypomniec bo czasem chce wyjsc na dluzej niz 2 godziny.. balam sie wyniku a tu - w 15 minut 120 ml!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAA :woohoo: :woohoo: dziewczyny tydzien temu bylo 40 ml w 40 minut :D a 1,5 tygodnia temu 15 ml :D
Podziękowania: ete21

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009421 przez agatagama
hej ponownie ;)
bobotic odpukać chyba zadziałał...
noc ładnie przespana i poranek, potem troszkę pogadaliśmy i na spacerek na 2 h ;)
teraz też gadamy :)
mi położna mówiła, że smok od 6 tyg...
ale Jaś też wisiał non stop na cycku, potrafił aż zwymiotować w końcu (raz się to zdarzyło) i wtedy dałam mu już smoka, bo ewidentnie nie był głodny, tylko chciał ssać. Doszłyśmy z położną do wniosku, że ładnie przybiera na wadze, więc raz na jakiś czas można mu go dać. Cycka też dalej ładnie łapie, także wszytsko gra :)
Pesq piękne te zamówienie !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009434 przez Kasia888
Ojej dziewczyny po raz pierwszy od dawna miałam co czytać :laugh:
Co do ubierania to właśnie bez przesady, mój ma dzisiaj kaftnik z długim rękawem i śpiochy, a tak to często ma body i na to kaftanik, albo ostatecznie body i pajac, a jak było ciepło to leżał w samym body, za to na cebulkę ubieram go na spacer, bo temperatura mocno spadła i jest zimno :(
Kasandra, Agata wygląda przesłodka zwłaszcza w tym czerwonym komplecie :)
Basiek super komplet na chrzciny i niedrogi ;)
Pesq bradzo podoba mi się Twoja kolekcja z milou :)
Też wróciliśmy niedawno ze spacerku ;)
Smoczka jeszcze nie dawałam, właśnie w szpitalu cały czas wciskały położne, że hamuje odruch ssania i też był jak to Kas nazwała-zakazany ;)

Co do kolek, mojemu się jeszcze dodatkowo pojawiła wysypka na policzkach :unsure: , byliśmy dziś u pediatry i powiedziałam co i jak, że po tym mleku nie jest lepiej, że ta wysypka nie schodzi i brzuch cały czas twardy i kupy rzadko robione i takie z grudkami. Przepisała nam na receptę Bebilon Pepti no i zobaczymy, także prawdopodobnie ma alergię na mleko, no i kazała mi przejść na dietę bezmleczną z racji że karmię go jeszcze swoim, ciekawe co ja będe jadła w takim razie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009454 przez Zazanna
Kurcze, Dziewczyny ja nie umiem Malutka odbeknąć :( W nocy T. go bierze na odbijanie, a w dzień.. po prostu mu się ulewa, bo jakbym go nie brała, to nigdy jeszcze nie beknął.. Macie jakieś rady co robię nie tak, albo jak go układać?

Co do ubierania, u nas jest bardzo gorąco od kiedy włączyli ogrzewanie, więc Malut jest na noc w bodziakach i skarpetkach tylko, a w dzień bodziaki i półśpiochy albo bodziaki i śpiochy :) Okazuje się, że pajace mi nie pasują,,, no i z 56 już powyrastał, ale udało się każde założyć choć na chwilę heh ;)

Dziś byliśmy u pediatry na pierwszej wizycie -bardzo miła pani :) Zrobiło nam się odparzenie pod paszką i dostaliśmy maść taką robioną w aptece, T. odbierze po pracy i wieczorem będziemy działać. Potem byliśmy w hm-ie, bo niestety jeszcze się nie mieszczę w swoje kurtki wrrr.... i na koniec oczywiście w Smyku ;) Bartuś nabył śpiworek na zimne dni do wózka -znaczy taką kurtkę-śpiworek śliczną :) -Niby 68 ale na całą długość gondoli jest. I standardowo zapas bodziaków :)
I wyobraźcie sobie, że mój Syn caaaałyyy wyjazd przespał :woohoo: I lekarza i zakupy :woohoo: Taki grzeczny egzemplarz mi się trafił ;)
Aaa i Bartuś waży 4,5 kilo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009483 przez glooria
Pesq jestes teraz mama mleczara he he
Sliczne te rzeczy i zazdroszcze

Imię nie wybrane niestety i coraz bardziej jedtesmy z tym zamotani bo wszyscy pytają
Liliana Laura i lilla i chyba lilla będzie
Najbardziej Julka nam sie spodobala ale u mojego jest chyba trzy w rodzinie i tu problem bo od mojej strony nie ma
No coz ja na razie mowie lilla i żaba najwyżej sie zmieni
Ale póki w akcie urodzenia nie ma wpisane to zostaje jeszcze mozliwosc zmiany
Moze to smieszne jest ale naprawde ciężko wybrac trzecie imię zeby i w pl i w uk było latwo wymawiac do tego zeby sie nie powtarzalo w rodzinie i pasowało do imion nazych dziewczyn no i jeszcze dlugie nazwisko he he
Ps nawet przez chwile byla opcja agatki i sie smialam ze beatki rodza agatki

Co do odbijania to jak dlugo nie moze na ramieniu to odbijam na kolanie
Tzn sadzam jakby na kolanie i podpieram glowke ręką tak zeby nie siedziala tylko caly ciezar jej ciala jest oparty na rece i druga klepie po plecach
Miedzy wskazujacym a kciukiem jest broda a reszta palcow podtrzymuje paszke lub klatke piersiowa , dziecko siedzi jakby siedzi na kolanie ale bokiem a druga reka masuje plecy.... nie wiem czy rozumiecie ale nie mogę inaczej tego opisac... taak robily polozne w uk jak ja mialam transfuzue i naprawde szybciej odbija się ale glownie klade na ramieniu to w ostatecznosci
No a jak to zawodzi to odkladam na boczek i za 5 min znowu na ramię

Dzis bylam pierwszy raz na spacerze cala rodzinka
Cudowne chwile
Chwilo trwaj
No i byla tez położna kolejny raz przyjdze w sobote ściągnąć plaster z rany po cc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009506 przez Magdalena9t
Hej :)
Asiek, aż mi wstyd to pisać,ale do Laury najczęściej zwracam się"siostra" :blush: albo Laura,siostra najczęściej bo Tomkowi ciężko powiedzieć Laura i mówi "JAŁJA" :laugh: :laugh: I np.mówię,chodź idziemy siostrę przebrać. Dziwna jestem :blink: ,czasem się z niej śmieję i przezywam Kalisz albo Kermit. bo ma takie pultyny i krztałt głowy kalisza,a jak płacze to ma minę jak żaba Kermit :P :cheer: :cheer:
A co do wyboru imienia bo nie pisałam to u nas było losowanie,Tomek losował zapałki,i oczywiście wygrałam,mąż chciał dogrywkę tona kartc papieru napisał imiona, i też Tomek miał wybrać ;) 2 razy wygrałam :P i potem na porodówkę :)

Ja już podawałam linki do witaminek,ale pewnie nikt nie czytał :whistle: tam właśnie było napisane,że może powodować kolki,a to przez to,że na bazie tłuszczu są robione.

Pesq zazdroszczę zakupów :P ;) i gratuluję tych zacnych mililitrów, a i uwielbiam Twoje przekleństwa <3 :P I korzystaj z wyjść jak możesz,ja już nerwa dostaję bo jestem uwięziona na tej wiosce,dzisiaj mam mieć tą przyjemność i jak mąż wróci z pracy to jadę SAMA na zakupy spożywze :P ale muszę uruchomić mojego laktatora i zrobić zapas mleczka,bo chcę (i muszę)jechać po nowy stanik do galerii. Nie jesteśmy złymi matkami ale żeby nie ocipiećod siedzenia w domu,przyda się trochę wolności. Skończy się ten połóg to na jakiś fitnes czy siłkę się zapiszę, i na mój pole dance bym chętnie wróciła,ach tyyyle planów :whistle: :whistle:

Zaz u nas też odparzenie pod jedną paszką, działam na razie sudocremem i linomagiem. A Tobie jaką maść przepisano z jakimi witaminami?
pochwal się śpiworkiem.

U nas smoczek w szpitaluteż był zakazany,jak jedna mamusia chciała wyciągnąć to położna od razu,żeby schować ;) Ja na razie nie daję i nie zamierzam,bo później ciężko oduczyć :S Tomkowi dałam po ok 3 miesiącu do drzemek ,i jeszcze ciumka tego dydka w sumie tylko na drzemkę i na noc, jak się zniszczy to kolejnego nie kupię :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009509 przez Magdalena9t
Kasia na diecie bezmlecznej da się żyć ;) Mleko możesz zastąpić np.mlekiem ryżowym,sojowym,owsianym. Ja kupuję Tomkowiw Rossmanie,takie mleka do owsianki,pycha,możesz robić różnego rodzaju pasztety warzywne, ja polecam ten:
zdrovekarmelove.blogspot.com/2015/01/pas...nymi-pomidorami.html
grupę na fejsie: pichcimy zdowo offtopowo,dużo przepisów,bezmlecznych,bezjajecznych,bezglutenowch, napewno znajdziesz coś dla siebie.
www.facebook.com/groups/pichcimyzdrowoofftopowo/?fref=ts
i blog "Smakoterapia" robiliśmy z Tomkiem taki deser wczoraj ,pycha www.facebook.com/groups/pichcimyzdrowoofftopowo/?fref=ts
ale są jeszcze inne ciekawe przepisy ;)
mam nadzieję,że coś pomogłam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009510 przez pesq
Hahahah Magda moja to Kalisz albo Oleksy :P :P :D :D ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009512 przez basiek149
Dzień doberek :)
Kas jaka elegancka ta twoja kruszynka :) śliczne ubranka :)

Zaz czekamy na fotki z zakupów!!! :) oczywiście jak tylko znajdziesz wolną chwilę ;)

ja już zaliczyłam zakupy, ogarnęłam dom, zjadłam śniadanko, przebrałam Kubusia i standardowo czekamy na położoną... :P dziś już 5 wizyta. chciałabym żeby dziś przywiozła wagę bo jestem ciekawa ile to moje małe szczęście przybrało.
Podziękowania: kasandra9

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009514 przez basiek149
a co do smoczka to z kolei nam w szpital wręcz sugerowano, że jak tylko mamy smoczki śmiało możemy stosować. i w szpitalu na 2 czy 3 dzień jak tylko mąż mi smoka dowiózł to wkładałam Kubusiowi do buźki. ogólnie ssie ale może obyć się bez niego bo często po chwili go wypluwa. :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009518 przez kasandra9
Dziękuję Basiu;)
Ja też odbijam na ramieniu zazwyczaj, czasem trzymam ja niżej, tak na środku przed sobą i też sie odbije;) chodzę, bujam, trzącham, jak jest Piotrek to robi tzw. "buddę";) - sposób, żeby Agatta otworzyła oczęta też; siadam na łóżku i podskakuję na materacu z nią;) Zazwyczaj działa, czasem tak jak Gloria pisze -odkładam na chwilę i znów to samo...choć zdarza się, że jej się nie odbije, a ja już wysiadam...wtedy trudno:/
Dziś nad ranem znów przeboje brzuszkowe - pierwszy raz uruchomiam suszarkę do włosów i podziałało - baaaardzo uspokajająco!! po akcji suszarkowej już nam poszło lepiej i zjadła i zasnęła;) No ale średnio się wyspałam od tej 3-4:/
Ja też zjadłam śniadanko, w domu mam ogarnięte, choć wkurza mnie, że podłogi praktycznie codziennie muszę jechać;( nie mam już siły..w ogóle wczoraj taka byłam zmęczona:( ogarnąć dom, pranie, prasowanie, obiad, do tego Mała nie spała, więc do południa to sobie razem gadałyśmy, itp., karmienie, butelki, spacerek...w nocy człowiek niedospany, bo jednak pobudki i oczekiwania na kolki..czy będą czy nie... już zaczęłam myśleć, czy nie poszukać jakiejś pani do sprzątania raz na jakiś czas..... a w tym tyogdniu nawet nie byłam na zakupach, bo musiałabym z Małą, a targać wózek do samochodu i potem z samochodu i powrót i jak siaty wziąć na górę...robię takie doraźne podczas spacerów, ale kurde dziś już niezłe pustki w domu, nie lubię tak :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009533 przez Magdalena9t
Kas u mnie też pustki,ale wreszcie dzisiaj jadę podkreślam SAMA :cheer:
Polecam Ci chustę,mnie już nie raz uratowała,jak musiałam ogarnąć obiad,a Laura nie spała,moment w chuście zasypia ;)
U nas z Tomkiem suszarka prawie całą noc włączona była :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009535 przez kasandra9
nie wiem jaką tą chustę kupić i czy będę umiała Agacię dobrze zamontować w niej:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl