BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 7 miesiąc temu #1011113 przez mysia5
Asiek, fajnie że babeczka tak się zachowała :)
nasz mały też robi takie minki że ja niekiedy nie mogę ze śmiechu :lol: ostatnio tak na mnie spojrzał "spod byka" że myślałam że z krzesła spadnę ze śmiechu :silly: albo jak już jest głodny to tak fajnie ten dziubek otwiera i szuka na każdą stonę : :silly: ) i jak się naje robi taaaaaakie słodkie uśmiechy, już też czekam aż będą one takie w pełni świadome :) :)
szczęście moje <3
my bujaczek dostaniemy na chrzcinki, więc za tydzień już mam nadzieję że będzie w nim siedział i że będzie mu się podobało :)
Basiek, Ty pisałaś o zakupach i ubraniu na chrzest, u nas jest to samo... ani ja ani Kacperek nie mamy jeszcze stroju a czasu coraz mniej... :P :pinch:

Kasandra co u Ciebie, bo się nie odzywasz ? wszystko w porządku ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011116 przez pesq
Mysia, Basia, Kropka, Meliska - piękne Wasze dzieciątka!!!!!!!!! Cudowne :) Każde obejrzane od A do Z i najchętniej bym ucałowała.

Basia - zazdroszczę leżaczka. U nas na razie się na niego nie zapowiada a by się przydał.

My mieliśmy usg bioderek bo podobno robi się je między 4 a 6 tygodniem - mieliśmy pierwszego dnia 4 tygodnia wiec tydzien temu we wtorek :) Wszystko ok. Wyglądało tak że rozbierasz dzidzie do pieluchy i lekarz kładzie na jeden boczek - robi usg, na drugi - robi usg a później manualnie sprawdza nóżki.

Oprócz Kas dawno się też Zazanka jakoś nie odzywała i Sabina i Asiulek - odzywajcie się jak znajdziecie chwile, tesknimy!

Aś fajnie że ta Pani naprawia szkody bo aż mi głupio było że poleciłyśmy :P

Jurada baaaaaaaaaaaardzo dobrze że sobie poradziłaś i teraz będzie z górki. Chociaż ja od dwóch tygodni zostaje sama (z jednym dzieciem i psem) i przyznam że czekam na powrót Łukasza codziennie - jakoś taka ulga wtedy.

A moja Agatka też się śmieje coraz częściej, odwraca wzrok za różnymi kontrastowymi przedmiotami, robi GU AHG GHA no i patrzy w oczy jak jest przy cycu co przyznam jest najpiękniejsze na świecie <3 /

U nas chrzciny w grudniu. Pytanie - może nie taktowne ale zapytam - ile u Was w kościołach "co łaska?"

O właśnie gugul mały się obudził więc lece. Buziaki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1011119 przez pesq

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011120 przez agatagama
hej ;*
u nas usg wyglądało tak jak u Pesq :) na szczęście wszystko w porządeczku, ale troszkę się martwiłam, bo z pośladkowego ułożenia to różnie bywa.
Jaś to taki maruuuuda, masakra:) teraz jest chwilowo ululany już w swoim łóżeczku, zobaczymy na ile ;P
Ja dziś rano miałam rezonans z kontrastem, więc nie mogę karmić Robaczka...i chyba się rozregulowaliśmy już przez jedzenie z butli...a już tak ładnie jadł co 3 h. Dziś mam wrażenie, że potworek je co chwilę i to takie ilości, ze aż się boję co jutro wyjdzie na ważeniu. Klocek mój :D :*
Muszę odciągać mleko i wylewać, ale ręcznie leci ze mnie jak z ....krowy...normalnie ! :P
No i doszłam do wniosku, ze jednak cyc jest wygodniejszy, szczególnie w nocy. Bo zanim zrobi się mleko to Jaś już zdąży tak się rozpłakać, że szok :)
W ogóle on tak głośno płacze. Córeczki mojej koleżanki to tak jakby kwilą tylko, a on od razu syrena alarmowa ! Niecierpliwiec :)
Jurada brawo za ogarnięcie wszystkiego :)
Mysia śliczny tygrysek :)
Podziękowania: mysia5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011121 przez pesq
Przepcham bo chce edytować zdjęcia tj. ukryć bo na kom nie umiem ;) Jutro połozna proszę kciuki za wagę Agatki!!

AAaa dziewczyny kp - mam nowy sposób na karmienie, żeby a) się nie ulewało b) ładnie odbijało c) nie marudziła przy cycu i nie rzucała się
-
karmię co około 2,5-3,5 godziny nie wczesniej i do momentu aż zacznie się krztusić/ulewać/bawić - wtedy odbijam i przystawiam jeszcze - jeśli ładnie je to je dalej, jesli coś się dzieje to odstawiam. Działamy tak 3 dzien i jest elegancko! A zrobiłam te dłuższe przerwy bo jak karmiłam zawsze jak mała jęczała (w pewnym momencie 13 razy dziennie..) to ciumciaa 3-5 minut i krztusi się, płacze, ja się denerwowałam.. zmieniłam system i ona zjada większe porcje (po 10-15 minut a to sporo bo laktatorem odciągam 120 ml w 10 minut więc ona spokojnie 150 ml minimym. zjada w tyle ) i elegancko odbija i wcale nie prosi w międzyczasie :) także polecam spróbowac jeśli macie taki problem jak miałam ja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011122 przez pesq
Dziewczyny u mnie od sasa do lasa - wczoraj mala jęczała caly dzien dzis ani sekundy płaczu.. A co do marud - u większości z nas skok rozwojowy się zbliża, keep calm B) B) B) B) B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011130 przez glooria
Jurada to i u mnie pierwszy dzien bez męża
Ale do szkoly wybralismy sie o czasie no i pozniej jeszcze wizyta poloznej ostatnia
Corcia od czwartku przybrala 110 g wiec ok
U nas tez zoltaczka jakby stanęła w miejscu i hmmm gdybam
Potrzebne mi sloneczko zeby tego dziadostwa sie pozbyc a tu leje i leje .... brrrrr

Pesq fajnie ze masz teraz nowy system i wam służy
U nas tfu tfu tez jedzenie weszlo w etap max pol godzinki wiec fajnie
No i dalej kima dosc dlugo tfu tfu
Nawet dzis jak dzwonilam do pl do mamy to gadalismy godzinkę i ona w koncu do mnie a co zięciu w domu jeszcze
A ja ze nie pierwszy dzien w robocie
A ona na to to gdzie te dzieci sa bo nie slychac a ja ze spia he he
Na to mowi ze dobra konczmy juz bo obiad musisz wstawić a ja na to że juz zrobiony :P
Więc nie jest źle nawet z trójką

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011133 przez asiekasiek
Pesq śliczna rodzinka :D

no komina miałam nie wymieniać ale jak zobaczyłam spodnie to hmmm np nie ubierze się bo wstyd ... ale spoko kobieta przepraszała i pisała ze pierwszy raz coś takiego jej się stało... wiec ok. ale kurcze musi dbać o klientów bo co później obsmaruja w komentarzach.

u nas tfu tfu Laura coraz mniej ulewa właśnie odbijam ja częściej chociaż czasami nie odbije się. a i właśnie ma wyżej główkę przy karmieniu może pomaga. a ile dajecie dzieciom swoim jak odciągniecie pokarm ?? bo ja dalej 100-110 ml czasem 120 ml.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011140 przez pesq
Odciągam 120 a ona wypija 90-110 najczęściej. Dziękujemy Asiu :).

Dziewczyny kp co ile maluchy wstają w nocy? Oprócz Basi bo pamiętam.. Inne tez chyba pisały ale nie pamiętam :( ja przejrzałam karmienia bo zapisuje i z reguły jemy 21-22, 1-2, 4-5 w nocy... Ile bym dala żeby tej pobudki środkowej nie bylo :P ale nic no to nie będzie trwać wiecznie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011159 przez asiekasiek
Pesq my dajemy jeść 20-21 później wstaje 2-3 a następnie 6 kiedyś nawet o 8 wstała...
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011160 przez mysia5
Pesq, Agatka a pieluszkowalyscie szeroko zanim miałyscie kontrolę? :)
Pesq śliczna rodzinka w komplecie ! :) , u nas tez tak jest, że jeden dzień marud i płacze a drugi dzień aniołek i ciszaaaa, spokój ;)
Agatka u nas z butla tez tak jest, czasami juz jest taki krzyk jakby to moje kurczątko ze skóry obdzierali ... :whistle:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011170 przez asiekasiek
Pesq u nas było co łaska 200zl ale wtedy ksiądz powiedział ze drożej będzie bo na mszy chcieli jakiejs innej...
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011174 przez pesq
Mysia nic nie robiliśmy przed USG - Agatka ma bardzo często a właściwie caly czas nóżki w pozycji żabki wiec bylam prawie pewna ze będzie dobrze z bioderkami. Jakos sama tak uklada jakby miała pieluchę gruba ;)

Kurde mam nadzieje że u nas nie 500 zl bo bez przesady.......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1011185 przez Zazanna
Hej Wam :)

Pesq przywołałaś mnie ;)
U nas niestety dalej katarro, dziś Tomek umówi nas do przychodni na kontrolę, bo już powinien przejść.
Przepraszam, że nie piszę, ale Malutek wyje, a jak nie wyje to ..siedzi na mnie ;) Ewentualnie na spacerach nie wyje, ale wtedy nie mam jak napisać, a jak już mam chwilę, to staram się nadabiać domowe obowiązki lub po prostu się przespać :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

I tym optymistycznym zapisem skończę, gdyż miłość mojego życia się budzi i kwęka, a to znak, że niedługo będzie ryk pt. "JEEEEŚŚŚŚĆĆĆĆ!!!" B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1011188 przez kasandra9
Sorki zldziewczyny, ze nie pisałam, cos podczytywałam, ale nie mialam weny pisac. Jestem w Ciechanowie od piątku i odżyłam!!! Siedzę u fryzjera, pojezdxilam na zakupy, w końcu mam samochód:) najważniejsze - jest lepiej!!! Brxuszkowe problemy zginęły póki co, ba, wczoraj byla samodzielna kupa!!!!! Wszystko się stabilizuje, taka jestem szczęśliwa! Agatka rośnie jak szalona! Ustabilizowaliśmy jej karmienia, tzn. Dopiero 3 dxien tak restrykcyjnie, ale spie!!! 21 karmienie a potem 1-2 sie budzi i do 6 spi...szoook! Czasem trudno jej wytrzymać te 3h, jest niecierpliwa i chce wszystko natychmiast:) babcie spisują sie na medal, tesciowa mnie szokuje, bo na krok nie odstepuje, przewija itp. Juz czasem czuje się jak wyrodna matka, ze ja za Malo czasu z nią spędzam , ale sami każą mi sie iść kapac albo jechać gdzieś. :))) powiem Wam ze w konc zaczynam czuć ze żyje, ze wracam do zywych Agatka jest kochana, smieje sie, robi boskie miny, gada po swojemu i lubi spac na mamci(i na każdym sumie:))), mąż chce kolejna córeczkę szybko;))))
Obiecuje, ze Was nadrobię kochane:)
PS. My ortopede mamy dopiero 5.11, bo mieliśmy info, ze do końca drugiego miesiąca mamy iść i tak byl termin, na styk:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl