BezpiecznaCiaza112023

listopad 2015

8 lata 8 miesiąc temu #999426 przez Mamma Mia!
MoNIQa - o matko! dopiero przeczytałam co się stało...jak dobrze widzieć Twojego ostatniego posta...:) nie jestem w stanie sobie wyobrazic ile stresu i nerwow musiałaś mieć przez ostatnie dni...ale to już za Wami! Malutka jest bardzo dzielna i silna :) Pisz co u Was, będę nadal trzymać mocno kciuki żebyście szybko były razem w domu. Będzie wszystko dobrze:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #999428 przez Mamma Mia!
Dziewczyny dawno się nie odzywałam ale śledziłam forum. Mała dała mi trochę popalić a do tego mieliśmy co chwila odwiedziny i zupełnie nie miałam jak usiąść na chwilę do laptopa :) W poniedziałek miałam glukozę ale poszło bez problemu, tylko to siedzenie 2h było męczące ale dzięki książce i gazecie jakoś się udało przetrwać :) Cytryny nie mogłam dodać do glukozy ale naprawdę nie było źle, miałam wypić glukozę w max 5 minut. Mam juz wyniki, ale sama nie wiem bo na czczo i po 2h mam podane normy i jest ok, ale nie ma podanej normy po 1h. Po tym czasie mam glukozę 147,10 mg/dl. Jak to u Was wygląda?
Na czczo mam 78,30 (przy normie 60-99)
Po 1 h mam 147,10
po 2h mam 101, 50 (przy normie do 140)

Dodatkowo miałam jeszcze robione TSH, ale tutaj wszystko ok.
Mała wierci mi się w brzuchu niesamowicie, waży już 865 gram. Podobno trochę za mało jak na ten tydzień ale jeszcze mieści się w normie. Robiliśmy też usg 3d i widzieliśmy naszą córeczkę, ale tylko udało się podejrzeć profilem bo tak się do mnie wtulała, że nie chciała się przekręcić ;) za to pokazała nam szczerzy uśmieszek parę razy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999429 przez Patuśka
MoNiQa Boziu !!! super !!!!! Bardzo bardzo się cieszę :) :) :) Trzymam bardzo mocno za Was kciuki . Emilcia dzielna dziewczynka ! :) Teraz już będzie tylko lepiej :) Na rączki ? jejciu aż mnie ciarki przechodzą jak czytam ! :) Podobna do Ciebie ? A tam większy brzuszek ważne że masz ją przy sobie i że jest taką dzielną i silną dziewczynka :) Koniecznie pisz co i jak u was jak malutka jak sie czujecie :) I jak znajdziesz czas to pochwal się tą swoją kruszynką wstaw jakieś zdjęcie :) :) e-ciotka koniecznie musi zobaczyć tą małą damę :) Dużo całusów dla was trzymajcie się tam :) :*

Mamma Mia Dobrze ze przeszłaś glukozę bez żadnych problemów :) ja myślałam że padnę po wypiciu . Zaraz nadrobi wagę :) Albo po prostu jak to dziewczynka będzie drobniutka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999456 przez agadzie84
Moniqua jak dobrze czytać że idzie ku dobremu:) Trzymam kciuki żeby było jeszcze lepiej:)
Też jestem ciekawa Emilki... :)

Chyba wypatrzyłam wózek :) www.sportline.riko.pl/images/brano/big/riko_brano_04_1.jpg
Jakby link nie wszedł to przesyłam ogólny do tego modelu, tylko zdecyduję się na kolor olive :)

www.sportline.riko.pl/produkty/brano/

W sumie od pierwszego wejrzenia bardzo mi się spodobał, ale pooglądałam też inne, jednak ten okazał się póki co numerem 1, też ze względu na zwrotność, pompowane koła, jest wygodny i funkcjonalny.

Mamma Mia mnie glukoza czeka w poniedziałek. Myślałam jutro ale jutro mam USG Dopplera, i chyba nie dam rady :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999508 przez Patrizia
MoNiQa to ja juz sie o Was nie martwie małą możesz już brać na ręce musi być w świetnej formie wielkie gratulacje taka kruszynka a jaka dzielna silna :D ucałuj ją od e-ciotki :* jak się masz?? wszystko oki chodzi się już lepiej??

Mamma Mia ja w wynikach nie pomoge bo ja musiałam czekac u swojego gina i mi tylko powiedzieli ze wszystko oki

agadzie84 ale ładny wózek :D daj znać jak jutro po USG ciekawa jestem co Ci powiedzą

Mój bąku też się juz rozpycha ale to świetne uczucie od poniedziałku biore się za pranie i układanie ciuszków :) dalej nie mam czasu na nic rodzice są do soboty i ciągle się gdzieś wymykamy dzisiaj płynęliśmy statkiem 4 godziny :D




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999512 przez Patuśka
agadzie84 Oo wózek bardzo ładny i kolor też :) czekamy jutro na wiadomości co i jak po USG :)

Patrizia czyli się nie nudzisz :P masz zajęcie :) Ja też znowu muszę się wziąć za pranie i resztę bo ostatnio tyle tego dostałam :)

U mnie rodzinka posiedziała i pojechali :) Siostra cioteczna mojego Sebastiana w ciąży przyjechała się pochwalić i na wesele prosić :P kurde .. ale wesele 17 października :( nie wiem jak ja dam radę .. Jak ja już ledwo chodzę a tu na sam koniec to już w ogóle będę się zataczać :laugh:

I u mnie znowu zaczęły się bezsenne noce :( wczoraj zasnełam o 4 dziś znowu nie mogę zasnąć chociaż chce mi się spac :// Znowu przesiedzę cała noc a później pół dnia bede odsypiać .. No ale siła wyższa . A jak wasze brzuszki ? :) Mój tata po 9 dniach jak się nie widzieliśmy stwierdził ze brzuch mi rosnie jak na drożdżach :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999535 przez agadzie84
hej dziewvzyny:)

Moniqua daj znać jak się czujecie!:)

Patuśka do spania bardzo polecam cebuszkę! taka poducha rogal, kupiłam 2 dni temu, jeszcze się do końca nie przyzwyczaiłam do spania z nią ale za to na plecy robi świetnie - mogę się na niej podeprzeć i wtedy jest naprawdę super...a poza tym jest mega przyjemna, i taka przytulaśna, myślę że może pomóc w zasypianiu:) Swoją kupiłam w takim sklepie z artykułami dla dzieci, ma też swoją internetową, www.etygrysek.pl i tam mają nawet niedrogie te rzeczy :)

Patrizia ah skąd ja to znam;) też jak rodzice u mnie byli to tez co moment coś:) a teraz jak jestem w PL to czas leci mi nie wiem kiedy...już za 2 tygodnie powrót :(

Dziewczyny denerwuję się przed tym badaniem...mam nadzieje że u małego wszystko ok i będę mogła być spokojna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999551 przez Patuśka
agadzie84 Koniecznie daj znać jak po badaniu i nie denerwuj się na pewno wszystko jest dobrze :)
A co do rogala to nie pomagają bo ja po prostu nie mogę zasnąć kładę się i nic mogę leżeć i leżeć a zasypiam nad ranem i wtedy odsypiam . Ja nie wiem o co chodzi ale noce mam już z głowy :)
Kurde mały wkłada mi nóżki albo rączki pod żebra i tak mnie strasznie boli ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999564 przez iwkaa
Patuska ty po prostu przestawiłaś sie ze spaniem! :) nie zazdroszczę ja odpukać spie jak miś :) ale w dzien nawet na 5 min głowy nie kładę staram się tez nie leżeć tylko siedzieć i wieczorem o 22 padam jak dziecko i tak do 7.30 sobie spie w nocy maly fika ok 4-5 jak tak tez bedzie sie budził na jedzenie to raz na noc może być :) w jakim proszku pierzesz ubranka bo zastanawiam się jaki kupić??? Kiedyś kupowałam JELP i był fajny
Agadzie wózek śliczny! a kolor ten oliwka super! daj znaćjak bedziesz po badaniu i nie denerwuj się bo steres szkodzi dziecku!!! :)
Patrizia to aktywnie spędzasz czas :) ja od pon mam Majke w domu bo przedszkole zamykajado 1 wrzesnia (dobrze że to tylko 1tydz i 1 dzien) bo jednak jak jej nie ma to mniej sie denerwuje i ona wogole taka cudowna przychodzi z tego przedszkola grzeczniejsza i ladniej się bawi sama a tak to taka grymasa chodziła.
Ja od poniedziałku zabieram się za segregowanie ubrań po Majce coś wybiore dla malego
Mamma Mia! ja ide jutro na glukoze.... :/
Moniqa jak super mieć taką maluteńką kruszynkę na rękach :) jak to trzymać żeby nie zrobić krzywdy Czekamy na fotke :) Napisz jak ty się masz
Ja się wczoraj ważyłam mam 4,5kg na plusie od początku :) i ostatnio w ciagu 2 tyg mam 4cm na plusie w pasie :D powoli rośniemy!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999591 przez Patrizia
agadzie84 czekam z niecierpliwością na wiadomości o maluszku :D

Patuśka my też dostaliśmy zaproszenie na ślub tylko chyba na 25 października i od razu daliśmy znać że nas nie będzie dla mnie to chyba już będzie po wszystkim a drugi powód to za daleko 900km nawet jakbym była jeszcze w dwu paku to wielkie ryzyko więc nigdzie sie nie wybieramy, jeśli chodzi o spanie to ja nie mam problemu mały wierci mi sie w nocy bardzo że muszę zmieniać pozycje tak z 2-3 razy sie obudze ale zawsze miedzy 4 a 5 wstaje na siku :)

iwkaa ja kupuje teraz persil sensitiv dziewczyny chwalą a nie trzeba wydawac tyle kasy co na te "specjalne" dla maluchów jak będzie mu nie pasowało to wtedy zmienię proszek :) czyli przedszkole dobrze działa na Majeczke :)

MoNiQa czekam na zdjecie kruszynki :) i wiadomości jak tam u Was??

Powiem Wam że chyba zaczynam mieć stracha jak pomyślę sobie że ciągle skupiam się na samej ciąży a nie na tym co pózniej :/ i teraz sobie myślę jak to bedzie z takim maleństwem w domu ja nie mam pojęcia co i jak jeszcze w obcym kraju z językiem nie jest jeszcze az tak dobrze rodzina w PL :( tylko siostrę mam tutaj dobrze że mąż ma mieć podobno 2 tyg wolnego jak mały się urodzi




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999610 przez Patuśka
iwkaa ja proszek mam ten LOVELA :) Ja też rosnę coraz bardziej rozstępy zjadają mi coraz bardziej brzuch o nogach juz nie wspomnę .. ale zaczynam się do tego przyzwyczajać bo smarowanie itd nic nie daje więc mam to już w nosie :P

Patrizia Myślę że to samo przyjdzie jak zobaczysz maluszka to będziesz wiedziała co robić itd. chociaż ja też nie ukrywam że czasami się zastanawiam czy dam sobie rade z takim okruszkiem :) Co do wesela też mi się wydaje że bedę już po albo w trakcie więc raczej nie zagoszczę :) tylko my mamy bliżej bo 120 km ale jak będę jeszcze przed to chyba i tak bede sie bała jechać bo nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie . Wracając do spania ja na siku budzę się 3-4 razy jak już zasnę a zmiana pozycji to już w ogóle co 30 minut bo cała drętwieje a mały fika sobie o różnych porach :P

W poniedziałek zamawiam już łóżeczko żeby już czekało :) Dziś kupiłam dużą komodę na ciuchy małego więc wrzesień będzie miesiącem przygotowań muszę popatrzeć czy wszystko mam i czy o niczym nie zapomniałam :P No i myśle żeby pod koniec września torba była już spakowana i czekała bo październik to będzie pod znakiem zapytania wtedy już tylko będziemy czekać na małego :)
Oj jak tak myślę to już tak mało czasu zostało że zaczynam myśleć o porodzie i szczerze mówiąc zaczynam się powoli bać :P
Wczoraj tak sobie siedziałam i oglądałam zdjęcia z USG to pierwsze mam z 7 tyg taka mała plameczka 11 mm a teraz ? taki duży chłop .. Czas leci szybko tu dopiero się dowiedziałam a tu już prawie koniec .. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999614 przez iwkaa
Patuska przygotowania pełną parą :)
Ja tym razemchyba walizki nie bede pakować :) tzn wszystko przygotuje ale spakuje przed wyjazdem bo to troche potrwa nie ma tak chop siup :D tamtym razem zaczęlo się po 1 w nocy a po 6 rano dopiero pojechaliśmy do szpitala na spokojnie bez paniki
(kupcie sobie lewatywke w aptece) jak cos sie zacznie lepiej w domu zrobic :) choc może nie będzie potrzeby i sama fizjologia się wydarzy :)
Patrizia tak jak Patuśka pisze wszystko samo przyjdzie to jest tzw instynkt macierzynski choc teraz to wszystko wnecie można wyczytac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999623 przez Patrizia
Patuska ja sie tam nie boje porodu może przez to ze pierwszy miałam taki jak z bajki, ja teraz siedze właśnie na ebay i szukam komody dla młodego duzo jest tych z IKEA ale nie wiem czy one maja fajne głebokie szuflady na aukcji nic nie pisze tylko ogólne wymiary :)

iwkaa lewatywka jest niezbędna hehe ja sie jej bardzo bałam ale jak już było po to stwierdzam ze nie ma sie czego bać teraz tu w DE nie robią tylko na życzenie jeśli mi sie uda zrobi w domu a jak nie to chce żeby mi w szpitalu zrobili dla świętego spokoju :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999723 przez agadzie84
Hej dziewczyny, trochę późno ale dzień aktywny, już wszystko pisze:)

No więc tak: u małego wszystko jest ok, rozwija się dobrze, ale ciąża to jakos 24 tydzień i 5 dzien, bo do zapłodnienia doszło później niż zakładałam :) waży 734 gramy, wszystkie przepływy w normie, serduszko, narządy wewnętrzne itd prawidłowo, natomiast u mnie przepływy trochę ponad normę i muszę to za ok. 2 tygodnie skontrolować, no i niewykluczone że będzie wskazanie do CC .
No i termin porodu to sam koniec listopada, jak nie początek grudnia.

Patrizia rozumiem Cię doskonale, ją tam w Hiszpanii poza mężem też nikogo nie mam, no teraz teściów ale to nie to samo. Mam nadzieję że w szkole rodzenia poznam jakieś fajne dziewczyny.

Patuska oj to cienko że nie możesz spać...
Też sypiam bardzo dobrze, tylko rano tak 4-5 na siku się budze.

Iwkaa fajnie że jest mozliwosc mała do przedszkola :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #999725 przez Patuśka
agadzie84 no to same dobre wiadomości :) Niepotrzebnie się denerwowałaś ale najważniejsze że sprawdziłaś i wiesz że jest wszystko dobrze :) :)

Patrizia, iwkaa no ja się boję i może trochę panikuje ale to mój pierwszy więc nie wiadomo czego się spodziewać :) No ale wszystko się okaże :P

Ja ze sobą cały dzień walczę żeby nie spać z nadzieją że prześpię noc ;) póki co siedze bo mały tańcuje dziś cały dzień i to tak porządnie kopie z dnia na dzień coraz mocniej :)

MoNiQa daj znać jak sie macie jak Twoja kruszynka się czuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl