BezpiecznaCiaza112023

listopad 2015

8 lata 5 miesiąc temu #1014180 przez Patuśka
Hej ☺
Niestety nie odpisze na wszystko bo za dużo tego . Brzuszki przesliczne ! :)
Jeśli chodzi o smoczka to ja jak najbardziej daje .
Patrizia co do witaminy D to na początku miałam zalecenie że szpitala codziennie 1 kapsułek na dzien później położna kazała dawać co 2 dzień i pediatra potwierdziła i do tej pory podaje małemu co 2 dzień więc myślę że warto się dowiedzieć .
Agadzie trzymam kciuki żeby szybko i bezbolesne poszło !:) i oczywiście czekamy na wieści .
Iwkaa Twój brzusio to taka piłeczka aż Milo popatrzeć :)

My dziś wrocilismy powiem Wam że tak się balam a małemu było tak dobrze na wsi że całe dnie i noce przesypia tylko 2 razy w nocy na jedzenie się budził aż byłam w szoku i czuje się jak nowo nnarodzona haha :) teraz też wrocilismy mały wykapany najedzony śpi :) więc i ją zaraz się klade bo dziś mój ma jeszcze wolne a od jutra nocki ... :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014226 przez iwkaa
Patuska to teraz bedziesz uciekać na wieś jak mały bedzie sie dokuczał :) Jednak powietrze ma nardzo duże znaczenie dla człowieka :)
No dzięki patuska piłeczka brzusio ale juz mi tak z nim nie wygodnie buty to ja ubieram na bezdechu skarpety też a w nocy przekręcic się to tragedia sunę się po łóżku...
Dzisiaj dalej mam gorszy dzień głowa od samego rana okropnie mnie boli wzięłam parecetamol ale chyba nie pomaga a do tego niedobrze mi i czuję się jak by mnie walec przejechał ale będę tylko leżeć dzisiaj i nic nie robię i oby przeszło bo dzisiaj czeka mnie wyjście na tańce bo mój późno wróci
Agadzie pisz co tam u Ciebie!????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1014246 przez ElizaZ
Agadzie Gratulacje.... spisałaś się na medal!
iwkaa dzięki bardzo za Twoją opinię i myślę że zrobię tak jak Ty i kupie smoczka i oczywiście ja podejmę decyzję sama, ale chciałam posłuchać Waszych zdać na ten temat. Ja całym sercem jestem z małą i gdybym mogła tak godzinami z nią leżeć to bez problemu bym to zrobiła ale mam też drugie dziecko starsze i muszę mieć czas dla niego. Zastanawiam się i podpytam jutro położną czy muszę czekać do skończonego miesiąca. Widzę jak robię obiad i odkładam ją do łóżeczka żeby zasnęła sama jak ona się męczy. czasem nawet 1-2 do 2 godzin zasypia a przy cycu zje, potem złapie i już nie ssie tylko spi.. dopóki leżę ja, jak wstaje to i ona i jest krzyk. Wczoraj byłam zmęczona więc przespałyśmy nockę razem. Zjadła , wypuściła pierś i spała.
Nie chciałabym jednak żeby przez to nie ssała piersi, zależy mi na karmieniu pomimo iż to boli.
iwkaa Ty masz już córeczkę a teraz czekasz na drugą ?? czy pierwszą udało Ci się karmić i dawać smoczka ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014270 przez iwkaa
Eliza mam corcie teraz czekam na synusia :)
Maje karmilam 2miesiace musiałam ja odstawic bo mialam wyjazdy na weekend do szkoły a smoczek dostala od razu jak wrocilysmy ze szpitala dostawala go tylko do zasypiania Dzieki temu nie mialam problemu zostawić jej na 2-3 dni bo zasypiala sama ze smoczkiem nie bylo tez lulania kolysania Teraz mimo tego ze bede na wyłączność dla malego tez chce tak samo robic To jest wygodne dla wszystkich dla mnie meza czy mojej mamy jak bysmy chcieli gdzies wyjsc a przecież smoczek dziecku krzywdy nie robi w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014302 przez Patrizia
Eliza mój bąk przez 3 dni w szpitalu nie dostał ani raz smoczka ale ostatni dzień był masakryczny płacz cały czas pielęgniarka przyniosła nam wtedy smoczka i go polubił i tak jest z nami do teraz nie daje mu go czesto ale jak już zje z cyca i ciągle coś mu nie pasi to wtedy smoczek raz chce i usypia z nim a czasem wezmie na chwile i wypluje ale na ogół smoczka daje :) a cyca ciągnie cały czas tak samo nie widze różnicy żeby coś się zmieniło najada się więc jest dobrze :)

Mam do Was pytanie jak często kąpiecie dzieci? Jasiek na szczęście lubi się kąpać ale chyba takich maluszków nie kąpie się tak często?? położna nie przyszła przesuneła wizyte na poniedziałek a witaminach mi napisała ze wit D mogę podawać jak chce ale nie musze ona zaczyna wprowadzać wit po 6tyg bo wcześniej bolą brzuszki czesto
Ja żałuje że cały czas karmie na nakładkach silikonowych próbowałam już parę razy dać cyca samego ale nie umie się złapać :( a tak poza tym muszę się troche ogarnąć dom zaczyna wyglądać jak u rumunów :P :P

agadzie84 jeszcze raz GRATULACJE :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014306 przez iwkaa
hehe Patrizia bałaganem się nie przejmuj! :) Ja Majkę na początku kapałam codziennie żeby przyzwyczaiła się do jednakowego rytmu dnia i nocy a później co drugi dzień Także jak zrobisz będzie dobrze :)
To jednak witaminy też sie tam u was podaje
Takie mam dzisiaj mocen te skurcze przepowiadające że aż nie przyjemnie... i mały bardziej dzisiaj aktywny ale jeszcze 3 dni! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014313 przez Patrizia
iwkaa codziennie?? a tutaj tak mają że mi powiedzieli żeby małego nie kąpać nawet z 2 tyg tylko tak na sucho teraz tak co 3 dni była kapiel ale pewnie zaraz się wprawię i będziemy się kąpać tak co drugi dzień myślę :)
3 dni i kolejna mamuśka będzie mieć brzdąca przy sobie :) a może wcześniej hehe :D




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014342 przez agadzie84
Dziekuje dziewczynki:)) mam pierwszą samodzielna zmianę pieluchy za sobą;) jej on jest taki malenki, aż normalnie rano balam się go dotykać, teraz ok. Ma duży odruch ssania woiec z cyckiem jakos idzie ale nie wiem czy mubto wystarcza... No i spokojniutki, przynajmniej teraz ;)/tylko by spał i spał :))) no i robi tu za sensację bo się urodził z blond włoskami, a tu wszystkie noworodki maja czarne włoski ;) no i ma niebieskie oczka, ale oczka mogą się zmienić jeszcze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014343 przez iwkaa
patrizia codziennie kąpiel na początku ale to wiesz jak to wygląda chwila chlapu chlapu i koniec 2min i wystarczy :D jak dziecko kilka kilkanaście razy robi kupę to weź go nie umyj przez 2 tyg masakra jakaś... :) no ale masz racje w takim wypadku co drugi dzień wystarczy
Agadzie brawo!!! pierwsza zmiana jest stresująca później tylko lepiej ale faktycznie nie dziwię Ci się takiego okruszka dotknąć sama bym pewnie i teraz miała obawy Dobrze niech robi furorę w szpitalu niech wiedzą że w Polsce są nie tylko ładne dziewczyny ale i chłopcy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014354 przez Patuśka
agadzie jeszcze raz bardzo gratuluję synusia :) Tez się nie dziwię że się bałaś takiego okruszeczka małego przebrać :P Ja mojego pierwszy raz też się bałam a to 10 cm mój większy był :P No i super że poród tak szybko poszedł :)
patrizia ja mojego też kąpie codziennie . Położna powiedziała na początku przez pierwsze 2 tyg. co drugi dzień żeby mu skóry nie przesuszać a teraz już normalnie codziennie o tej samej porze staram się tak jak iwkaa napisała wprowadzić go w taki rytm dnia żeby wiedział że o tej godzinie jest kąpiel o tej spanie itd. itd.
iwkaa o kurdę jeszcze zaraz okaże się że wcześniej bąbla będziesz miała przy sobie :P

A my dziś byliśmy na spacerze prawie 3 godziny mały spał cały czas :) wróciliśmy, zjadł i poszedł spać a ja za sprzątanie bo już troche się nazbierało a jutro jeszcze gości mamy do małego przyjeżdżają więc trzeba było chociaż troszkę . A tak to mały teraz śpi ja mam chwilę dla siebie zaraz jak wstanie to kąpiel i spać . Dzis mój się zamienił z nocki więcna noc będe miała go w domu :)
Naprawdę te nasze ciąze tak szybko zleciały ..jeszcze niedawno wszystkie tak bardzo chciałyśmy urodzić itd. a tu już praktycznie wszystkie z bąbelkami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014368 przez iwkaa
Patuska z ta kąpielą masz racje na początku skóra taka delikatna jest dlatego ja kupiłam do kąpieli emulsje Oilan jest bardzo tłusta i nie trzeba później smarować bąbla Czasem nawet dla Mai ją kupowałam jak miała sucha skórę
No to po spacerowaliście długo :) oj jak ja już nie mogę się doczekać pierwszego spaceru :) oby zima za szybko nie przyszła bo nie zdążę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014379 przez Patuśka
iwkaa zdążysz , zdążysz :) jeszcze chwilkę i będziesz miała bąbelka przy sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1014382 przez Mamma Mia!
Iwkaa - no to zostałyśmy tylko my :) mi lekarz dawał parę dni a tu minąl tydzień i nic. Już zaczynam się niepokoić. Mała szaleje w brzuchu aż boli tak się wygina. Jeżeli do poniedziałku nic się nie zadzieje to mam się zgłosić do szpitala na ktg i być może usg. Ale jakoś nic teraz nie czuję żeby coś miało się dziać...:/ Takie czekanie najgorsze:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014385 przez iwkaa
Mamma Mia wiesz to przyjdzie w takim momencie co nie będziesz się spodziewać :) to nie czekaj może szybciej ruszy :)
Ja tez juz mam dosc juz wszystko mi przeszkadza boli drazni a od kilku dni taki mam nacisk na zoladek i chyba przez to jest mi niedobrze Moj tez szaleje czasem spokojnie a czasem to az bol nie miło sierny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014391 przez Mamma Mia!
no właśnie, u mnie to samo. Do tego ból straszny w pachwinach jak stoję aż się zginam. Od ok 2 tygodni nie wychodzę bo nie dam rady przejść więcej niż 100 metrów. W pierwszej ciąży dzień przed porodem wysprzątałam cały dom a teraz klops ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl