BezpiecznaCiaza112023

Rodzimy w czerwcu 2011 ;-)

13 lata 4 tygodni temu - 13 lata 4 tygodni temu #107309 przez Malgorzatta
kasiorek0310 napisał:

Malgorzatta no to ładnie jak z małym wszystko ok i waga tez całkiem niezła. To ambitne plany na wakacje i jeszcze na Maroko bajka żyć nie umierać my w te lato to chyba nigdzie się nie ruszymy niestety wesele pochlania każde oszczędności :( Ale liczę na to że może małe wycieczki będziemy robić z małym.88cm z pasie to bajka to pewno taka malutka pileczka z przodu :side:

Madzia8288 no to powodzenia w negocjowaniu ceny oby się udało. Daj znać potem :)

Agi no to fajniutko jak jutro Paule odbieracie z sanatorium pewno tez sie cieszy że wreszcie u siebie w domku bedzie w wami niz tam w ośrodku, to korzystaj jak mężuś ma wolne miłych zakupów.

A wyniki z 50g glukozy mam dziwne bo na czczo wyszło mi 105mg/dl a norma jest od 70 do 115 wiec chyba dobrze ale znowu na druku mam że wynik po 2h jest 153,15mg/dl a normy już nie wypisali nie wiem skąd te 2 h skoro rano przyszłam to pobrali mi krew i czekaliśmy na wyniki dobre 45 minut i dopiero jak wyszły ok dali mi glukozę do wypicia i po godzinie znowu pobierali krew a na druczku jest wynik z 2 godzin skoro ja TYLKO GODZINĘ SIEDZIAŁAM A NIE 2 h dziwne to jakoś zobaczymy co ta moja powie oby mnie znowu nie wysłała na 75 skoro i tak juz niewiele zostało do konca a na samym początku co robiła mi badania na cukier na czczo to wyszło 69.53 nic czekamy do jutra co powie. Mały kopie jak tylko może dalej rano i wieczór czasami w ciagu dnia sie wypina co zaczyna byc bardziej bolesne a sił coraz mniej jak wczoraj szlam na uczelnie to w jedna stronę 25 minut a teraz aż 45 minut w jedna stronę. I jutro wreszcie długo wyczekiwana wizyta o 10 :lol: :lol: wiec długo nie będę czekać.
I zakupiliśmy pościel małemu/ a raczej materiał bo babcia będzie szyła :woohoo: takie wzory allegro.pl/2-el-posciel-dla-dzieci-120x9...ina-i1560903255.html
77- beżowe misie w okienkach
65 - zielono- pomarańczowe dinozaury na błękitnym tle
16 - zielone kaczki
19 - błękitne żyrafki
Miłego popołudnia w tak piękny dzień.


Kasia no nie weim czy taka mała piłeczka, raczej wielki arbuz....

Pościel super, ja chyba też taką kupię bo tania i ładna, widziałam jakieś komplety, nawet 2 - częściowe ponad 100 zeta.....

Co do tej Twojej gluzkozy, to wszystko sie zgadza, tylko źle Ci oznaczyli, no bo tak naprawdę test 2 godzinny robi sie tylko przy 75 g gluzkozy... A pierwszy wynik to wynik dla gluzkozy na czczo, następny wynik po godzinie od wypicia.
a tu masz wyniki:

* na czczo do 105mg%, po 1 godz. do 139mg% włącznie- wynik prawidłowy
* między 140 a 180 mg% należy ponownie wykonać test obciążeniowy i wypić 75g glukozy
* po podaniu 75 g glukozy i nieprawidłowym wyniku testu lub stężeniu glukozy powyżej 180mg% konieczna jest wizyta w poradni diabetologicznej
* jeśli test z obciążeniem 50g glukozy jest zły, a wynik z obciążeniem 75g glukozy jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży trzeba będzie powtórzyć test obciążenia 75 g glukozy

czyli wychodzi na to że wszystko jest ok:, chociaż nie wiem, czy ten drugi wynik nie powinien być mniejszy niz 140?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107331 przez hagne
Śliczna pościel :) ja jeszcze nie wybrałam poscieli ani łóżeczka, w sumie bardzo mało mamy rzeczy, trzeba zacząć się porządnie szykować..
A co do tej infekcji, to próbowałam już dosłownie wszystkiego.. tantum rosa, lacibios femina, lactovaginal, clotrimazol, płyn lactacyd i dalej swędzi i piecze :( już nie mam siły czasem. Skoro mówicie, że rumianek nie pomaga, to nie będę stosować..
Madzia to super jakby się Wam udało z tym domkiem. Tylko czy finansowo dacie radę? Koszty kredytowe plus wykończenie wszystkiego w środku i na zewnątrz.. My zdecydowaliśmy się na mieszkanie głównie z powodów finansowych, poza tym mój mąż to nie jest "złota rączka" więc ty to masz szczęście :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu - 13 lata 4 tygodni temu #107350 przez agi-p
Dziewczyny pościel bardzo fajna :) Ja mam 3 komplety i nie kupuję więcej.Odkupiłam od koleżanki , ale prawie jak nowa i kolorki bardzo intensywne .
Kasiorek jak zwykle idziesz na rano do lekarza...szczęściaro Ty :) Ja mam wizytę o 15:30 . Ciekawe co mi wyszło na tej glukozie.
Madzia też nie lubie jak mój Mężuś wyjeżdża...na szczęście skończyły mu sie te 2 i 3 dniowe wypady :)No i oszczędzaj się Kochana :) Już niedużo zostało , wiec wytrzymasz :) No i Malutka juz 2 kg :) superowo :) Leż spokojnie i zbieraj siły :)

My dziś pogrilowaliśmy i jestem najedzona jak mała Świnka :P i pochłonęłam tyle lodów dzisiaj , ze normalnie to by mi na miesiac starczyło :P
Kurcze w świeta będę miała dom pełen ludzi ! Rodzinka i znajomi ! Czasami to najchętniej bym gdzieś wyjechała . Wszyscy chcą wpaść niby tylko z życzeniami na chwilę ... ale ja już wiem jak to sie kończy . Znowu 3 dni wycięte z życiorysu . A teraz w ciąży to mam normalnie alergię na ludzi po alkoholu . Jak pomyślę co za głupoty będą wygadywać i jak się zachowywać to mam ochotę zniknąć na święta . Masakra !!! Ja chcę odpocząć !!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107363 przez Madzia8288
hagne kurde wlasnie mi sie cos przypomnialo , co do infekcji wiesz ja jakis czas temu bralam tabletki dopochwowe i zdarzylo mi sie przy nich wspolzyc no i juz po wlasnie dostalam lekkie pieczenie - swendzenie ale ja zastosowalam tylko masc bepanthen , ogolnie uzywam go teraz do sutek ;) staram sie je jakos przygotowac na pozniej bo slyszlam rozne opinie :x ... no i wracajac do tej masci to mi po niej przeszlo od razu wieczorem na noc posmarowalam a rano juz nawet nie pamietalam ze cos mnie pieklo swedzialo ;) sprobuj moze i tobie przejdzie ;)
A co do domku to nie ukrywam ze bedzie bardzo ciezko z kasa przez jakis czas :x wiadomo mala , przeprowadzka , remont , no masakra ale moji rodzice nam pomoga w maire mozliwosci jakos to bedzie liczymy sie ze tzreba bedzie kazdy grosz nakladac na dom ale szczerze mowiac dobrze to przemyslelismy i wolimy nakladac kase na dom niz na czynsz czy jakies remontowe czy inne wydatki na mieszkanie :x ... a z czasem domek bedzie wygladal jak trzeba ;)

a o tej glukozie to ja pojecia nie mam bo nie mialam robionej ani razu :x

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107422 przez kasiorek0310
Madzia pościel śliczna :)

Malgorzatta tez mi się wydaje że powinien być niższy niż 140mg/dl ale ważne żeby nie przekraczał 180mg/dl nic dowiemy się jutro jak pójdę z reszta tylko o 13 jednostek przekroczony to może nie tak źle będzie.My mamy ten sam komfort że tylko materiał kupowaliśmy resztę babcia wnukowi szyje razem z prześcieradełkiem w komplecie wiec nas to jeszcze taniej wyjdzie a każdy grosz sie liczy :blink: :blink:

agi-p zawsze biorę na rano wizyty bo do popołudnia to chyba bym się zaczekała a ja nie cierpię tak czekać żeby małego zobaczyć zobaczymy jak twoje wyniki i ciekawe co moja gin powie na te moje oby nie kazała robic badania na 75g bo chciałam żeby od razu mi dały to nie chciały :angry: :angry:
No tak ten stan juz nie sprzyja zabawom i imprezom rodzinnym ale to chyba takie skutki tych naszych brzuszków nie ma co ja tez nie lubię takich rodzinnych spędów tym bardziej teraz w ciąży kiedy człowiek coraz bardziej sie męczy :blink: No to agi będziemy czekac na wieści z twojej wizyty.

Madzia to ty nawet glukozy nie miałaś jak sie doprosiłam teraz o nia i mam za swoje bo wynik nie bardzo wyszedł a z tym domkiem to fajna sprawa wiadomo ze ciężko i w ogóle ale zawsze to wasze będzie i powoli dojdziecie do tego że będzie zrobiony tak jak chcecie drobnymi kroczkami i sie uda. Dobrze że macie na kogo liczyć w pomocy bo to tez duzo daje w razie kłopotów (odpukać) trzymamy kciuki żeby wszystko zakończyło sie pozytywnie :side: :side:

Miłej i spokojnej nocy. Dobranoc dam wam znać co z ta moja glukoza i jak po wizycie mam na 10 ale pewno wejdę ok 10:30 trzymajcie sie. A najbardziej boli jak maly sie wypina w okolicach pępka to wtedy cholernie boli :( :( Dobrze że już niedługo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107432 przez Malgorzatta
Kasiorek, ja miałam przecież przekroczoną normę po teście z 50 g, lekarz wyśle Cię pewnie na 75 g i tyle.... dopiero po tym drugim jakby coś było nie tak trzeba się martwic....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107437 przez Malgorzatta
Madzia8288 a ja uważam że 300 tys za taki metraż z ogrodem to jest naprawdę mało,nie wiem gdzie ty mieszkasz, ale w kraku czy w wawie to za 300 tys to sobie możesz kupić małą klitkę ok. 50m2 i to stan deweloperski tylko.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107440 przez AgaDolata89
ja tamto usg mialam ostatnie. gin powiedzial ze w szpitalu mi zrobia przed samym porodem.mam skierowanie do neurologa. ledwo zdazylam na wizyte bo zapomnialam ze wogole dzis ja mam ;/ moja pamiec ostatnia plata figla.szyjkA sie skrocila i schowala ;P
my o wycieczkach mozemy pomarzyc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107454 przez hasia_86
cześć dziewczyny, my tu dzisiaj tak wcześnie bo na wyniki jedziemy :P czuje się paskudnie bo się chyba przeziębiłam i meczy mnie katar :/ nawet jeszcze nie nadrobiłam tego co napisałyście

pozdrawiam, jak poczuję się lepiej to więcej napiszę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107456 przez AgaDolata89
ja na nogach bo moj wczesnie do pracy dzis mial :)
cala noc koszmary mi sie snily :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107466 przez agi-p
Dzień dobry :)

Kasiorek to czekam na wieści co tam u Nikosia :) Ja musze czekać do popołudnia...ale zleci mi szybko . Ok 10 jade po Paulinkę , potem szybki obiadek i upragniona wizyta :)

Dziś dokonałam ponownego ważenia i .... 68 kg !!!! zaczynam 32 tydz i 13.5 kg na plus !!! Ale przez ostatnie 3 tyg przytyłam 1 kg , wiec nie ma źle . Normalnie przez całą ciażę tyłam ok 3-4 kg w 3 tyg .

Aga u mnie z pamięcią też coś gorzej :P Zapominam o różnych rzeczach , co wcześniej mi isę nie zdarzało nigdy.I taka rozkojarzona chodzę . Ponoć w ciąży to się zdarza , ale moja znajoma mówi , ze u niej to po porodzie zostało hihihi :)

Hasia to kuruj się tam i odpoczywaj . Herbatka z miodem i cytrynką i łóżeczko powinny pomóc :)

Idę dać pościel na balkon ,bo zapowiada się świetna pogoda :)
Miłego dzionka i do spisania potem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107492 przez Madzia8288
Dzienn dobry ;) pogoda dzis zapowiada sie znow piekna ;) dzis biore sie za pranie , bede prac wszytko co sie da wczoraj sobie odpuscilam pranie pomimo ladnej pogody wywiesilam tylko posciel i poszyscilam wszystkie buty z zimy teraz moga sobie czekan na drugi rok ;)...

kasiorek glukoze mialam robiona tylko z krwi moj gin stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby zeby robic ta "krzywa glukoze" (chyba tak to sie nazywa :D)

Maglorzatta ja mieszkam w okolicach Katowic dokladnie MYSLOWICE tu domy tez sa bardzo drogie :( szczerze mowiac po tym co widzielismy juz to cena jest do przezycia za ten dom ale mimo wszystko jest to wygorowana cena... tam trzeba bardzo duzo wkladu :( ale patrzac na sam metraz to sie oplaca tak jak piszesz tylko ze tu to nie tylko metraz sie liczy... szczerze ci powiem ze nam taki ogrod specjalnie do szczescia nie jest potrzebny wystarczylo by nawet polowe z tego... no ale niestety albo wszytko albo nic.... po swiatach sie okaze czy bierzemy to czy szukamy dalej , ja ogolnie mam juz dosyc szukania wyobrazcie sobie ze za 220tys gosciu w tej samej okolicy sprzedawal "dom" w ogloszeniu bylo 50m + 20m mozna zaadoptowac tzn ze z poddasza mozna bylo zrobic pokoj , w opisnie napisal doklanie SPRZEDAM DOM - polowe blizniaka O POWIERZCHNI 50M Z MOZLIWOSCIA ZAADOPTOWANIA PODDASZA 20m (co by wynosilo 70m) 2 pokoje i 500m ogrodu :x ... wyobrazcie sobie ze my tam pojechalismy :x okazalo sie ze te 50m to jest tylko kuchnia i JEDEN maly pokoj kiedy ja sie zapytalam ze strachem dolownie !! czy to jest tylko ten jeden pokoj to on mi odpowiedzialm ze NIE ZE JEST JESZCZE JEDEN TYLKO TRZEBA SOBIE SCIANE WYBURZYC ZEBY ZROBIC DO NIEGO PRZEJSCIE I POKAZAL NA ROG SUFITU ZE ON MYSLAL ZEBY WYBURZYC W TYM MIEJSCU SCIANE I SCHODY POSTAWIC no mi sie nogi ugiely :( ... :D po tym koszmarze pokazal nam lazienke w ktorej byla tylko ubikacja i wystajace rury ze sciany... a na ziemi plastikowa wanienka taka jak ja mam dla swojej niunia NO KOSZMAR!! a no i do tego dwa pomieszczenia dobudowane do tego blizniaka takie gospodarcze :/ jedno z nich bylo na zdjeciu w ogloszeniu sluzylo tam jako ten 2 pokoj MASAKRA ale zeby do niego wejsc tzreba bylo wyjsc z domu normalnie szok przezylam ! aha zeby nie bylo dach do wymiany okna i podlogi i sicany oczywiscie tez do robty a no i centralnego tez nie bylo i teraz patrzac na ten dom za 220tys a na ten za 300tys moge pwoiedziec ze ten za 300tys jest bardzo tani :x ... no ale tak jak mowie dla nas to za duzo i gosicu musi cos spuscic mysle ze bynajmiej 20 tys na centralne ;) ... KURDE ALE SIE ROZPISALAM ale jak tyko pomysle o tym to normalnie az nie moge sie powsztrzymac :D :D ....

dobra znikam sobie zrobic herbatke i jakies sniadano jestety dzis jemy samotnie moj wraca dopiero jutro :x... a ja mam w planie wybrac sie na teorie ;) bo kurde zaczelam robic to prawko a przez to ze musialam lezec to przerwalam dzis pojde pogadac dowiedziec sie co i jak i zostane sobie na teorii ;) no chyba ze cos mi plany pozmienia :) .....

JESZCZE TU ZAGLADNE ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107497 przez Aniuśka
ja mam 31 tc i trochę więcej kilogramów na plusie:)przed ciążą ważyłam 50kg a teraz 67:)uciekam zrobic małe porządki a później na zakupy,miłego dnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107516 przez Rika
AgaDolata89 to dzisiaj chyba jakaś noc była okropna bo moja mała całą noc się rzucała w łóżku i co godzinę budziła się z płaczem :(

A piszecie o domach... my mieliśmy wybór, ale że chcieliśmy wszystko szybko to zdecydowaliśmy narazie mieszkać z teściami, ale teraz tak patrzę na to wszystko to trzeba było zacząć budować. Na to samo z czasem by wyszło a przynajmniej swoje byśmy mieli :( ehh

Teraz więcej płaci się za działki niż za domy, które na nich stoją. My na szczęście działkę mamy, ale co z tego? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #107543 przez Rachela
Hejka :)

Madzia powodzenia życzę z tym domkiem, oby wszystko dobrze się skończyło. Myśmy też marzyli o domku i ogrodzie ale pod warszawą nie mieliśmy szans - finansowych, więc cieszymy się z naszego M4. a kto wie może w przyszłości wrócimy do gór do domu moich rodziców:)

Wskoczyłam tez dziś na wagę i pozytywnie się zaskoczyłam, tylko 0,5 kg przez ostatnie dwa tygodnie :) więc w sumie takie 10- 10,5 kg na plusie w 33 tc

Dziewczyny ponieważ już dziś :lol: wyjeżdżam do rodziców, nie wiem kiedy znów uda mi się zasiąść przed forum, dlatego
pragnę wam życzyć spokojnych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl