BezpiecznaCiaza112023

Mamusie czerwiec 2012

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #442311 przez Koni
Cześć mamusie :)

nataleczka_92 joj mam nadzieje że jakieś leki pomogą i w końcu się nie będziesz męczyć :kiss:

Joanna mam nadzieje że w końcu się pozbędziesz tej ósemki bo wiem że od nich potrafi boleć cała szczęka.

młoda_mamuśka tak lecimy wizzarem :) Jak Ci się udało wpakować 32kg! My ostatnio mieliśmy 21kg w jednej i 17kg w drugiej :P Teraz zmienili zasady bagażu podręcznego i stwierdziłam że jak mam płacić to wole wziąć 1 dużą walizkę dodatkowo bo wyszło mnie to samo :)

Kacperek przewraca się z brzuszka na plecki i to na razie na tyle i pięknie już chwyta zabawki :D
A co do kąpieli to u nas jest po 19 i po 20 cycuś i na nim zasypiamy przed kąpielą karmimy się tak godzinkę wcześniej no ale na cycu jest inaczej a śpimy prawie zawsze najpóźniej o 21 ;)

Pogoda u nas dziś paskudna i łeb mi pęka :angry:

W ogóle to po lewej stronie na dolnej jedynce widać biały zarys! Kacper strasznie marudny i ciągle pcha coś do buzi nawet przez sen! Wasze dzieciaczki też non stop mają coś w buźce?

A gdzie się chlopek podziała?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442399 przez Joanna
koni moja Ala też bardzo lubi wkładać sobie rączki do buzi, próbuje ssać kciuka :woohoo: a odkąd bawi się zabawkami też stara się je wkładać do buźki :side: ja czasami podaję Alicji gryzak wodny i go tam sobie dziubie :)

młoda_mamuśka ja kąpię Alutkę najpóźniej o 19.30 i do 20.20 dziecko już śpi, a przesypia 11-12 godzin :blink: z jedzonkiem wychodzi różnie, czasem po kąpieli a czasem przed :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #442406 przez aneta32
Witam wszystkie mamusie serdecznie!

Czytam was prawie od samego poczatku i dziś postanowiłam napisc, ponieważ chcę trochę pocieszyc Nataleczkę ponieważ wcale to nie musi byc zapalenie wątroby tylko kamica żółciowa, a przynajmniej obiawy które opisujesz do niej pasują ja tak mam , najprostszym i najłatwiejszym sposobem żeby to sprawdzic jest zrobienie USG brzucha. Więc głowa do góry i niemartw się na zapas. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442416 przez Koni
Joanna ja też tak chce żeby mój mały tyle przesypial :ohmy:
Odkąd ma katar potrafi się obudzić ok 3 a potem to już co 2h :angry:

aneta32 zapraszamy do wspólnych rozmów bo.widzę że dzidziuś też czerwcowy ;)

A jeszcze powiedzcie gdzie się dzidostwo zapodziala?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442417 przez nataleczka_92
Aneta witaj kochana. prosze napisz mi cos wiecej o tej kamicy zolciowej. objawy,leczenie itp.i kto musi zrobic takie usg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442418 przez nataleczka_92
Koni no wlasnie dziewczyny o nas zapomnialy! Dzidostwo widze ze wchodzi tylko na Facebooka, a Chłopek w wiekszosci tez na Lipcowkach sie tylko udziela :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #442442 przez aneta32
Nataleczko Usg może wykonac każdy lekarz radiolog mi zrobiono w szpitalu tydzień przed porodem bo miałam bardzo silny atak. Niestety przy takich atakach trzeba usunąc woreczek żółciowy, ale zazwyczaj robią to laparoskopowo i całkowity pobyt w szpitalu wynosi 3 dni. Najlepiej jak będziesz miała ten atak to jedź na pogotowie i powinien przyjąc cię chirurg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442445 przez nataleczka_92
Aneta mnie w ciazy nigdy nie łapało.dopiero pare tygodni po... powiedz mi jak u Ciebie wygladal ten atak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #442457 przez aneta32
Ja miałam pierwszy atak jakieś 7i pół roku temu po pierwszym porodzie (bo miałam bardzo ciężki poród)i lekarz powiedział że to po tym wysiłku przy porodzie najczęściej powstają u kobiet, ale ja troche zaniedbałam tą sprawe i tak odwlekałam z tym zabiegem , a jak sie zdecydowałam to okazało się że jestem w ciąży. Taki atak zazwyczaj łapie gdy nie przestrzega się diety mianowicie nie można jeśc nic smazonego, kwasnego,jajek, czekolady,owoców pestkowych nic ostrego i zadnego alkoholu ani napoj gazowanych. U mnie jak jest atak to mam takie wrażenie jakby balon od środka mnie zozpychał bolą mnie plecy między łopatkami i zazwyczaj mam wtedy wymioty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442462 przez nataleczka_92
Aneta mnie jak lapie to czuje taki scisk pod klatka piersiowa miedzy piersiami mniej wiecej. i wtedy wlasnie bola tez lopatki.
dostalam leki od rodzinnego Famogast i Helicid ale to nic nie pomaga. jak mnie wczesniej lapalo to zmuszalam sie do wymiotow,ale teraz juz nic nie pomagaja ani leki tylko sie mecze az przejdzie.
poszlam raz na pogotowie ale zrobili mi EKG i puscili :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442463 przez aneta32
To co opisujesz to wszyszstko pasuje do ataku woreczka zółciowego i tu pomagają i to nie zawsze leki rozkurczowe typu nospa, niewiem czy ci pomoze gastrolog mojm zdaniem powinnas iśc do chirurga.Ja jak mialam ostatni atak przed porodem to dostalam nospe w zastrzyku i nie pomogła mi dopiero jak dostałam dolargan dopiero mi przeszło a juz wezwali chiryrga i mieli robic mi dwa zabiegi naraz usuwanie woreczka i cesarskie cięcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442465 przez nataleczka_92
Aneta moj rodzinny dal skierowanie do gastrologa z podejrzeniem wrzodow zoladka :unsure: hmm i teraz sama niewiem co robic i myslec. a czy Ty mialas podwyzszony ten ALAT? norma jest 40 a u mnie 106... w czwartek mam wizyte u gina a myslisz ze na jego usg by wykazalo ta kamice,hmmm???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442467 przez aneta32
Wiesz ja miałam badania robione w szpitalu ponad 4 miesiące temu i nie pamiętam wyników, a ginekolog nie wiem czy będzi chciał zrobic ci takie badanie. Ale jak chcesz wiedziec więcej o tej kamicy to wejdź na gastrologia.mp.pl/choroby/pecherzyk/show.html?id=50809 . A teraz zmykam po póżno już tzeba troche odpoczac.

Miłej nocki życzę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442469 przez aneta32
Nataleczka masz jeszcze opis tego wyniku


Aminotransferaza alaninowa (ALAT, AIAT, ALT, GPT, SGPT)

5-40 U/I (85-680 nmol/l)

Jest to enzym wewnątrzkomórkowy. Jego najwyższe stężenia występują w wątrobie, niższe w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym i nerkach. Pojawienie się podwyższonych aktywności ALAT w osoczu wskazuje raczej na uszkodzenie komórek, a nie zaburzenia funkcji narządu. Wzrost ALAT jest zależny od rodzaju i rozległości uszkodzenia. Wzrost do poziomu 40 - 200 U/l może być spowodowany przez: fizjologiczny wzrost u noworodków, choroby wątroby, zapalenie trzustki, hemoliza. Wzrost do poziomu 200 - 400 U/l: cholestazy wątrobowe, marskość wątroby - równolegle obserwuje się podwyższone wartości AspAT, zawał mięśnia sercowego - znacznie wyższe wartości AspAT, mononukleoza zakaźna - maksymalne wartości enzymu występują w drugim tygodniu po zakażeniu, w piątym następuje powrót do wartości prawidłowych, pierwotny niedobór karnityny, leczenie dużymi dawkami salicylanów, przewlekłe leczenie fibratami, przewlekłe leczenie pochodnymi sulfonylomocznika I generacji. Wzrost do wartości 400 - 4000 U/l: wirusowe zapalenie wątroby, toksyczne uszkodzenie wątroby, niewydolność krążenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #442477 przez Koni
Cześć mamusie :)

Muszę pochwalić moje dziecko :D Kacperek poszedł spać pi 20 ale wciąż mi się przebudzal i tak dobrze zasnął dopiero o 21:30 a jak już zasnął to spał do 6 rano :D Myślałam że mi cycki eksplodują :P Chciałabym żeby tak już częściej sypial :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl