BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 5 miesiąc temu #478315 przez kaska
Kivi gratulacje :kiss: tak myślałam,że Ty już po :) Podaj wymiary Małej to wpisze do tabelki :)

Ewelka zdjęcia cudne. Ja widzę 2

Basia będzie dobrze! No i dziecię przy sobie. Ciekawe jak Kacper zareaguje :blink:

No i co z resztą? Czy wszystkie już urodziły oprócz Basi???? Meldować jak się czujecie :) !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #478372 przez Sander
Kivi również gratuluje!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Dziewczyny pomocy - chyba mi pokarm zanika... wczoraj z 2 cycków prawie 160 ml, a dziś.... 40 ml :( :(
Wczoraj jeszcze dostałąm temperature 37,6.
CZYM POBUDZIĆ LAKTACJE???!!!??!!??!! :huh: :huh: :huh: :huh:

(do piersi nie dam rady przystawić Małej... :( )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #478416 przez Baasiuniaa
Kivi gratulacje!!! :)

Dzięki Dziewczyny za miłe słowa, juz też chcę być po, niby wiem jak to jest z takim pimpkiem malutkim później, no bo mam Kapilka,ale i tak stresik jest :)

Teraz najbardziej sie denerwuje, że będę musiała zostawić właśnie Kapilka na te pare dni i iść do szpitala buuu , a mały czuje coś bankowo, bo cały czas przy mnie, mamusiu dokąd idziesz, nie zostawisz mnie prawda, kocham Ciebie oczywisćie:))):**** achh no ale juz niedługo będzie po...

właśnie pakuje dokumenty, wróciłam od kosmetyczki hehe, smiesznie tak wiedzieć dokładnie kiedy to będzie :) ale chyba mi z tym lepiej, spokojniejsza jestem.

Sander- a pijesz te herbatki pobudzające laktacje? może to pomoże...jakieś ziółka też są..
a Ty ściągasz pokarm czy karmisz cyckiem? bo wiem, że jak sie tylko na laktator zdjaesz to generalnie dużo mniej tego pokarmu jest, ale może to idnywidualna kwestia..

a jakim mlekiem dokarmiacie dzieciaczki (jeżeli musiscie dodawać butlę) ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #478425 przez ewelka1505
Gratulacje Kivi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #478495 przez Aleksandra
Cześc mamusie :)

Gratulacje dla "nowych" mam :)

Sander polecam herbatki. Ja jak Natalka była na cycu to jak skończył jeśc to odciągałam reszte, żeby "wyczyścic" pierś. Mówiono mi że karmi pobudza laktacje ale to bzdura - młoda za to bajeczne bąki puszczała po nim. Wiele jest szkół laktacji i każdy co innego mówi, najlepiej skontaktuj się ze swoją położna środowiskową. Ja przestałam karmic jak Natalka miała 3 miesiące bo po prostu przestała jeśc z cyca. Poza tym ona jak się urodzila to nie umiała ssac i przeszłam mękę żeby zaczęła (urodziła sie w 34-tym tc). Swoje zjadła i dawaj butlę. Przynajmniej spała większośc nocy a z czasem przesypiała całą :)

Jak patrzę na wasze szkraby to mi sie łezka w oku kreci. Moja Natalka to już "kawał baby" a była taka kruszynką....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #478732 przez Sander
Hej!!
Dziewczyny dziekuje za rady :kiss:
Niestety laktacja dalej kiepska.... :( :( :( Herbatki pije, jem tony nabiału, pije litry mleka, no i od początku pije herbatę anyżową bo ją uwielbiam :)

Jeszcze Izka nam numer zrobiła wieczorem i wypiła 150 ml!!! i... wszystko zwymiotowała.... potem jeszcze 70... :( :( Wypiła wszelkie rezerwy jakie jeszcze miałam.... :( A teraz rano jeszcze szybko ściagałam żeby coś jej dać i miałam aż 70 :) więc akurat starczyło na raz!!! A w ogóle już nie chciałąm laktatora przykładać... i dać jej sztuczne bo myślałam że nic nie ma... Może jeszcze się poprawi z tą laktacją??? :unsure: :unsure:

A wasze Maluchy ile piją?? tzn jeżeli podajecie z butelki

Basiunia szybko zleci Kacperkowi :) Z kim mały będzie??? Z dziadkami??? Dziadkowie zawsze rozpieszczą więc będzie ok!!!No i faktycznie fajnie znać datę narodzin :silly: No a kosmetyczka juz zaliczona więc napewno zaraz będziesz się lepiej czuła :blink: !!!!!!!

Pozdrawiam z rana i ide jeszcze spać o ile Mała już przyśnie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #478785 przez ewelka1505
Ja naszczescie nie mam problemow z pokarmem. Karmie piersia, z Pola swietnie sie dogadujemy w tej kwestii. Je srednio co 3 godz, chociaz zdazają jej sie dluzsze przerwy, szczegolnie w nocy :silly: Od poczatku ladnie chwyta brodawke i wogole mnie nie poranila :)
Dziewczyny po ilu dniach wyszlyscie na pierwszy spacer? Czy moze to jeszcze przed wami?
Moja kolezanka ktora rodzila niedawno wyszla z malym jak mial tydzien. Mnie juz szczerze mowiac nosi zeby wyjsc na dwor, ale sama nie wiem czy to nie za wczesnie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #478797 przez MaLiNaUK
Ewelka ja bylam po Tygodniu niestety nie mialam wyjscia i codziennie w zasadzie po kilka minut jestesmy na dworzu nic zlego sie nie dzieje dzis Anthony ukonczyl dwa tyg. A od poniedzialku Nikosia bedziemy odprowadzac do szkoly. Sander u nas schodzi 80 do 90ml pokarmu co 3do 4godzin w nocy potrafi przespac troszke wiecej. Na wymioty i ulewanie pomaga przerwa na bekanie co 20ml pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479062 przez beadka7
Cześć mamusie!! jestem tegoroczną mamusią majową :) razem z koleżankami z tego forum walczymy w konkursie o książeczki dla synusia jednej z nas :) obecnie jesteśmy na 4 miejscu, jeśli możecie zagłosujcie. Link do konkursu www.facebook.com/LubimyCzytac?sk=app_130340883708703 - trzeba zjechać kursorem na dół i na 5 stronie jest dodane zdjęcie (piąte z góry) małego Maciusia czytającego książeczkę- zdjęcie dodane przez Sylwię Pietryga. Jeśli macie chwilkę, prosimy o głosy!! :) Serdecznie pozdrawiamy i całujemy Wasze pociechy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479149 przez Sander
No i musiałam jej podać mm :( :( :(
co najlepsze dosatała ostatnie 20ml naturalnego a mm wypiła też tylko 20... ach serce boli jak nie można podać własnego mleka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479160 przez Baasiuniaa
Sander !!! no coś Ty...przestań, ja Kapika od początku musiałam dokarmiac pół na pół, chciałaś przecież, walczyłaś...to nie średniowiecze że ktoś będzie Cie oceniać czy karmisz cyckiem, czy mm.
Poza tym teraz to mm jest naprawdę porządne i wartościowe, maluda to co miała najlepszego dostac od Ciebie to dostała !!! :)))
a teraz - nie marudź babo jedna, tylko sobie wieczorem wypij lampkę czerwonego winka :))))i sobie pomyśl jaka suoper jesteś, bo taką fajną dzidzię urodziłaś :))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479301 przez kaska
Sander ja się kompletnie na tym nie znam, ale może spróbuj częściej ściągać laktatorem? On chyba powinien działać na tej samej zasadzie co dziecko. ściągasz częściej to pobudza/ hmmm no nie wiem :dry: tak to sobie rozumuję :blush:
no chyba,że już nie masz siły i przechodzisz na mm :)

A ja się zapomniałam pochwalić,że Kacperkowi odpadł wczoraj pępek :) No doczekałam się!

Ewelka ja wyszłam jak Mały miał 12 dni. Po wizycie położnej i za jej pozwoleniem hehe :P jako,że to moje pierwsze dziecko to wolałam zapytać kogoś bardziej doświadczonego. No ale coś słyszałam,że można po tyg. Niektórzy wcześniej werandują. Ja tego nie robiłam. Pierwszy spacer trwał 30 min. Powiem Ci,że zmarzłam strasznie, bo przecież to mój pierwszy tak długi spacer od ponad 2 miesięcy :lol: Chodzimy codziennie i nawet odwiedziliśmy już pocztę i biedronkę hehhe :lol:

Dziewczyny jak Wasze pociechy długo śpią. 3-4h w nocy??? czyli 2 razy wstajecie?? Mój głodomorek budzi mnie tak z 5 razy. A w dzień różnie, ale potrafi i zjeść 2 razy w ciągu godziny a później pospać ze 2 :) Narzekać też nie mogę- jest kochany bo nie płacze :)

A powiedzcie mi czy stosujecie jakąś dietę? czegoś nie jecie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479402 przez ewelka1505
My dzisiaj wybralismy sie na spacer, taki 15-minutowy bo maz schizuje ze sie rozchoruje czy cos :silly: chce isc tez jutro, ale ten truje mi dupe ze nie codziennie bedziemy wychodzic heh
Ja do mojej małej wstaje 2 razy w nocy :)
A co do diety to poczytalam co moze jest kobieta karmiąca i tego sie trzymam. A wlasciwie to moj mąż wyszukal tych informacji i on robi zakupy :blink: Ja tu bym chciala kawalek czekoladki zjesc albo frytka a on mi nie pozwala :angry: na tym punkcie tez ma fioła :silly: nie jem ciezkostrawnych dan, nic smazonego, slodyczy tez nie. Staram sie zdrowo odzywiac, warzywka, owoce ale tez nie wszystkie mozna. No i jogurciki, chude miesko, razowy chlebek :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479482 przez Sander
Cześć!!

Mała dostała potem jeszcze 120 ml mm i w końcu zasneła :)
No i udało mi się ściągnąć az 70 ml mojego pokarmu :) Będe próbować, tyle ile się da.
Już mi z tym przechodzi, przynajmniej będe bardziej mobilna :)

Basiu i jak tam przed cc??? Na którą idziesz??


Kaśka moja ninia spi zwykle koło 5 h w nocy :) Więc moge prawie normalnie funkcjonowac!! To zależy o której zaśnie wieczorem... czasem nie śpi od 18stej aż do 1szej i wtedy budzi się o 6stej, karmie ją i tak 7-7,30 zasypia dalej a ja oczywiście razem z nią :) A w dzień to różnie, czasem 1,5h czasem 3 a czasem 4. Ale coraz dłużej czuwa... nieraz po 4-5 h jednorazowo... i wtedy sama nie wiem co ona chce... No i fajnie że pępek odpadł... nam jeszcze nie...

Na spacer tez bym wyszła jak bym mogła. Ale Wam zazdroszcze!!! Moja położna mi zabroniła ze względu na niedotlenienie w 1szej minucie życia. Mam szlaban na 2-3 tygodnie... No ale już w przyszłym tygodniu wyjde bo nie wytrzymam!!!

Pozdrawiam!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #479712 przez Baasiuniaa
Czesc Dziewczyny no więc ja juz na walizce jejuuuuu popoludniu jakos bede miec cc wiec pewnie do szpitala za jakies 2 godz. postaram sie dac znac jak bede w stanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl