BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #959266 przez Adlenne
vestusia widze ze bedziemy miec podobna roznice wieku pomiedzy naszymi pociechami. Jak starsza siostra reaguje na wiesc o rodzenstwie? Ale duza juz Twoja dziewczynka.
Karolincia fajnie ze zalatwilas. A bezczelnymi komentarzami sie nie przejmuj. Nasze brzuszki to powod do dumy i akurat teraz mozemy sobie bezkarnie tyc. Ja jeszcze jak pracowalam tez usluszalam od kolezanki "czesc grubasie"  ale szybko sie odcielam pytajac ja ile wazy, bo dobrze wiedzialam ze ona nie bedac w ciazy wazy ladne pare kg wiecej niz ja na polmetku.

Mam ostatnio straszna ochote na czekolade, a potem mecza mnie zaparcia... Musze ograniczyc slodkie, ale mam strasznie slaba wole...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #959267 przez Adlenne
Cos mi dziś posty tnie z telefonu :-\ wczesniej nie miałam takiego problemu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959283 przez Karolincia
Adlenne - Wkurzyła mnie strasznie, bo mi powiedziała, że już 7 kg masz na plusie o rany musisz się ogarniczać i pilnować albo woda Ci sie zatrzymuje w organizmie ... :/
Mówiła że przytyła 11 kg w ciązy, a szczerze... prawie 2 lata minęły od jej porodu, a ma oponkę na brzuchu....
A do tego mi mowi ze jej kolezanka urodzila teraz i przez cala ciaze przytyła 1 kg, to ja sie zastanawiam ile to dziecko wazyło 1 kg właśnie? To chyba cos nie tak .... :blink: :blink: :blink:

Kochana ja tez codziennie coś jem słodkiego aż to mnie przerażac zaczyna, bo sie boje że utyje 20 kg :/ Codziennie sobie obiecuje ze dzis juz nic do ust słodkiego nie biore a kończy sie tak jak zawsze ...chociaż dziś już zkjadłam mniej słodkiego....to fakt...a jutro chce znów mniej zjeśc i tak stopniowo zejsc do zera :) :)

To tez widze, bardzo sympatyczną koleżankę miałas w pracy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959301 przez Nikaa
Karolincia tak teoretycznie to możliwe, że przytyła 1 kg już tłumacze dlaczego - o czym zapewne koleżanka nie powiedziała :evil: sprawa jest prosta - zasada jest prosta zwykła, normalna kobietka powinna przytyć tak do 13-14 kg w ciągu całej ciąży ale teraz uwaga jeśli ma niedowagę to powinna przytyć więcej a jesli ma spooooorą nadwagę to odpowiednio mniej ... jeśli wiec kobitka była naprawdę sporych rozmiarów to faktycznie mogła niewiele przytyć ;) źródło tej informacji moja szkoła rodzenia :) ale to wszystko teoria a każda ciąża każda kobietka to tak naprawdę indywidualna sytuacja i przypadek a tym ile kto tyje to bym się nie przejmowała - czasami ktoś ma tendencje rodzinne, że dużo w ciąży tyje a potem szybciutko chudnie :) :) :) :) :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959355 przez Karolincia
Dzień doberek :)

Nikaa - No tak , racja :) :) Tego mi już nie powiedziała :P Jatak obliczałam, że pewnie gdzieś z 14 kg będe mieć na plusie do końca ciązy, ale się tym nie przejmuje :) Schudne po ciazy :) ;) Ważne, aby moja Kruszynka się zdrowo rozwijała i urodziła zdrowa jak rybka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959373 przez vestusia
Witajcie Mamuśki :)
Oj tą wagą to ja przestałam się przejmować. Tak, jak pisze Nika, każda kobieta jest inna, każda tyje inaczej i każda też wygląda inaczej. Ja w pierwszej ciąży przytyłam sporo, bo aż 22 kg, ale w większości miałam zatrzymaną wodę w ogranizmie, brałam nawet na to tabletki, ale wiadomo, niewiele, bo jednak byłam w ciąży. Po porodzie zrzuciłam szybko i wróciłam do swojej wagi. Uznałam, że taki mój urok, bo możecie mi wierzyć, dietę to miałam naprawdę w ciąży, miałam takie opuchlizny i wodę zatrzymaną, że nie mogłam sobie pozwolić na szaleństwa. Małe posiłki, wszystko gotowane na parze. Na początku zajadałam słodkie rzeczy, ale potem kompletnie nic. Teraz widzę, że brzuszek mam spory, ważę sporo, ale też zanim zaszłam w ciążę miałam małe zawirowania życiowe, szybko schudłam chyba z 5kg, potem je nabrałam z powrotem, więc robiąc rachunek sumienia mam na plusie jakieś 14kg. Ale póki co nie jestem opuchnięta, noszę pierścionki, właściwie większość ludzi mówi (mam nadzieję, że szczerze), że brzuch po prostu mam ogromny, a tak to nic się nie zmieniło. Zresztą widzę po sobie, że bluzki czy spodnie mogłabym śmiało nosić, tyle, że właśnie brzuch spory, więc spodnie odpadają ;-)
Adlene rzeczywiście różnica wieku bardzo podobna. U nas póki co Zuzia się cieszy, ale ja jestem do tego zdystansowana, bo twierdzę, że jak się Mała urodzi, to wszystko się zweryfikuje. Spodziewam się, że będzie zazdrosna, bo nie ma siły, aby nie była. Może się miło zaskoczę, ale na pewno Zuzia odczuje obecność dzidziusia, bo jednak dotąd wszystko kręci się wokół niej, a jak dzidziuś się urodzi, to wiadomo, że opieka i pielęgnacja pochłaniają cały czas. No ale mam nadzieję, że będzie można jej wytłumaczyć więcej, na pewno plusem jest to, że jest już rozumną dziewczynką, można z nią porozmawiać, wytłumaczyć, wyjaśnić. No a jak u Was to wygląda?
Ja już piję poranną kawkę, Mała w brzuszku szaleje, Zuzia w przedszkolu. Po przedszkolu jedziemy z Zuzią do mojej Psiapsióły, ona też ma córeczkę 2 latka, więc dziewczynki pobawią się razem :)
Miłego dnia Lasencje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959375 przez Karolincia
Vestusia - To nie dużo przytyłaś teraz w porównaniu z pierwszą ciążą, ale właśnie miałaś problem z zatrzymywaniem sie wody w organizmie, mi teraz zaczęły trochę palce puchnąc...:/ Jest na to jakis sposób?? :(
Super, plany popołudniowe macie :) :)

Miłego dnia :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959385 przez monia89
Hej waga kwestia indiwidualna :-) :-D
A to moje serducha ♡♥♡

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959388 przez Karolincia
Monia - Jakie wzruszajace zdjecie :) Antonio caluje Braciszka :) A mowi do brzuszka??:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959405 przez Adlenne
Z waga faktycznie jest roznie bo np ja w pierwszej ciazy mialam na plusie tylko 5kg ale na poczatku tak rzygalam ze schudlam 5 kg. Wiec przytylam w sumie 10 kg ale dlatego ze tak chudlam przez polowe ciazy to w sumie na plusie mialam tylko 5 kg. Wiec zalezy tez jak to liczyc.

vestusia ja tez nie watpie ze moze trudne byc dla Paulinki pojawienie sie rodzenstwa, ale ma kuzyna z kwietnia ubieglego roku wiec jest przynajmniej troche przygotowana na to z czym sie wiaze przyjscie dzidziusia na swiat.
Dwie starsze corki mojej siostry nie mialy wiekszych problemow z akceptacja braciszka wiec mam nadzieje ze i u nas tak bedzie. To wpis z jednego bloga ktory wczoraj wpadl mi w oko:
10minutspokoju.com/nie-ma-milosci-bez-zazdrosci

Monia super zdjecie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959410 przez Karolincia
Adlenne - Wow to nic nie przytylas :) 5 kg to nic :)
Pieknie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959418 przez kaikai
Monia zdjęcie super :)

Jakby tak liczyć to ja jeszcze nic nie przytylam, a nawet 1 kg mam jeszcze na minusie :woohoo: :lol: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959430 przez monia89
Mówi najbardziej podoba mu sie wciskanie mi pępka no i ostatnio wymyślił sobie ze nie mieszka tam dzidzi tylko ogór :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959513 przez Karolincia
Kaikai - Wow :D Kochana zazdroszcze :(

Monia - Dobry Agent z Antosia :) hihi :) Wymysla swietne zabawy :D Ogor mowi ze w brzuszku jest ?? :)
Nie boli Cie jak tak pepek Ci wciska ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #959550 przez kaikai
Karolina na pewno mi nie zazdroscisz B)
Nie wiem czy pamiętasz jakie wymioty miałam na początku i schudłam 10 kg, więc teraz wracam do swojej wagi i to w szybkim tempie. ;)
Więc to nie jest tak, że nic nie przytylam, bo tak licząc to 9 kg :woohoo: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl